1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зуење на ушите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од marija28, 21 март 2010.

  1. BigGiantHead

    BigGiantHead Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Знаеш ли барем од што е кај тебе ?
    Со слухот како си , послабо слушаш или ОК ти е?
     
  2. FreeToGo

    FreeToGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    870
    Пол:
    Машки
    Јас мислам дека е од прегласна музика, ама еден доктор ме убедува и дека ми е од вратот, затоа што имам и вртоглавици и чести главоболки... Ок сум инаку, само во потполна тишина некогаш знае да ме нервира ама ретко.
     
  3. Miy3

    Miy3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2022
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    35
    Jas go pijam toa gingo veke mesec dena i dosega niso air ne vidov od nego .. od noemvri mi susti glavata kako rasipan televizor, i mi vikat imas tinitus - pricina stres. Posle ovoj tvojot komentar deka treba da se eliminira pricinata, ke si kupam dijazepam od apteka i mirna glava da vidam dali konecno ke prestane sè

    Пред 4 минути РЕДАКТИРАЈИЗБРИШИПРИЈАВИ+ ЦИТАТ
     
  4. Alice21.

    Alice21. Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2023
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Мене ми е од долгогодишно слушање музика до даска на слушалки. И нормално дека и тинитус ќе ми се јави и оштетување на слухот. Одмарав неколку дена од слушалки ми се поправи малце, ама пак ставив слушалки денес и пак многу силно ми се јави зуење во ушите. Стварно не ми доаѓа памет, може ќе ми дојде кога скроз ќе оглувам :sweat::lol:
     
    На FreeToGo му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ivanka_medenka

    ivanka_medenka Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2023
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    47
    stalno na tv odi reklama za zuenje vo usi - selenigin... dali nekoj go probal? pisete iskustva

    1675697981selenogin-tableti-60-tableti-1.jpg
     
  6. ivanka_medenka

    ivanka_medenka Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2023
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    47
    SELENOGIN таблети, 60 таблети.

    Селеногин (селеногин) е природен препарат развиен врз основа на екстракт од Гинко Билоба и Селен, добиен од екстракт од Бертолетија ексела. Активните состојки на Гинко Билоба и Селена го поддржуваат наводнувањето на мозокот и екстремитетите и имаат силен антиоксидативен ефект. Селеногинот е исклучително погоден за третман на тинитус (тинитус).

    Селеногин промовира анти-коагулациони процеси во организмот. Помага во намалување на крвниот притисок со тоа што делува како вазодилататор, подобрувајќи ја меморијата и концентрацијата, видот и слухот. Се препорачува за вртоглавица. Се препорачува при закрепнување од срцев удар и мозочни удари. Враќа намалени сексуални можности.

    Се користи за:
    Тинитус
    Намалена меморија и концентрација
    Висок крвен притисок
    Оштетен вид и слух
    Намалени сексуални можности

    https://viafarm.mk/p/5560/selenogin-tableti-60-tableti
     
  7. ivanka_medenka

    ivanka_medenka Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2023
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    47
    poskap proizvod e, pa da ne frlame pari ako ne go biva
     
  8. FreeToGo

    FreeToGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    870
    Пол:
    Машки
    Јас имам пиено посебно селен и гингко што во принцип е исто ко Селеногин, и беа без ефект.