1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков тип на маж сакате до вас?

Дискусија во 'Врски' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. Snezna-Kralica

    Snezna-Kralica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Значи сега што го имам дечково не би го мењала, ама едноставно би можела да го наречам идеален. Убав, висок, чоколаден тен, прекрасна насмевка и очи, развиено тело........ значи се оноа што го посакувам
     
  2. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    da vi kazam se i sesto, sto na kraj koga ke napravam suma sumarum, neznam sto sakam..
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    tokmu takov kakov sto momentalno imam...siguren,ambiciozen,dobro graden i se drugo sto sum barala sum go nasla :D
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Искрено не сакам некој кој постојано ќе ми оди по ќефот затоа што така за брзо време ќе ми се здосади (сум имала такви искуства). Сакам некој што ќе го покаже својот став, ќе ми уочи секогаш кога не сум во право, некој со кој ќе можам и да се искарам бидејќи според мене помирувањето е најслатко.
     
    На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Каков тип на машки сакате?

    kako bi izgledal vasiot idealen partner,plav,crn,bogat,ubav,dobar,romanticen.Kakov karakter bi imal,i najposle ima li takov nekoj kako sto go zamisluvate,ili dali ste go sretnale,ostanal vo vasiot zivot???
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ех... одамна си имав зацртано слика во главата како сакам да изгледа мојот идеален партнер... да биде висок, црн, со зелени очи, да ме сака само мене :ugeek: да биде романтичен, кавалер, да ме разбира, да ми ги исполнува сите желби, бла бла бла.... сфатив дека идеален нема да најдам, затоа што таков не постои...
    Во секој случај, речено е дека во животот не го добиваш она што го сакаш, туку она што не го сакаш... донекаде така е и кај мене... во секој случај, најважно ми е човекот да биде човек, да има карактер, душа и срце, да биде маж во вистинска смисла на зборот, паметен и реален во своите очекувања од животот... мислам дека го најдов... не е совршен, меѓутоа за мене е перфектен, таков каков што е :D :D :D :D
     
  7. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    SEaa i dobar i so pari, toa e najretka kombinacija zasto onie parajlite odsekogas se cekor nad zemjata, retko koj mozes da nacekas bogat a da ne go nametnuva svoeto mislenje. Aj so sreca moze ke go najdes pa ti ;) :D
    Inaku mojot maz e zlatna sredina od dvata navedeni tipa mazi, ponekogas znae da mi udovoluva, da pravi se po moe no ponekogas go ima svojot stav "koj e najpravilen" pa se ubeduvame ponekogas deka ne e vo pravo. Suma sumarum takov si e kakov sto sum posakuvala, realen i objektiven , samo me nervira sto ponekogas e mnogu tvrdoglav i iako e svesen deka ne e vo pravo za nekoja rabota tesko mu e da se izvini i da priznae greska.(misli deka ke bide porazen od mene. GLUPOSTI) :D
     
  8. ubavicataizverot

    ubavicataizverot Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    eden vic na temava : Kako se dobiva idealen maz ??? -Ako so genetski inzenering se vkrstat vibrator i bankomat :lol:
     
  9. Liksi

    Liksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    65

    Zal mi e da ti go kazam ova, ama mislam deka se ova nema da go najdes vo eden maz... ili pak ako go ima ke bide na kratok rok... ovie se istreben vid.. za zal...

    Inace jas definitivno bi sakala kako vtoriot vid, t.e. bi sakala odnosot so mojot maz da bide kako sto go opisa Sneze.Vanja (belki ne i go zgresiv nikot). Mojot decko e kako vtoriot tip, i dokolku bide se kako sto treba i ostanam so nego, vo brak bi sakala da go imam toa razbiranje so nego...

    pozz
     
  10. Yvona

    Yvona Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    хммммм ...висок, црн, со убава насмевка и очи од кои зрачи мистерија (секогаш ме привлекувале мистериозни типови можеби дека и јас сум таква :) ), да биде атлетски граден (немора да биде билдер туку кога ќе ме гушне да се чувствувам сигурна)...на карактер одлучен и цврст (да знае некогаш да рече и "не"), да биде реалист,амбициозен, да знае да ме ислуша, да ме насмее, да ми пружа поддршка, да биде секогаш тука за мене..да биде романтичен баремм малку и што е најважно од се ДА ПОСТОИ...
     
  11. disturbia

    disturbia Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    вториот тип меѓутоа на воздрас испод 25 год. мислам дека мн тешко или то е 1 на 1000 машки :worried: да посетуваат
     
  12. Teaty

    Teaty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    definitivno sakam sportist najveke sum po kosarakrite :mrgreen: inaku vtoroto da ima svoj cvrst stav da ne podlegnuva nesto da moze da kaze sto mu smeta kaj mene a ne samo da vika AMIN kako ke kazes ti potoa da razmilusva odnosno ponekogas daa znae da se stavi vo moja koza odnosno da razbira i sekogas da me poddrzuva osven vo odredeni neizbezni sutuacii . :D :D
     
  13. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Pred se sakam da vi kazam eden vic. Si bil nekoj decko na 40 i kusur godini i go prasuvaat drugarite zosto nikogas ne se ozenil. I on im vika, abe sekogas barav idealna devojka, i baraj baraj i si minuvaa godinite... i edniot go prasuva, pa ne najde niedna idealna za tebe? Abe najdov idealna, no sto da pravam koga i taa barase idealne... :lol:
    Ete taka znaci devojki, ne barajte idealni mazi bidejki i tie baraat idealni devojki...
    No sepak jas si go najdov mojot soprug so kogo sum vo brak veke nekolku nedeli (da ne recam meseci), sega za sega super funkcionirame no bidejki imavme vrska od sedum godini, mislam deka ke bide ok (barem taka se nadevam), nieden maz ne e sovrsen, sekogas ima nesto sto ke nedostiga, no kraj kraeva ni jas ne sum sovrsena i jas si imam svoi maani, no najvazno e pred se da te privlekuva fizicki, da bide vnimatelen, iskren, da ti pomaga vo sekojdnevnite obvrski, da ti odgovara vo seksot, da te ispolnuva i ednostavno sekogas da posakuvas da bide do tebe. No toa sto najmnogu go sakam od eden maz e da bide romanticen. :oops:
     
  14. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    Inteligenten, so dobra smisla za humor, sarmanten, dobar vo krevet i sekako, da znae da pravi pari.
     
    На kathy es му/ѝ се допаѓа ова.
  15. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Каков тип на маж сакам јас ? Баш оној кој го имам во моментов а и во последните неколку години а се надевам и во наредните милион години ;) Тој е се што сакам и баш поради тоа и не планирам да се откажам од него уште мнооогу време ... Затоа девојќи снижете ѓи критериумите и ќе видите дека тоа што на прв поглед и не е толку совршено всушност на крајот е баш она што најмногу ни треба и што најмногу сакаме.
     
  16. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    nikoj ne bi sakal sovrsenstvo! zasto ako e sovrsen veruvajte ke vi smeta toa :)
     
  17. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    Ne kaza kakov maz sakas. i mislan deka ni eden kriterium ovde ne e visok, neli?
     
  18. Pepelashka

    Pepelashka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Сакам убав,паметен,згоден и романтичен.............. и по можност тие четворица да не се познаваат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Се зезам :D Сопругот ми е навистина...... СРЦКА!!!! Внимателен е, нежен, одличен татко, уште подобар сопруг, ме поддржува секогаш и секаде, а единствено што ме нервира е што е способен во 2 секунди да смени расположение :)
     
  19. bubblegum

    bubblegum Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    se slozuvam, najvazna e cvrstinata na karakterot ;)
     
  20. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Сакам човек пред се со кого ке најдам разбирање. Личност во чие присуство ке се осекам сигурна, партнер на кого можеш да се наслониш. Романтичен со смисла за хумор и чуство на одговорност. Тоа мислам дека за мене е права комбинација