1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеална руса фарба

Дискусија во 'Коса' започната од Trendafilka, 28 декември 2009.

  1. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    Јас ја користам KEUNE 15/17 и сум презадоволна најубава е, а кажи ми од кај ја купуваш 235ден јас ја купувам 290ден.И каде ставаш бебшка пудра во прав во фарбата или на косата од кога ке ја измиеш?и мене ми фаќа сивкасто па се додека не ја измијам 2/3 пати. Сакам да ја пробам и Wella ама само дистрибутери ја носат по порачка иначе и тие фарби се квалитетни,како порано што имало некоја Колестон што не паѓала од повеќе миења,ама не познавам дистибутер :( ;)
     
  2. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Идеална русокоса фарба

    Извини доцна го гледам постот
    За Колестонот користев 12/81 со 9 постотен хидроген. За делуксот не сум сигурна која нијанса мајка ми ја имаше користено се мислам оваа беше [​IMG]
    но има и посветли нијанси [​IMG]
    За Бриланс не можам да најдам слика од нијансата но еве ти една убава нијанса од фарбата светло руса [​IMG] Schwarzkopf Brillance Scandinavia Blond -811-

    Убаво фаќа бојата од двете фарби на коренот за разлика од обичната Палете кое го остава коренот портокалов
     
  3. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    тој шампон го има во Unique и во парфимерија Ким што е во ГТЦ се вика Cycle Vital од (Eugeneperma) 450 ден е и многу е убав јас го користам ја осветлува бојата и нема портеба од често фарбање. :)
     
  4. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    Знае ли некој каде може да ја најдам Колестон фарбата плс?
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    [​IMG]
    Сега ја измив косава, ја исушив, и пријатно се изненадив од преубавата сребренкаста, бела боја еднаква насекаде :o Косава ми е само за на слика сега :wasntme: :) Немаше Гарниер 111, не можев да барам, и доста е додуша, да сменам да не ми стане имуна косава, и еве, сега сум ко нова :lol:
    Ми се допадна фарбава ептен ^_^
     
  6. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Идеална русокоса фарба

    ^^ Така си еее... редно време беше да ја откачиш Гарниерот и да престанеш да ми го переш мозокот дека е добра. :wasntme: Пиши апдејт дали вистина паѓа брзо Палетето, бива?

    Ииииии создравје боичка. :hug:
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    ^^^Фала :wasntme: Па и здосадува де, убаво е промена :nod:
    Леле, вака не можам да си нагледам косицава, пу машала, ама ептен ми е добра бојава, да не речам предобра :$ :wasntme: вака одамна не сум се израдувала на нијансата и мекоста на косата. Сега ќе сум нарцис, не ме чепкај :wasntme: :D
    Ќе пишам, ако реши да паѓа бојата, кај мене ќе падне по третото миење, обично така е, и ќе ти кажам како оди работава :) :* :* :*
     
    На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Идеална русокоса фарба

    Побарај по парфимериите околу 400 денари е (ако ја има). Јас ја купив од Прилеп ама тоа пред година и пол беше. Ако не можеш да ја најдеш добри замена се тие другите фарби во мојот претходен пост.
     
  9. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Идеална русокоса фарба

    [​IMG]

    А за ваква нијанса да ми препорачате некоја фарба ? Се двоумам за фарбите на Гарние, ама незнам која нијанса. Не е битна цената, само да ми се погоди бојата..во тесно сум :?:
     
  10. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба


    Фала многу ке побарам :D
     
  11. mimisonce

    mimisonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба



    ИЗВИНИ дури сега процитав....откако ке ја измесас фарбата ке ставис пудра отприлика 2 мали лазицки и ке измесас го ублазува сивилото...од јуник ја земав ама со картицка преку другарка,инаце таа WELLA| добра била....мозеби keune е јака али е преубава и најквалитетна поздрав
     
  12. plavaslatka

    plavaslatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба

    na wella si koristela plava farba ? ako si koristela koj broj za ubavo bebeska bela i kade moze da se najde zosto ne e vo prodazba ??? pozz
     
  13. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Идеална русокоса фарба

    Се распрашав јас. Ми кажаа дека може да се најде само во фризерниците кои работат во договор со таа компанија и ги користам комплет-производите, а дека во слободна продажба нема.
    Ако најдеш во некоја фризерница, да ти направат услуга и да ти ја продадат само фарбата, без да ја користиш нивната услуга фарбање, ке ти ја наплатат од 650 ден нагоре. Барем такви информации добив јас. :emo:
     
  14. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Идеална русокоса фарба


    може ли да ми кажеш отприлика која цена е фарбава??
     
  15. mimisonce

    mimisonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба

    ne na wella na keune ne si me svatila za wella rekov deka e dobra ama nema vo prodazba
     
  16. plavaslatka

    plavaslatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба

    А на keune како фаќа убаво бело и каква ти е природно твојата боја? Позз :)
     
  17. Krisi88

    Krisi88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    30
    Идеална русокоса фарба

    Јас сум плавуша скоро 10 години и мака изнамачив за се оттргнам од оштетена и сува како слама и жолта коса. Сите фарби скоро ги испробав , а во последнава година ја користам Гарниер 113 и имам неверојатно убава плава коса како бебешка природна нијанса е ,не изгледа ни најмалку вештачки. Плус косата не ми е оштетена ,дури најубава ми е неделата по фарбањето, ама многу е важно постојано да се ставаат маски,затоа што плавата коса е премногу грда ако е оштетена. Инаку косата ми е скоро до половината (и да си чукнам во глава ) претерано е убава,дури се чудам. Најлоши фарби според мене се Игора и Еволушн,затоа што еднаш заради Еволушн се шетав со плава коса со нијанса на лилаково, а Игората- подобро да не кажувам дека заради тоа чудо од фарба косата ми беше трева зелена нијанса.Од тогаш фарби со графит-никако косата не ми ги поднесува изгледа, а и не ми е привлечна таа сивкаста нијанса ме прави постара,како бабетина се чувствувам.
     
  18. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Идеална русокоса фарба

    Ја ставив прв пат вчера Игора Ројал 11-1 и немам некој посебен впечаток. Само некако како посува ми стои косава после фарбањето, отколку кога користев Гарниер 111.
    Ке видиме после некое миење дали ке ми паѓа исто, иако од прво гледање не ми е ништо поразлична.
     
  19. plavaslatka

    plavaslatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба

    ИЗВИНИ дури сега процитав....откако ке ја измесас фарбата ке ставис пудра отприлика 2 мали лазицки и ке измесас го ублазува сивилото...од јуник ја земав ама со картицка преку другарка,инаце таа WELLA| добра била....мозеби keune е јака али е преубава и најквалитетна поздрав[/quote]



    А на keune како фаќа убаво бело kakva bebeska pudra obicna bilo kakva и каква ти е природно твојата боја? Позз :)
     
  20. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    За мене е Keune 1032. Н а улица ме имаат застанато неколку пати да ме прашаат за бојата.
    Лутав многу додека ја најдам,но последниве две години не сум ја сменила.