1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Критики и забелешки

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 14 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    зошто некое мислење ми е избришано (апсолутно ненавредливо)(во модни критики кажав дека таквото сако е во мода) :?: :?: :?:

    ама не ми е галје што го избришале, не се лутам на тие кои го средуваат форумов, туку :!:
    за еден единствен пост домолив да ми го избришат, и НЕ и НЕ ми го бришат :worried: :(

    зошто еден примерен пост се избришал, а за тој кој толку ве молам (и пак ве молам :talk: ) не ми го бришите? :^) :x
     
  2. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Едно од ''Правилата на форумот'' е дека аватарот не смее да содржи дел од логото на Фемина. :)

    shawdy го има истиот аватар како Билката.

    http://forum.femina.mk/profil/shawdy/
     
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    На форумот има над 17000 корисници кои немаат ниту едно единствено мислење. Зошто не се избришат барем тие профили, ќе се ослободат многу кориснички имиња?
     
    На eutixismena, cecilia, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    да, ама еве ако некој има корисничко име: Х и отпосле се откажува од профилот и некоја втора го превзема тоа корисничко име Х, од каде ќе се знае кои мислења се на првата, а кои на втората личност?
     
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Па нема да се избришат профилите на оние феминки кои имаат по едно мислење туку на оние кои се регистрирале а немаат ниту едно мислење, а држат корисничко име :!:
     
  6. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Добро,зошто по ѓаволите ми беше избришано мислењето во темата ,,Страв од училиште“ ,кога немаше ни една,ни најмала навредлива работа,немаше ништо што прекршува некое правило. Бев мртва озбилна кога го напишав мислењето,што не ви чинеше да го избришете?!
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    :D Најверојатно ти го сфатиле како подбивање она со уроците, маѓии...А стварно озбилна беше?
     
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ама не ме интересира како го сфатиле ,немаше прекршено правило!!! И да ,бев сериозна,немаше никакво подбивање.

    Друг пат ако не сфатат,нека прашаат,а не само да се брише. Крајно безобразно е ова значи.
     
    На sweetyears, Plavusa.17, enca.69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Добро, што праите со форумов?! Модераторите треба по два пати да размислуваат пред да бришат мислење. Претезирам е ова више, не може кој модератор како сака да си брише мислење, ама го сфатил вака,така,онака..Толку многу незадоволни членки - па и одговор не добиваат.

    А некои претерани мислења на некои модератори си стојат. Кај се видело ова?! Вие модераторите да пишувате мислења кои да ги пишала друга членка веќе ќе беа избришани, а туѓите најстрого да ги оценувате, абе немој.
     
    На Squirrel, sweetyears, simoncelicius и 2 други им се допаѓа ова.
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Е сега и ти...многу бараш :o
    Па не добиваат нормално...кои сме ние тука?
    Ова е веќе претерано...не` игнорираат максимално, со што фактички и практички и секако те понижуваат и омаловажуваат и ти кажуваат дека си никој и ништо на форумов, затоа што ако не сметаат така, ако им беше грижа, ќе се потрудеа било каков одговор да дадат...
    Отворена тема критики и забелешки само за да на секое прашање се цитира некое смешно правило кое они го прекршуваат, и работава у кратки црти...-,,скокајте вие, критикувајте и забележувајте колку сакате, ние имаме побитни работи, а и башка нема што да ви одговориме, а ако не ви чини, слободно не се појавувајте тука, има 20000 членови, мање више за 20-30,,...(ова не се однесува на модераторките, туку на глобалните и на останатите, како билки, милки, михајло...итн)
    Така се работи, македонска работа...тоа ти е...
     
    На Lov3, MacaLove и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  11. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Барем модераторот што го избриша мислењето нека пише зошто,или ќе ја чекаме Реинбоу да дојде да каже...
    Или не кажува зошто било грешка?! :^)
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.806
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Администраторката моментално не е тука, затоа стрпете се малку, без кревање на тензии. Кога ќе се врати ќе ви одговори на прашањата.
     
  13. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Кога е администраторката тука па сега да биде ... |(

    Ај да не мрчам реков и мене забележав дека ми имаа избришано мислења. Ај премолчив . После не знам мислам во СДК отидовме оф топик мислењето ми беше експресно избришано . Ај пак добро и фер беше . После во СДП ми избришале мислење зошто цитирав и заблагодарив на Еленна конкретно . Што е ново правило? Од како знам така функцинира ...

    Доказ колку не се фер одредени модератори... некои имаат ПРИВИЛЕГИИ пред некое време се тераше муабет на темата СДП и тоа добри 5-6 страни ама се разбира никој не се осмели да ги избрише зошто дел од модераторите беа приклучени во дискусијата ;) .
    Исто пример пред два дена се препукуваа на темата СДК ама сеуште мислењата си стојат :wasntme: .
    Револт има нормално ќе има ... Кога правилата не важат за сите .
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.609
    Пол:
    Женски
    Дечки, а што велите една жалба до Основен суд, м? Па после може и повисоко. Се жалат сите не им чини форумот, се бришат мислења, не се почитуваат правила. Па се дур мрчите нема да функционира убаво форумов. Се фативте последниве две недели за глупости. На некој не му чинат администраторите, на некој членовите, па не може на сите да им се угоди.
    И мене ми пречи што мрчите, и мене ми пречи што се фаќате за проблеми за кои вие не сте лично засегнати , па пак си го сакам форумов.
    Олабавете малку, само се напнувате вие ,а и останатите. Сите тука доаѓаме да пополниме време, да се забавуваме, да прочитаме корисна информација, а не да се препукуваме и да бидеме негативни.
     
    На Doozy, crazylady, 2468 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Sense

    Sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    45
    Кажавте дека тука може да се критикуваат и членки
    Ми смета и не е во ред кога некој ќе праша некое идитско прашање наоѓа на исмевање, иронија и лоши совети. Горе девојкиве викаат некои мислења можат експресно да се избришат а колку пати гледам ќе постави некое ново дојдено девојче прашање како пример: Дечко ми не ми врати на боцка на фб, дали има друга? - и тука ај сеир што и фаќате, па имало и такви што даваат одговор -Ај да се утепам ако не сега, што ти се десило. Не може ли да се реагира одма на ваквите теми и да не се дозволува ремет врз членки?
     
    На crazylady и girl.23 им се допаѓа ова.
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Добро де, Билката не седи нон-стоп тука на форумот. И таа, како и сите нас сигурно си има работа, обврски, можеби е и на одмор... вие нон-стоп сте тука на форумот?
    Тоа што си и‘ се заблагодарила ти го избришале затоа што доколку си сакала да и‘ се заблагодариш си можела само Ми се допаѓа да кликнеш на нејзиниот пост и завршена работа.

    Дај олабавете малце.
     
  17. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Тогаш и за муабетите на СДП има чат или нема ? :wasntme:
    Еве за што зборувам , ништо против тие што пишала, модераторите се тие што треба да спороведувааат ред .
    kafe-muabeti/sakam-da-kazam-t615/46030.html#p696680
    И да ве прашам нема воопшто криво да ви падне ако пишувате пост добри 10 минути каде што НЕ КРШИТЕ ПРАВИЛО и наеднаш чирибу чириба го нема :!: . Од непозната причина .
    И така се ќе си остане по старо веќе не планирам да се замарам ама зошто мрчиме па си причина веројатно . Не се собравме и се договоривме ај сеа да напнуваме во темава за инат од модераторките |( побогу ...
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Господе смилувај се...
    Го отупевте мушкиов полов орган со жалбите и критиките од типот „ми-избришале-коментар“; „оваа-мисли-вака-онаа-мисли-онака“ итн...

    Па добро
    да му е*ам мајката
    доколку некој коментар бил избришан сигурно има солидна и фер причина. Сигурно нема на билката да и текне: „Ајде сега ќе си седнам малце на форумов да разгледам.. ОП! Ќе го избришам овој коментар! Зашто?-Па не знам ни самата!хехе. Што било интересно ова, ајде и овој коментар“ |(

    Напразно вршите тензија на форумот и настануваат кавги поради патетични и не фер критики.
    Зашто едноставно во вашето слободно време кога ќе се логирате на фемина не си одморите глава? Прокоментирајте си во некоја тема, поздравете некој, прочитајте виц, играјте некоја форумска игра, посетете го чатот поразговарајте со некого.
    Не гледам поента во пребарување на „анти-вашето-мислење“ коментар па потоа брзо-брзо да се пожалам и искарам во темата „Критики и забелешки“.

    Секој човек како индивидуа има право на свое мислење, став и размислување.
    Вие доколку го прифатите тоа-прифатено е, доколку не го прифатите-искажете се повторно доколку имате потреба.

    Тенќу фор ди атенш`н енд хев а најс ивининг! :)
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    ... освен кога нема, како во примерот на Маца, а ако има фер е да ја наведат, или да го вратат мислењето доколку станува збор за грешка. Нема потреба да се чека Билката за такво нешто, модераторот кој избришал може да објасни зошто и готово, нема да се развлекува дискусијата низ темава. Не? :)
     
    На Phyramide, enca.69 и MacaLove им се допаѓа ова.
  20. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Секако дека треба да се реагира, треба на тие членки што им одговориле така орден да им се додели ;)

    Ај ако не, за да има мир у куќа, да нема нали повредени души ќе си го прекрстиме форумов во детска градинка „Фемина“ и ќе си поставуваме глупави прашања и ќе очекуваме уште поглупави одговори. |(

    Девојче бре...со девојки кои се јадосуваат оти дечко им не ги боцнал на ФБ, не ни сакам да бидам на ист форум воопшто, ми кварат имиџ 8)

    Дечко и не ја боцнал и сеа нели треба специјална тема за големиов проблем и еден куп жени како разглобуваат причини поради кои дошло до таа колатерална штета :o :o цццц.... :puke:

    Леле едит морав....убаво го запазив моментот...кога некој ќе поставел идиотско прашање оти наидувал на исмевање? :D :D :D Кажете ми дека сум луда и дека ова не го прочитав...

    Драга Сенс, ти си просто ноу сенс :|
     
    На Monna.Monna, unique123, simoncelicius и 9 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.