1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како мали...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Elennaa, 15 јуни 2011.

  1. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Како мал...решив да возам мотор на слуби и се повредив,се заклучив дома и слушав турбо фолк (пошто сите слушаа),одев помеѓу илјадници рози и не се боцнав ни од една...
     
  2. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Како мала сум правела многу глупости. Една од таквите е кога сум си го ставила прслукот на баба ми, кој бил прилично голем, и во двор пејачка сум изигравала. Сите соседи ме виделе. Сите фиоки биле со памук залепен за нив, бидејќи сум мислела дека е "умрено пиле" памукот, па да не чичкам кај што не треба. Секогаш кога ми се спиело сум си вртела прамен од коса на прстот и еднаш некој другар на татко ми дошол на гости и имал придолга коса и си ја фаќал, па јас сум му рекла да си легне, на что моите морале да му објаснуват за мојата навика, која што и до ден денес ја имам и тоа не само кога ми се спие :D
     
    На Valerin и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  3. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Се сеќавам дека како мала се загубив во сред центар! :tmi:

    Имаше една аптека и пред аптеката имаше фонтана, и јас си застанав до фонтаната и мајка ми ми кажа да ја почекам. Таа влегла внатре и имало народ па да почека и да купи што треба.

    Јас сум заборавила дека ми кажала да ја чекам и во еден момент почнувам да плачам и да ја барам мајка ми :lol: И кога после неколку секунди ете ја мајка ми. :x
     
    На QueenElena, Anabelle.Amorette и LittlePinky им се допаѓа ова.
  4. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Многу пати се имам изгубено в центар, и тоа на вечер :D
    И ми текнува кога бев мала не дозволував некој да ме намачка со крем, лигав ми беше :rofl: ]:)
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    А бе суште си сум малечко,кога ќе пораснам ќе ви кажам..односно за 10 год тогаш милсам ќе бидам ГОЛЕМА!?
    иако имам коментирано погоре.. :lol:
     
  6. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Како мала обожавав да ги гледам млазовите како ги прави колата од вировите на улиците. Секогаш гледав низ прозор и чекав да дојде до вирчето, а кога ќе прснеше, какви радости тоа беа! :rofl:
    А, камо ли вака да беше... :lol:
    [​IMG]
     
    На QueenElena и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  7. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Кога бев помала мене и на брат ми сите предмети во купатилото ни личеа на животни :geek: :?: кадата беше слон :D цевките змии,бојлерот носорог..и тн :lol:
     
    На QueenElena, Natali.3 и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
  8. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Како мала секогаш се дружев со поголемите и тие секако си играа криенка и некои игри кои јас неможев да ги играм..Но кога играа криенка мене ме оставаа да седам сама и одкога ќе заминеа да се кријат јас одма почнував да плачам.. :lol: и секако цело време играв на една песна од Миле Ќитич-Плава Циганко мислам беше :?: :rofl: Сега си гледам назад и си викам ахх мафнато девојче :fubar: Толку ли си била чукната кога си била мала |(
     
  9. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Кога бев мала мојот татко многу работеше, и секогаш доаѓаше изморен од работа, и би заминал да спие. Менe тоа, секако, ми беше досадно, и секогаш сум го замарала да си игра со мене. И така, еден ден, ми вика он на мене: ''Ајде да си играме една игра. Кој подолго време ќе жмури, тој е победник''. И јас ајде. И жмурам некое време, отварам очи и викам: ''Tато, не можам повеќе, ти победи. Tато? A тааатооо...'' A он веќе одамна хрчи. :D
     
  10. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    На Valerin, makedonkamak, Stefani999 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Како мала со показалецот на оние кои ќе напраеле нешто сум му викала Кала,кала(ќе те карам).Леле колку сакам да си ја видам тогашната фаца.Буба мала сум била.
     
  12. UltrasGirlMKD

    UltrasGirlMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    Кога сум била мала најјака страна ми било зборењето,на 10месеци сум проодила,а на 1 година сум почнала да зборувам по малце... Покасно кога сум почнала да зборувам сум ја научила и буквата Р да ја кажувам али сум ја мешала со Л,наместо К сум користела Т и сум и викала на мама- '''Мамо де тргни го овој стоРот од одвде!'' ,сум била со баба ми во кујна и сум брцкала по кутиите - '' Еее ова било тафеее'' Хаха :lol: ...Кога ке се потсетам на повеќе ќе напишам :D
     
    На bonitacika му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Кога сум била мала пред секое јадење прво сум плачела,сум липала зш во мојата чинија секогаш ми ставаат најмногу јадење...па откако ке сум излипала убо, ке сум јадела.. детее бе :lol:
     
  14. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Се пронајдов.
    И јас сум единствено девојче во семејството.
    И мене ме чуваа и мазеа, дури понекогаш и премногу.
    И јас прередував во фикоите.
    Поточно, сета облека ја вадев и ја редев на креветот. Потоа мајка ми ќе дојдеше, па ќе ми зборуваше како не треба да растурам, а јас одговарав дека таа растура, а јас редам на креветот.
    А за тортите сум мајстор. Прво ги правев сама. Потоа со девојчињата од маалото.
    Но омилена навика ми беше во тоа време.
     
    На Mahidevranfan му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tweety-tweety

    tweety-tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    574
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Како мала секогаш кога ќе сум се чукнела на прстите на нозете првен сум ги броела дали ми се сите тука па после сум плачела ако ме болело :D :D :D
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LovedGirl

    LovedGirl Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Како мала ги мачев мравките :devil: :devil: Која будала си викам сега.Ќе наполнев една конзерва вода и ќе фатам некоја мравка и ќе ја ставам во конзервата.Па ќе ми текне ќе ја удавам во најдлабокото.Ама не ги оставав да умрат :!: (имало нешто добро во мене :rofl: ) и после ќе ги исвадам и ги закопував во земјата.Сеа кога потпораснав и си мислам ми иде во ѕид да се врештам :headbang:
    После едно време дедо ми ми направи едно како за ловење на пеперутки па ловец се правев :fubar: Ама не ги мачев како мравките :rofl:
     
    На Golden, bonitacika, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Сме имале гости дома и јас сум нашла кондом на моите и сум мислела дека е влажно марамче го земав го однесов во соба кај гостите и сум рекла мааамо погледни што ти купил таткоми :rofl: :rofl:


    Бабами беше заспала и јас и братучедот седнавме до неа ке и правиме фризура јас земав витлери ставам од едната страна а братчетми земал ножици и ја шиша од другата страна , бабами има длабок сон и ништо не не осетила кога се разбуди што да виде една страна косата и ја нема а едната стрна со витлери ( сега тоа е модерно да немаш коса од една страна :rofl: ) ама тогаш хаха после тоа додека да и порасне косата носеше шамија на глава...


    Ни се јави една пријателка на моите и не вика да идеме на слава и јас зборев на телефон и и викам нема да дојдеме хаха а жената ми вика ајде ке дојдете јас ке ти дадам од мојата ќерка фустанчиња и шминки и јас викам добро ке дојдеме. Отидовме на слава ама жената зафатена со гости ова она и заборавила на ветеното и јас станав викам ајде мамо тато да си одеме , и они прашуваат зошто а сите во тој момент молчеа и јас кога реков Па ми рекоа ке ми дадат алишта не ми даваат ајде да си одеме :rofl:


    Сум ја забележала мајками некогаш кога става влошка и сум запамтила. И еден пат и ги најдоб влошките и залепив една на хеланките и си облеков фармерки. Отидовме кај ендни пријатели на кафе и јас соблеков фармерките и покажувам каде ми е залепена влошката хаха а мајкми пропадна во земја во еден момент 10 бои смени на лицето.
     
    На Chokoholic25, GirlRose, Twinkles и 2 други им се допаѓа ова.
  19. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Нана 19
    :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    Ме насмеа :rofl:
    Посебно со баба ти, кондомот и влошките. Па ти си било право ѓаволче хехехехехх иста доза на радозналост ја имав и јас само што и страдаат шминките и накитот на мама. Друга глупост што ја имав направено е што си ги исшишав шишките сама и тоа најкратко што се може хеххехехехх имам слика за спомен.
    Еден божји ден јас зедов и си играв со накитот на мајка ми и и беше ставен уште се сеќавам во еден несесер голем и си го шетав така надвор, а кај нас дома беа едни мои братучеди кои беа поголеми од мене и брат ми. И тие мене ми рекоа да го фрлам накитот во река, а река имам позади куќата. Јас послушно дете ни едно, ни две пљас во река и си дојдов насмеана да и кажам што убавина направив. Лелел жена кога испаничи, отидна да го бара, но беше доцна. Сиот накит (не беше златен) замина во неповрат.
    На времето какви убави и квалитетни работи имаше, не како сега Кина шоп.
    Деца.
     
    На bonitacika и Nana19 им се допаѓа ова.
  20. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Хахаха не е само тоа ги има триста такви глупости можам роман да напишам :rofl: