1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општи здравствени проблеми - прашања и одговори

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Lilit, 14 јануари 2011.

  1. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    13.419
    Како да се одјавам од кај еден матичен лекар за да одам кај друг? Треба да си го земам само картонот или?
     
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Само картонот ќе си го земеш и толку, одиш кај нов..
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Дали е има некоја од овде срцева аритмија? Какви терапии даваат? :worried:
     
  4. pravnicka2

    pravnicka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    ЈАс пред еден емсец се одјавував од кај матичен лекар и се пријавував кај друг.Дококлку имаш електронска картица одјавата и пријавата си ја прави ново одбраниот лекар.
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pravnicka2

    pravnicka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Денес на малиот му однесов мокрача за да му ја испитаат.На резултатот пишува ОКСАЛАТИ РЕТКО.Дали некој знае што значи тоа?!Поточно дали вака напишаното е за некоја бактерија или се е чисто?!
     
  6. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Колку е нормалата на тироидно-стимулирачкиот хормон??
     
  7. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Феминки имам еден „проблем„ ке ве молам за со вет или искуство.Кога седам или кога пијам вода наеднаш во стомакот осеќам движења онака како кога си трудна и бебето мрда. Ова го имам веке долг период повеќе од половина година. Од што би можело да е тоа? Исто кога ќе го допрам она што мрда е исто онакво како кога носиш бебе и осеќаш како неговите рачиња и ноџиња мрдат.Да бев бремена досега ќе родев валда.
     
  8. snegce

    snegce Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    557
    5ти ден ми е од циклусот. Цел ден ми тече темно кафеаво, а еве сега бев по голема нужда и пак ми потече црвено со кафеаво измешано. Дали ви се има случено? Ме исплаши некако.....
     
  9. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    На мене секогаш кога ми се последните денови од циклусот ми тече кафеаво помешано со крв,нема потреба да се плашеш,нормално е,се чисти матката
     
  10. be.positive

    be.positive Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Zdravo prijateli, ve molam ako nekoj imal slicno iskustvo da spodeli ili da mi kaze mislenje vo vrska so mojov problem.
    Na moja bliska licnost, na liceto, pod bradata vsusnost pred od prilika pola godina i se pojavi nesto. Otidovme na kozen lekar koj napravi otvor na toa nesto i go iscisti. No ne pomina. Otidovme povtorno i ne upati na hirurgija. Hirurgot isto taka go cistese i rece deka se raboti za nekoe ateromce. Potoa toa splasna nekoe vreme i eve sega ranickata povtorno se obnovuva, solzi i poteknuva krv. Otidovme kaj kozniot koj zakaza za na plasticna hirurgija.
    Mnogu sum ispanicena. Sega ne e podueno, ima mala dupkicka, no ranickata se obnovuva i ne pominuva. Krvta ja proverivme, rekoa deka e dobra. Sto mislite? Dali moze da se raboti za nesto strasno?
    Vi blagodaram mnogu!
     
  11. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Здраво,
    Незнам дали има врска со тоа што сум бремена но на двете нозе од стапалата до кај колената ми се појавиа линии како влабнатини.дали можеби знаете за што се работи
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Линиите ти се по должина на потколеничната коска? Најверојатно отекуваш, па излегуваат до израз. Провери си д-димери и скриен шеќер, а мислам и дека матичниот гинеколог треба да те упати.
     
  13. princess92

    princess92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Ми се направи нешто како мозолче на ципата. Го стегав истече гној и мислев дека ќе се исуши,но повторно ми се полни со гној како меур ми смета и ме боли.. почнав да се загрижувам да не е внатрешно влакно :(
     
  14. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ne ne se plasi,i mene ednas mi se sluci toa no ne go pipav me bolese i nez posle samo iscezna,ostavi go
     
    На princess92 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sanja999

    Sanja999 Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo.Moze li da mi pise poraka nekoj sto imal problem so nervozni creva? Blagodaram.
     
  16. Olli28

    Olli28 Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2015
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    345
    Пол:
    Женски
    Во последно време чувствувам притисок кај мочниот меур. Додека мокрам тој притисок е најсилен дури и до степен на болка. После тоа иако сум се измокрила повторно имам чувство како да ми е полн меурот, како пак да треба да мокрам а нема ништо. А и урината изгледа заматена. Што можи да e проблемот?
     
  17. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.586
    Пол:
    Женски
    Направи си уринокултура
     
    На Olli28 и blueberry93 им се допаѓа ова.
  18. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Здраво. Сакам да ве прашам, дали некој досега има искуство со задоцнета овулација? Со оглед на тоа дека мене најчесто ми доаѓа на 28-30 ден, секогаш овулуирам отприлика 13-15 ден, но овој месец тоа се случи многу касно, почна дури некаде 18 и заврши на 21 ден, и еве сега ми доцни. Прв пат се случува овулацијата толку доцна да ми почне и претпоставувам е поради тоа што кон крајот на претходната менструација патував на долга релација, па малку ми се има пореметено биоритамот. Претходно кога патував исто ми доцнеше, но не волку. Претпоставувам е заради задоцнетата овулација? Не верувам дека е бременост во прашање, бидејќи немаше несакани инциденти месецов.
     
  19. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Здраво, брадавиците на градите ме чешат многу. Некој совет?
     
  20. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Od mnogu bockanja za infuzii od isprsnati veni celi race mi se modri znaci temno liljakova boja . Kako da mi pominat pobrzo epten grdo mi izgledaat racete :/