Првут!

Дискусија во 'Коса' започната од Sonce, 19 ноември 2009.

 1. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  16
  Сок од јаболко против првут

  Potrebno vi e samo 1l bistar priroden i bez konzervanski sok od jabolko.

  Na izmiena kosa samo se poleva od korenot kon vrvot. Potoa ne se plakne i ne se mie povtorno kosata.

  Sovet: Kosata sekako ke ti mirisa na jabolko no mirisot mnogu prijaten BEZ GRIZI! :)
   
 2. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  16
  pobedete go prvutot!

  Dokolku nikako ne uspevate da se oslobodite od prvut, maskata od maslinovo maslo i ruzmarin vi e dobrodojdena.

  Prigotvuvanje: izmesajte 3 lazici maslinovo maslo so 30 kapki maslo od ruzmarin, pa smesata vtrijte ja vo kosata, masirajki ja kozata na glavata. Za podobri rezultati, ostavete ja maskata da dejstvuva dodeka spiete. Po budenjeto izmije ja kosata.


  3 lazici maslinovo maslo ( 18 denari) + 30 kapki maslo od ruzmarin (10 denari) se vkupno ke ve cini 28 denari :)
   
 3. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  69
  A potoa kosata nema da bide lepliva od sokot od jabolko,koga ce se isushi ???
   
 4. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  16
  nema da bide i mnogu prijatno ke mirisa :)
   
 5. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  10
  :D Prvut LoL ne sum imala od koga po4nav da go koristam Head & Shoulders ( do togas ne da sum imala prvut ...hah...toa ne bese prvet tuku лушпи ) Okean plav mislam deka bese za mrsna kosa ( si pisuva odpozadi ) ili liljakoviot za o6teten skalp e :rofl:
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.526
  Допаѓања:
  18.920
  Шампон само што содржи катран е добар за првут или ако имате лушпи на кожата под косата.
   
 7. DesertRose

  DesertRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Јас нема кој шампон не го имам користено...за масна коса,против првут и ништо не ми помогна туку самиот првут почна полека да исчезнува..сам од себе....така да не верувам и сум убедена во тоа дека ниту еден шампон неможе 100% да го исчисти првутот туку само може да го намали....сега не сакам некого да разочарам со мојот коментар :| но барем јас така мислам...... :)
   
 8. realisticna

  realisticna Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Jas imav golem problem so prvutot. edna prijatelka farmacevt mi go preporaca medicinskiot sampon Valete na Jaka.
  Nemam zborovi, samponot e ZAKON. i ne e skap, nekade okolu 140 denari e. Od se srce go preporacuvam.
   
  На immortal му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TanYa

  TanYa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  2
  Јас мислеф дека имам егзема и имаф такоф сапун. Бараф во Охрид, Грција ама немаше. Има во Србија од таму го купиф. :)
   
 10. TanYa

  TanYa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  2
  Sapunot e Doctor's eczema.
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.526
  Допаѓања:
  18.920
  Терапевтски гел шампон од Неутрогена Т-гел е името..Не знам дали тука го има..Јас го имам пратен ми е од странство..Баш за вакви проблеми со првут,лупење на кожата на главата..за егземи,споријаза,себореа итн.Добар е.
   
 12. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  За жал јас немам добро искуство од т-гел на неутрогена а го има по аптеките... Воопшто не ми помогна... Најдобар засега (а сум пробала најразлични) е Кене (Keune). Пробајте го/одличен е. Со оглед на тоа дека еуген перма се многу добри шампони, очекувам дека кога ќе го купам тој за против првут нема да ме изневери... Засега сум користела само за исправување на коса, навистина е единствен. Еуген перма ги има во Космо Тинекс, а Кене ги има и во Тинекс, Рамстор, Јуник...
   
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.038
  Јас си го користам плавиот шампон против првут од Авон .. мене ми е прекрасен .. никакви проблеми со првут немам од кога го користам .. пробајте ;)
   
 14. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  50
  и од мене благодарност за препораката :D :D и јас си го купив тој сапун и мислам дека ќе има ефект, само што многу ми смрди сапунот, ама белки ќе ми исчезне првутот ;)
   
 15. radnaskela

  radnaskela Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  3 jajca glina ,majonez se messat se dodava voda dodeka ne se soedinat se stava vo flasa i treba da otstoii na temperatura do 20 stepeni . Se stava na glava i treba da otsoti 15min potoa se pere so mlaka voda. Ova mene mi pomogna i sega nemam prvot :) probajte go i vie
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  7.149
  Допаѓања:
  4.331
  Пол:
  Женски
  Јас против првут користам Fructis - Citrus Detox. Многу сум задоволна од шампонот. Ми го отстрани речиси целиот првут при првото миење и не ми создава грутки од првут на главата, како што беше случај со претходните шампони.
   
 17. TanYa

  TanYa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  2
  I posle da ja izmiesh kosata treba ? :)
   
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  1.648
  Po tri mienja mi se iscisti so samponot protvi prvut od Avon;)Probaj
   
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  1.883
  Јас додека бев на одмор користев Субрина шампон против првут за чувстлителен скалп, ми помогна ептен, повеќе немав првут. Но кога дојдов дома почнав со друг шампон, а овој на неколку места бев и не можев да го најдам, а после тоа заборавив и денес планирам да го побарам во град и да го купам, затоа што навистина ми помогна, немав воопшто првут, а сега имам цели парчиња. :(
  [​IMG]
   
 20. Maturantka

  Maturantka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  1
  Anti-Perutin побарајте го! Во туба е и мислам дека е околу 60 денари. Сигурно помага :)
   

Сподели ја оваа страница