1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

  1. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
     
  2. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Па оди бре девојко, што чекаш, оди види го како е, и кажи му дека сеуште го сакаш и сакаш да се смирите, штом сте правеле такви муабети, што има да изгубиш?
     
  3. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    ти благодарам многу....ке бидам нај срекна ако отдам да го видам вака ке полудам
     
    На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Оди, јас тоа еднаш го направав, ептееен се изненади, му купив од омиленото чоколадо, фатив бус и ајт! Иди додека не оздравел :D
     
  5. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    не сака да одам да го видам ....ми рече да не се малтретирам ке си дошол за 1 ден да не идам џабе :(
     
  6. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Јас да сум на твое место би отишла,без разлика тој што ке каже.Ако мислиш дека треба да одиш-оди!
     
  7. dzvezdi4ka

    dzvezdi4ka Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Имај во предвид дека во болница баш и не е многу пријатно да одиш. Јас кога бев на операција бев целата омалаксана, облечена во онаква долга бела спаваќа со ништо одоздола, едвај се движев, приклучена на инфузија, се осеќав доста лошо а сигурно така и изгледав и секако не сакав да ме види некој (освен најблиските роднини) во таква состојба. Ако утре се враќа дома, според мене, подобро е да почекаш да биде спремен да те прими на посета.
     
    На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    :* почитувај ја неговата желба!!
    поздрав
     
  9. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    ви благодарам многу, ве послушав и вас и него не отидов , требаше да си дојде денеска но го оставија уште два дека но кога ке си дојде ке направам да заб орави шо ми се случило :inlove:
     
  10. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    Леле значи и мене истото ми се деси.Дечко кој се гледам од време на време имаше несреќа во ох и беше во болница сакав да одам но се плашев од неговара реакција башка и да не си ги крене акциите...Али и тој ми пиша дека мн ке бил среќен кога би ме видела али јас тоа никогаш не би го направила тоа и др ден спакував куферот и од ск фатив ох :rofl: Незнаете коку беше пресреќен отидов за ден али останав повеќе и ни беа мн убави денови иако он беше со преголеми болки али во инвалидска количка се шеткавме низ болница и не ме пушташе да си одам и сега можам да кажам дека мн повеќе ме цени како личност немора за дечко или било што туку ми кажа дека се што би ми притребало во животов во било кое време да го побарам :)
     
  11. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Мојава ситуација е малце комплицирана... Момчето мое, замина на пат 3 месеци, ама за некои 15 дена му е роденден и сакам некако да го изненадам. Преку ДХЛ мислев да пратам нешто ама незнам како одат цените, а он е инаку во Шведска. Што би ми рекле вие, некоја идеја? Олеснителна околност, познавам еден другар негов заедно се таму, па да го замолам нешто да му купи, направи и сл. а јас да му пратам пари?
    Да не е многу скапо, ама да биде интересно. Секоја идеја е добредојдена! Ч)
     
  12. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    замоли го другар му да му купи нешто месо тебе кажи му ти што и нека му го стави на креветот нека го потпише дека е од тебе, но да не кажува дека тој го е ставил нека си мисли тој како си го однела до таму (хаха се зезам) испрати му убава љубовна порака тој ден и ако другарму му е цимер замоли го сабајлето нека му свари кафенце ова она и нека го разбуди и нека му честита роденден од твое име и нека рече кафенцето е од неа
     
    На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Барав на нет продавница за подароци таму, да купам нешто и да го однесат, ама премн е скапо се, од 50 евра па нагоре, едно никакво мече, а не па нешто др. Леле стварно незнам како да направам, а многу ми е битно да го изненадам :)
    Нана фала за помошта!
     
  14. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    според мене тој ден прати му убава роденденска порака и на крајот пиши му подарокот те чека кога ке се вратиш...па свесен е и тој дека тој е во швајцарија а ти во мк како би го изненадила никако..а тука со тие 50 евра можеш многу убаво да го изненадиш а во меѓувреме и повеке ке заштедиш така да напрај му изненадување и купо му подарок кога ке си дојде нели е така најдобро ? :*
     
    На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    мила јас бев во иста ваква ситуација и кога му беше роденден се јавив во хотелот во кој престојуваше му однесоа сабајлечки доручек во кревет и саат кој јас го купив и им го пратив а тие го ставија во фиока додека не бил тука и мојата порака до него гласеше се надевам ти се допадна појадокот во кревет а сега отворија фиоката те сакам и среќен роденден
     
    На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Homealone LIKE! Значи само да те прашам и утре да одам по поклон и да го праќам! Кажи ми за колку време стига пакет? Во мојов случај Шведска? Ќе стигне за 15 дена? Јас би го адресирала и до другар му па на денот на роденденот да му го даде во случај да стигне порано, само да не стигне покасно ми е ...
    Гледав преку ДХЛ најдов цени, 4000 ден за најмал пакет, а 1200 ден за писмо. Не ми се исплати воопшто.
    Леле фала ви мнгоуууууу!!! :********
     
  17. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Можеш да си снимиш клипче, како му честиташ роденден или да се соберете друштво, сите пријатели што тој ги сака и да си се глупирате на клипот, за да си се изнасмее. Па клипчето ќе го постираш на некој канал (има видео канали каде неможе секој да ти ги гледа клиповите) и ќе му пратиш линк...
     
    На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    е за шедска незнам колку време треба кај мене беше една недела пред роденденот е дали стигнал порано незнам ама на роденденот негов важно беше таму во твојов случај мислам дека е доволно 15 дена зошто има некој нов систем мислам ако не се лажам можеш да кажеш ден и саат во колку сакаш да пристигне за ова не сум сигурна но прашај
     
    На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    казжете ми дали е добра оваа идеја.... уште еден месец и со дечко ми правиме годишнина па ми истекна да му купам убав љубовен албум и во албумот да ставам наши заеднички слики, да снимам цд со љубовни балади и да купам бомбоњера милка онаа со срценца и под секое чоколатце да напишам на мало ливче те сакам, ти си ми се, неможам без тебе... и под секое чоколатце да ги подметнам ливчињата... добро ли е ова изненадување??? :) :inlove: :inlove: :inlove:
     
  20. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759

    супер ми се допаѓа твојата замисла... јас истото го направив со чоколадата многу се изненади, чоколатцата се изедоа ама ливчињата уште ги чува :D