1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

  1. Да

    216 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    904 глас(а)
    80,7%
  1. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не. Не сакам ни да изневерам ни да бидам изневерена. Ако не оди врската се кажува во очи а не зад грб неверства.
     
  2. Savana93

    Savana93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    159
    Доколку врската вие цврста и прелиена со љубов нема да сакаш да погледнеш друг. Но доколку ти шаркаат очите значи дека нешто не е во ред и треба да се стави крај на губење на времето. Изневерувањето не е никакво решение, само понижување не се игра со нечии чувства, зошто во таа игра си играш и со сопствените. Имам изневерено, но од тоа научив една добра лекција како шамар за будење и го сватив баш ова што го постирав.
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cinderella.red

    cinderella.red Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Не! Поради причина што самате себе што се почитувам и поради тоа што не сакам мене да ме изневерат, зошто се познавам доколку ме изневерат буквално ке се срушам и ке бидам мн повредена.
     
  4. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Ne sakam neverstva iako mi se ima sluceno bivsiot go izneveriv i taka zavrsi nasata vrska ama si zasluzi na pocetokot na vrskata i se pustase na edna poznanicka strasno me povredi so toa inaku ne sum odmazdoljubiva ama taka se poklopija rabotite i spored mene kolku i da ti e ubavo vo nekoja vrska nikogas nemozes da znaes dali nema da go izneveris ili nema da te izneveri se se slucuva
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  5. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    сум го изневерила бившиот....тоа оправдано ми е :D
    иначе сегашниов никогаш :*
     
  6. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    122
    прво многу ми е чуден самиот наслов на темата,дали би?
    од каде да знам уствари што може да ми дојде на памет у следните 20 години
    имам пријателка се омажи беше нај против тие работи,секогаш плукаше по жените кои го прават тоа и знаете на крај шо се случи?
    таа онаа која викаше никогаш не,го изневери сопругот. Затоа повеќе се водам според она што навистина се случува надвор од форумите
     
  7. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Сум изневерила, да. Ама никогаш повеќе нема без разлика дали заслужил или не... не за друго туку да ми остане чиста совеста, тоа е сепак најважно :(
     
  8. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Дечко да, сопруг нема шанси.
     
  9. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.934
    Допаѓања:
    30.768
    Пол:
    Женски
    Не,никогаш.Го сакам премногу,и не би сакала да го изгубам.
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.274
    Пол:
    Женски
    Кој искрено љуби не би изневерил...до крајот на животот,па макар и да не е со таа личност засекогаш!
     
  11. micik

    micik Нов член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Го имам изневерено и никогаш не дозна за тoa :) Нема никогаш ни да му кажам :) (Може секој да ме осудува за ова што го пишав но јас си знам најдобро)
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nezna28

    Nezna28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    215
    Неверството се случува за миг, и никој или многу малку особи можат да кажат со сигурност дека не би изневериле. Обично најлесно им е на оние помалку убавите на кои никој и не им нуди ништо па по некоја логика и да сакаат и да не сакаат ќе бидат верни.
    Но за млада атрактивна, успешна жена многу е тешко да каже дека со сигурност не би изневерила затоа што пред нејзе се огромни предизвици на кои не е лесно да се одолее.
    Да се вратам на прашањето, дали јас би изневерила?
    Да, но за да изневерам ќе треба тој со кој ќе го изневерам мојот партнер да ми понуди добра причина. Во суштина јас и кога бирам партнер го бирам најдоброто а не првиот што ќе ми пријде па така потоа треба да се појави нешто баш она екстра за да јас помислам на неверство.
     
    На Mhhm, julie77, LoveIsAllAround и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Иако сум слободна сепак ќе кажам НЕ. НЕ прифаќам изговори од типот бев пијана, се случи наеднаш, несакав или вака така тоа никако. Ако ја сакате една личност доволно ма не знам шо да се случи не би ја изневериле. Ако сакате некој друг едноставно раскинете со првиот па бидете со кого сакате. Ако сте го изневериле првиот и по одредено време тој дознае нема ли вториот да има сомнеж во вас? Чим еднаш сте изневериле сигурно ќе го сторите тоа пак.
     
    На Bitanem и peperutka7 им се допаѓа ова.
  14. peperutka7

    peperutka7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    91
    Никогаш не би го изневерила.... не сум тип што сака да прави будала од некого.
     
    На Decapitated.Hanna, chicaboom3, martine и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Велат Никогаш не вели никогаш, ама јас велам никогаш не сум го направила ниту ке го направам... Попрво би му раскинала,па би била со друг,отколку да праам будала од него. Не практикувам да правам работи шо не сакам да ми ги прават...
     
  16. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Не, никогаш не би го изневерила, во никој случај, па дури и да можам и тој да не дознае, НИКОГАШ, од причина што премногу го сакам. Не можам тоа да му го направам ниту нему, ниту себе. Погоре една феминка спомна финансиска состојба и изглед. Но, тие се пролазна работа. Важно е само она што човекот од внатре го има, бидејќи само тоа засекогаш останува во нас. И најубави машки со многу пари да се појават, не можат да ме купат. Едноставно, не можам да бидам во прегратка на некој што не го сакам. Кога некој ќе ви побара авантура, тоа не треба да ве гордее, туку да биде навреда. Најлоша и најподмолна работа е кога работиш на некого зад грб. Штом со вас е човекот што го сакате, тогаш не ви ни треба некој друг.
     
  17. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Не,и не гледам причина зошто би објаснувала.
    Едноставно не можам да замислам таква ситуација.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Не. :shake:
    Не сакам да го изгубам..затоа што го сакам премногу .. :)
     
  19. chicaboom3

    chicaboom3 Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    не би направила такво нешто, бидејки ако мене ми направат како јас би се чуствувала
     
  20. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не, не сум ни помислила на такво нешто, нема ни потреба, со него имам се што ми треба.