Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски


  Стварно во СОНИК нема утка и нема шанси за ништо да го сменам. Иначе шишање,миење и фенирање е 600 ден. ама не ми е жал зашто стварно е топ и вреди за парите. Се согласувам со тебе ;)
   
 2. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  A za farbanje? Vo Sk? Mi treba nekoj koj bi mozel da mi dade sovet za boja, i da mi ja pogodi farbata...
   
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  3.938
  абе па мене пред 1 месец 500 де. ми зема :?
   
 4. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски

  Епа 500ден. беше ама ја бев пред околу недела дена 600 ден. ми зема. Шишањето било исто 500 денари ама 100 ден. била таа некоја маска за коса што ја става. ;)
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  3.938
  ааааааааааааа види ја ти Соња...поскапела бе леле :? :? :?
  јас ќе и речам следен пат без маската :lol: :lol: :lol:
   
 6. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: :lol: па убаво ме праша мене сакаш регенератор или маска да ти ставам? И ја ај маска :D епа ете ти ја маската плус 100 ден :lol: :lol: :lol:
   
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  3.938
  :lol: :lol: :lol: а да не знаеш за шминкање колку зема???
   
 8. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Е тоа стварно не знам да ти кажам. Не сум се шминкала кај неа.
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  3.938
  ок ок јас се мислам што да правам...слушнав дека добро шминкала...па се ближи апсолвентска и може ќе одам за шминка и фризура кај неа :D
   
 10. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Како и да е мислам дека нема да згрешиш,кај неа нема утка. Јас таму се шишам со години. Па и за шминкањево би требало да е супер. За фризура и ја идам кај неа гарант,а добро е што спомна би можела и таму да се шминкам.
  :D
  морам да се одјавам треба да искачам :D
   
 11. trajkovskaa

  trajkovskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Skoro se sisav vo Dior, me sisase Kiki (plavata) i sum prezadovolna. Devojkata ja biva i alal da i e. Obicno porano koga odev na frizer od sekade bev zadovolna se dodeka ne ja izmiev i posle koga trebase sama da ja feniram ne mozev krajot da i go fatam. Sega sum kratko sisana, do ramenici, stepenesta mi e i odlicna za odrzuvanje i feniranje
   
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  251
  Јас веќе неколку години одам во АВАНГАРД,малку се поскапи ама цареви се богами.Секогаш сум задоволна кој и да ми ја средува косата таму...
   
 13. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.717
  Допаѓања:
  5.062
  Срцки ве молам кажете ми некое фризерско студио во охрид ама стварно да е добро многу ми е важно нека е и поскапо ама да вреди.
  :worried:
   
 15. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  485
  Јас имам една другарка од Охрид и таа оди кај Младен и косата секогаш и е супер средена. За жал не знам како се вика студиото ама ако сакаш можам да прашам.

  Кажете дали некој бил кај Сретен Костиќ? Викаат бил добар, па се мислам дали да отидам кај него, пошто косава ми е ужас, а доаѓа лето па сакам некоја фризура пери-носи :)
   
 16. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20

  студио Palada во Прилеп.. дечконо има неверојатна инспирација и креативност


  zkjb позз и до тебе :D
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.717
  Допаѓања:
  5.062

  Фала многу знам точно каде е тоа, сепак се двоумам ми кажуваа дека и сашо бил многу добар :?:
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.580
  ^ Абе добри се и двајцата.
  И „добро" земаат патем :D
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.717
  Допаѓања:
  5.062
  Да не знаеш колку земаат? пример за фарбање, шишање?
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.580
  ^ Точна цена не би знаела да ти кажам пошто јас не сум имала лично искуство таму.
  Ама еве една ваква споредба да ти направам: ако кај една фризерка (која доста солидно работи) за шишање имаш една цена, кај нив би ти била ми се чини 2-3 пати поскапо. Искрено не вреди да се фрлат тие пари. Не дека не работат квалитетно - далеку од тоа, но премногу ЧИНАТ. Повеќе наплаќаат за името него за услугата.
   

Сподели ја оваа страница