1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

AliExpress

Дискусија во 'Мода и стил' започната од pamelche, 27 февруари 2013.

  1. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.516
    Допаѓања:
    144.256
    Јас ги следам скоро сите игри и попусти од самиот почеток. И никогаш не ми успеало да купам нешто на попуст. Кога и да кликнам не е достапно.
    Па и сега не се надевам нешто многу...

    Кетфем јас мислам дека не можеш да платиш производи од различни селери заедно.
    Така да купонот важи само за еден селер.
    А ова All Aliexpress items е дека важи за цел али,ниеден селер не е исклучен..:)
     
    На KatFem му/ѝ се допаѓа ова.
  2. KatFem

    KatFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    658
    @duffi Не знам, ја под All Aliexpress items подразбирам дека важи за сите производи на али, не селери :)

    И токму затоа овие попусти/игри се случуваат неколку пати годишно. Мислам дека ставаш во кошничката што сакаш да купиш (од цел али) и потоа попустот се одзема од вкупната сума All Total која ја добиваш на крајот.
    Сите кажуваме што мислиме, дај нека се јави некој што пробал и да ни каже како функционира :D
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.516
    Допаѓања:
    144.256
    @KatFem да, на тоа и мислев сите производи.
    Тука ај ќе видиме.:)

    Се надевам овојпат ќе биде успешна распордажбата,па ќе може и ние да се поедновиме со нешто на попуст.:D
     
    На KatFem му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Феминки, ми треба помош! Порачав нешто пред некои 2 недели и пратката не можам да ја следам преку 17track. Пробав да ја следам преку друга страна ама не се снаоѓам баш најдобро.
    Ќе моше некој да ми каже до кај е стигната пратката? Capture.PNG
     
  5. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    @KatFem а дали пишува негде кога ќе купиш еден купон,до кога важи? Или важи се додека не го искористиш за некој производ? :)
     
  6. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.516
    Допаѓања:
    144.256
    @Avenged купоните стојат кај My coupons и да си пишува до кога важи.
    Овие купоните од играта важат само за 11.11, кога ќе биде распродажбата.

    @Paolita сеуште е во Кина.
    Ако не ти е јасно, копирај го бројот на гугл и напиши Location,ќе ти ја даде локацијата.
     
    На Paolita и Avenged им се допаѓа ова.
  7. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    До кога можат да се користат купониве од али експрес од играва со подароците ? :hai:
     
  8. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    хмм...или направив беља...или незнам што... значи вака... Си го нарачав часовникот и имав некој проблем со конекцијата,... па после се опорави работава ама кога видов...хмм... значи вака...

    откако внесов број на картица и останато... во мy order имав две исти нарачки од кои едната пишуваше дека има наплатено а другата во која пишува дека се чека за наплата.. (демек нема внесено податоци за наплата, и дека ако не се внесат податоците нарачката ќе истече во рок од 24часа) кога го видов тоа, на второ му стиснав cancel на кое после пипуваше дека со нарачката е завршено и дека можам ако сакам да ја вратам пак...а на првата Your Payment is Being Verified.... е сега ме буни што и двете имаат ист order number,a и истовремено ми стига меил, во кој на еден пипува дека уплатата е извршена, а на вториот дека нарачката е прекината... и сега... нарачано ми е или не?
     
  9. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.516
    Допаѓања:
    144.256
    @male не ти е платена нарачката и можеш доколку сакаш да ја платиш. Ќе ти стои 20тина денови во Мај ордерс, после ја снемува.
    Со другата е се во ред.
    @realGirl купоните важат само на денот на распродажбата.
     
    На male му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Andemona

    Andemona Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    2.495
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден порачав едно ланченце и дури сеа глеам дека имам порака од селерот(Dear friend,we story theminimum spending amount is 10$.If less than10$,then you need to pay the freight,freight link is...)е сеа кога нарачував ова не го пишуваше дека треба да е над 10$ а сеа откако платив ми го пиша...Сега да откажувам?
     
  11. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Paolita нарачката ти е во Кина
    2014-10-29 16:40

    Beijing International, Macedonia-MK, export turnkey fengkai split each other, Opening
    2014-10-29 15:48

    Beijing International, Macedonia-MK, general contracting of export letters issued, Departure from outward Office of Exchange
    2014-10-28 08:52

    Tianjin international Macedonia-MK, exports total letters sent to each other, and Dispatching
    2014-10-28 08:31

    Tianjin international Macedonia-MK, export turnkey fengkai split each other, Opening
    2014-10-27 14:53

    Bulk mail acceptance Center, Macedonia-MK, receiving and sending receiving and sending, Collection
     
    На Paolita му/ѝ се допаѓа ова.
  12. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.516
    Допаѓања:
    144.256
    @Andemona можеш да платиш шипинг ,доколку сакаш да ти ја испорачат нарачката, а можеш и да ја откажеш доколку не сакаш да платиш шипинг.
     
    На Andemona му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mila.s

    mila.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    36
  14. Decko27

    Decko27 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки

    Нема никакви review-a за производот, ниту пак за продавачот... Големи се шансите да е превара и да отидат така парите.

    Јас не би се одлучил да купам нешто вакво.
     
  15. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Феминки едно прашање и од мене. Имам порачано вентијага и е во Кина сеуште, а има рок уште 21 ден за да стигне. Да не е малку време можно ли е да ми пропадне?! Му се има на некој друг вака случено олку долго време да чека ?!
     
  16. Decko27

    Decko27 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Јас сум male-инка ама ќе ти одговорам :)

    Значи знае многу да се чека, пример јас имав нарачано 60ина производи во рок од 10ина дена, и до сега се стигнати околу 40. Се чудев зошто ги нема ствариве, и пред некој ден ми се јавија од пошта да одам да си подигнам таму производи... Поштарот што бил за мојот реон не одел на работа и немало кој да ми ги достави пратките... Не стигнаа сите, ама не гледам причина ако си купувала од кај проверен купувач (под ова подразбирам некој со висок рејтинг + коментари) да не ти стигнат работите.

    На крај краева имаш рок до кога треба да стигне јакната, ако рокот истекува (ќе ти стигне порака на mail) можеш да го продолжиш периодот во кој си заштитена од самиот сајт.

    Најкратко до Скопје производ ми стигнал за 15-20 дена, а обично им треба месец-40 дена.

    Рачунај дека не се гледа од моментот кога го плаќаш туку од моментот кога он ти го праќа...

    Се надевам помогнав
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Испратено е од селерот ама на тракингот ти е уште во Кина? Ако е испратено можно е да стигне, многу пати ми стои на тракингот дека е во Кина, а по два дена Прага и за два дена ќе ми го донесе поштарот пакетчето. Во секој случај, ако сакаш уште да чекаш по тие 21 ден, можеш да побараш да се продолжи рокот или да ти ги вратат парите. Мене за едно нешто што не ми стигна на време побарав да ми ги вратат парите и ми ги вратија а после цел месец ми стигна. Сега најверојатно треба да им пишам дека ми стигнало, да им платам пак зошто тие беа коректни, да бидам и јас :)
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @mila.s, за 300 ден воопшто не се мисли! Ако има некој проблем парите во секој случај ќе ти бидат вратени а ако е се во ред, ќе ти стигне одлична јакна за навистина смешна сума- за 300 ден кај нас маичка со кратки ракави дали ќе купиш а па не зимска јакна.

    @donna.17, замоли го селерот тој да провери до каде е порачката и дали е се во ред. Порачка која од вчера е во Ск ми седеше повеќе од 3 недели во ПЕК, изгледа дека веќе е почнат застојот со пратките. Ако е се во ред со порачката, не се секирај, 21 ден е сосем доволно време за една пратка да стигне до кај нас а како што пиша и феминката над мене, може да побараш од селерот да го продолжи рокот.
     
    На koritsaki и donna.17 им се допаѓа ова.
  19. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Феминки, а како сме со часовникот, исто време е прикажано како кај нас или ;)
     
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.516
    Допаѓања:
    144.256
    @Zaljubena111 не е исто времето,мислам дека кај нас ќе почне некаде околу 7 часот сабалје, вака беше со минатата расподажба.
     
    На Zaljubena111 му/ѝ се допаѓа ова.