1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

  1. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Може да ми кажеш на кои тезги можам да ги најдам? И сигурно ли има ефект од ова? Имаш користено?:)
     
    На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    да кај тие тезгите со козметика и ластичиња и има ефект го имам користено порано
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anastasija mitic

    anastasija mitic Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2015
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    471
    Пол:
    Женски
    Kratka mi e kosata sakam za najbrzo vreme da porasnam vo bekutano samp.da mu stavam bekpmleks zdroben cini? Pred se trudna sum nema problem?
     
  4. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Ќе си се самоцитирам после два месеци да кажам дека има резултат,стварно сум задоволна колку ми е порасната косава.Наредна недела ќе се шишам и почнувам со истава рутина и плус ќе додадам фитовал шампон,кокосово и рицинусово масло
     
    На eliesaab и LollySky им се допаѓа ова.
  5. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Мене во последно многу брзо ми порасна. Ја мијам исклучиво со шампон од коприва никаков друг. Маска од кокос му ставам, кокосово масло два пати месечно од прилика и спијам со него, еден серум за суви врвови... Ама покрај се ова мислам дека она најмногу што имаше ефект на растењето на косата е тоа што се откажав од пегла и фигаро долго време. Значи не дека не користам НИКОГАШ, ама максимум два пати месечно користам пегла или фигаро за некакви дешавки. Освен фен кој морам да го користам во ладни денови оти сум нежна и одма настинувам, со пегла и фигаро многу намалив мноооогу и се гледа!
     
    На SAMIRA, LollySky, mode-kristina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    421
    Пол:
    Женски
    kopriva-pantenol-390x730.jpg
    дали некој го има новиот шампон на афродита со коприва и пантенол?поточно Hе е нов туку со подобрен и променет состав, .резултати??
     
  7. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    јас го имам , и мн ме чешаше глава од него
     
  8. -Cute_Ownership-

    -Cute_Ownership- Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Знае ли некој бевиплекс ампули од каде може да купам и дали некој ги има користено :)
     
  9. IVonaK

    IVonaK Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Овој производ што го претставуваат како кокосово масло е всушност обичен течен парафин со парфем на кокос не купувајте за коса ...
    Вчера случајно му ја прочитав декларацијата и толку се изнервирав што не знам каде да ги пријавам ..... не ми е за пари ама зошто некој да те прави будала ... Не знам како сум го земала а не сум прочитала а па и кај ке прочиташ ситни буквички со лупа да ги читаш 1 недела за да разбереш !
     

    Прикачени фајлови:

    На glamgurl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Мајка ми еднаш купила чичково масло од маркет за смешна цена во мало шишенце. Уште кога го видов натписот „парфимисано“ ми стана јасно зашто е толку евтино,ама сепак решив да го пробам. Откако го ставив,едвај го измив,а беше многу течно и никогаш повеќе не ставив од него. Инаку вистинско кокосово масло од овие кај нас што ги има е едно во аптеките што се продава во тегличка.
     
    На navyforever и LollySky им се допаѓа ова.
  11. navyforever

    navyforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    602
    Пол:
    Женски
    Има кокосово улје во Зегин 298 денари, има и органско кокосово масло и обично. Органското е без боја и без мирис мириса за нешо ко платика, разлика е едно денарче од обичното кокосово масло. Пријателка моја еднаш неделно става на коса и ја прави сјајна и до сега и е многу порасната. Планирам и ја да си земам коа ќе земам плата :)
     
  12. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Јас еден период пиев пивски квасец за еден месец ми порасна многу се изненадив.Ги пиев три пати на ден едни кафени навистина има резултати.
     
  13. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Таблетки пиеше?
     
  14. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Да таблети.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.069
    Пол:
    Женски
    Јас го порачав ова маслово за брзо растење на косата и против опаѓање на косата од Натура сиберика
    треба да ми стигне понеделник па ќе го пробам баш и ќе пишам
    се користи така што се става на коренот се прави масажа и стои косата завиткана во крпа околу пола саат. Составено е од разни масла , јојоба, макадемија , маслиново масло итн , баш и биодевојка ми потврди дека составот е супер,па ајде да видиме

    [​IMG]
     
    На Sireni, MiloMalo, twilight123 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Кај го нарача можеш линк да пратиш,и колку е цена?
     
  17. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    и мене ме интересира како го нарача,цена и повеќе околу ова
     
  18. мишелџ.

    мишелџ. Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Земете си обичен шампон од κопρива, и од аптеκите пантенол ρаствоρ и Б κомплеκс апчиња. Во 200-300 мл шампон ставете 1/4 од ρаствоρот и 10 апчиња. Е сега апчињата тешκо се ρастваρаат ќе тρеба да ги сρоните . Таκа ви е најсигуρно κога сам си го пρавиш шампонот, нема алеρгисκи ρеаκции освен аκо неκој е алеρгичен на κопρива. Κосата и побρзо ρасте и се обновува, значи јас κаκо што ја имав изгоρено од пеглање сега ми е мн поцвρста и се гледа огρомна ρазлиκа во κоρењата нова што ми ρасне и таа на вρвовите. Би ви пρепоρачала само тој шампон да го κоρистите и да не ставате ништо дρуго. А тие што саκате побρзо да ви поρасне κосата не ја гоρете и не ја мијте често. Веρувале или не, поρано 1 неделно ја миев κо луда ρаснеше. Сκоρо почнав ρечиси сеκој ден да ја мијам и дуρи и κаκо да пρестана да ми ρасте, ама сега паκ си почнав со ρетκо миење и паκ си ρасте κаκо поρано. За мρсењето не се гρижете, ќе се навиκне за κρатκо κосата и нема да се мρси, а додеκа да се навиκне κоρистете сув шампон бебешκа пудρа или носете ја собρана. Ќе си бидете благодаρни на самите себе веρувајте, ќе изчезне пρоблемот со мρсната κоса а и κе ви ρасне побρзо и ќе биде поздρава. За оние што споρтуваат, κога ќе се испотите измијте ја κосата само со вода таκа потта ќе испадне а пρиρодните масла ќе останат. Аκо има неκој уште неκое пρашање, неκа пρаша слободно :)
     
    На glamgurl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. glamgurl

    glamgurl Активен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае која е цената на ад капките и пантенол?
     
  20. мишелџ.

    мишелџ. Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Пантенолот е оκолу 160/170 ден, а за κапκите незнам.
     
    На glamgurl му/ѝ се допаѓа ова.