1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

  1. mala

    mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    ako imate nekoja ideja kako da go iznenadam deckoto.
     
    На Peperutka-19 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    па би можела да му купиш некој мал подарок или да му предложиш да гледате заедно некое филм4е па ако тој се согласи ти направи пуканки или купи чоколадо и јас мислам дека ке биде кул
     
    На Angel4eeee и Macyii им се допаѓа ова.
  3. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    so ona sto go saka koga najmalu ocekuva :) sigorno ima nesto za koe sekogas zboruva deka bi sakal da go dobie za pokolon ili pak nekoj romanticen gest....ima bezbroj opcii
     
  4. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    napravi go ona sto najmalku bi se ocekuvalo od tebe... :P
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    http://www.customshorts.com/
    Овде можеш да направиш бесплатна онлајн честитка за роденден или слично, па да му ја пратиш на фејбук или да ја ставиш на јутјуб.

    Еве како би изгледало тоа:
    http://www.youtube.com/watch?v=PLUHceN1z8U
    Интересно е а и бесплатно е. :idea:
     
    На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Amoremio

    Amoremio Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    нешто што ќе не спои уште повеќе и нешто што никогаш нема да го заборави. Дајте некој предлог затоа што стварно незнам што да му направам.
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Е па вака, ќе купиш или ќе направиш убава хартиена папка, може да изгледа како корица од книга, а може да биде корица од фото албум , и напред на насловна нека стои ваша слика, ќе купиш коверти , онолку колку што денови ќе биде во странство, пример, 30 или 60 по два денари е коверт, на секој коверт ќе ставиш датум, и ќе ги наредиш по редослед пример: 1 Март понеделник, 2 Март вторник.... Во секој коверт ќе му пишеш по нешто , пример за понеделник : денес цел ден мислев на тебе , ми недостигаш , те сакам....такви работи, така секој ден ќе отвара по едно писменце кое ќе му го замени твоето присуство, пишувај искрени работи, она што заеш дека ќе го почувствуваш додека е отсутен. Може да пишуваш и стихови од песни и слично, писменцата нека бидат од по неколку реченици. Така ќе знаеш дека секој ден помислува на тебе а него ќе му биде интересно секој ден да отвара ново писменце. Ова е мој предлог, јас така му направив на дечко ми , и замисли он се премисли и си дојде порано , па последните писма ги отваравме заедно и се смеевме.
     
    На Hanycka, tigarche1, Name и 13 други им се допаѓа ова.
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Како да го изненадам

    Прекрасно е ова над мене .. дечко ми летото отиде на одмор .. 5 дена .. цело време се слушавме .. и еден ден во град јас и ми вика коа ќе се вратиш .. се врати за мене , најпрекрасно ми беше .. иначе моеш тоа да го напраиш и огромно срце од ружи .. ќе мисли на тоа цело време :)
     
    На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. k1ate

    k1ate Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    IZNENADUVANJE ZA GODISNINA

    So decko mi pravime dve godini vo vrska na 15 septemvri pa sakam da mu podgotvam nekoe iznenaduvanje ama nemozam na nisto da se setam.aj ve molam pomos
     
  10. davcevska

    davcevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    30
    уффффф обожавам вакви работи ,идеи имам колку сакаш .но прво одговори ми колку години имаш и дали спиеш кај него ?
     
  11. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.764
    Пол:
    Женски
    И мене ми треба изненадување за дечко ми.Ќе одам кај него оваа недела на гости(таму и ќе спијам),утре му е роденден,веќе спремив за тоа,туку и онака сакам нешто..Идеи??
     
  12. davcevska

    davcevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    30
    Нема поубаво од романтична вечера па дури и да е пица и пред да ти ја сервираат дома можеш да им кажеш да ти ја исечат во форма на срце Ч),пат направен од рози,свеки и љубовна музика,наполнета када со многу пења,масажа и многу љубов.а за поклон уникатен подарок гардаробата се кине,јас лично не практикувам гардароба иако за машките изборот е многу мал сепак постојат многу подароци кои можат да го израдуваат,поклони му антика компас и изгравирај ,ти никогаш нема да ме изгубиш.твојата љубов се заколнува дека иглата секогаш ке насочува во нашите срца.Ако е пушач можеш да купиш зипо упаљач и да изгравираш засекогаш мој,засекогаш твоја ,засекогаш свои.и иницијали од имињата,или саат ,засекогаш твоја ,вашите иницијали и датата од кога сте заедно и сегашната дата.напиши на лист хартија 101 причина зошто го сакаш дури и да е смешно пренеси се што ти лежи на срце многу би му значело тоа.исто за поклон некако е романтично да му поклониш куче или маче со огромна машна секогаш ке го потсетува на тебе и ке расте како и вашата љубов.може и златна риба и напиши на картичката од сите риби во морето ти си единствено рипче за мене.некои ваши заеднички фотографии која ве тераат на смеење,билети од места на кои сте биле заедно или некои други работи кои имаат значење за вас двајца,земи голема рамка и нареди ги .дрвена кутија и купи некој старински клуч ,стави го внатре и изгравирај ОВА Е КЛУЧОТ НА МОЕТО СРЦЕ.НАБРОЈУВАМ МНОГУ РАБОТИ НЕ САМО ЗА РОДЕНДЕН ИЛИ ГОДИШНИНА ЗА СЕКОЈ ДЕН ЗОШТО ТРЕБА СЕКОЈ ДЕН ДА СЕ ВИКА ТЕ САКАМ И ДА СЕ ИЗНЕНАДУВА ПАРТНЕРОТ СО НЕКОЈ МАЛ ГЕСТ .Исто така можеш да купиш дрво и да го засадите,кога ке правите годишнина земете чаши и вино и одете кај дрвото зборете за вашата љубов и за тоа колку пораснало дрвото.земи бонбоњера и под секое чоколатце стави мало ливче со порака и на бонбоњерата завиткај машна за да не примети дека е отварана.епа има уште многуууууууууу но имам работа , мислам дека е доста
     
    На Flower.D, Dzevelekova, tigarche1 и 25 други им се допаѓа ова.
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    ^Давчевска прекрасни идеи, се е прекрасно. Сигурно ќе применам и јас нешто од ова. Пиши ни пак кога ќе имаш време :$
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    Па имаш доволно години за интересни идеи.Би можела кај него или кај тебе дома да приготвиш убаво изненадување.Да расфрлиш суви цветчиња од каранфил или рози на креветот,да му купиш некое убаво поклонче (нешто што тој одамна посакува),да запалиш миризливи свеќи,сето тоа зачинето со секси долна облека и добро вино :) Јако ќе биде на пример ако цел ден се правиш како ништо да не подготвуваш,како да ти е сеедно и оп на крај вакво изненадување.Баш ќе се израдува ;)
     
  15. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    заврзи му ги очите,и нешто со прелив по неговото тело,нешто бакнување,лижење,ти во секси долна облека,свеќи и добра музика,дечко ти ќе се излуди,и цело време ќе биде во неизвесност од тоа што следи.пробај-проверено ;)
     
  16. hilarry20

    hilarry20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Па бидете креативни, напишете му нешто убаво, романтично и сето тоа спакувајте го во плико кое сами ќе го направите, украсете го со нешто, да види дека сте се потрудиле околу него... Снимете CD со некои убави балади и подарете му го, направете романтична вечера со свеќички... Или едноставно понудете се заедно да го гледате неговиот омилен тим кога игра, мозеби ке ви биде малку досадно, но верувајте дека многу ке му значи. Со среќа и пишете ;)
     
  17. Bluebell

    Bluebell Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    За неколку дена ќе правам 1 ипол година до дечко ми. Тој е од друг град и затоа сакам кога ќе дојде да му направам некое изненадување но немојте само да ми кажувате нешто во врска со секс бидејки ние не сме имале односи сеуште :angel:
    Благодарам однапред
     
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    епа баш тоа ќе ти го кажам, супер ке биде, на 1 и пол година и ова да се случи :D најубаво изненадување ќе му биде верувај ми :)
     
    На tigarche1 и AhThatFemaleProblems им се допаѓа ова.
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Епа вакаааа...
    Кажете му да замижи...
    Кога ќе се уверите дека навистина мижи, влепете му една врела шлаканица!
    Има ли поубаво изненадување од ова? :rofl:

    Ем евтино, ем евергрин, никогаш не излегува од мода. :rofl:
    Јас се извинувам ако делувам некултурна, ама дел од идеите ми се навистина апсурдни и клишеизирани.
    Пат од рози, свеќи, пица во облик на срце :^) ...
    Пак ќе кажам, нека не се наоѓа некој навреден, очигледно е до вкус, а секој си има различна идеја за романтика, ама мене ништо од тоа горенаведеното не ми е. :|
     
    На Madam-A, VeraNadezLjubov, Neytiri и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Bluebell

    Bluebell Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    неее мала сум за тоа :$ :rofl: