1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку им верувате на вашите дечковци?

Дискусија во 'Врски' започната од kristii, 13 август 2010.

  1. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Во нивните зборови те сакам,ти си ми најважна ова она....
    Не дека не му верувам на дечкоми ама едноставно некогаш имам чуство дека со мене иде од корист али на моменти сигурна сум дека ме сака.Пред да се фатам со него кога бевме другари не ми изгледаше како човек сто знае да сака.
    Вчера после караницата што ја имавме ми кажа работи што до сега не ми ги кажал никогаш.Едноставно сум тип на девојка сто не верува многу во машки посебно кога викаат те сакам
     
    На Strong25didi и stoilovat им се допаѓа ова.
  2. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    Епа на дечко не можеш да му веруваш само ако кажува дека те сакам. Треба малце повеќе да се потруди да докаже дека тоа што го кажува е вистина. Јас многу му верувам на дечкото, врската ни се заснова врз меѓусебна доверба, искреност и почит, можеби за тоа од ден на ден ни е се поубаво. Абе си го САКАМ НАЈМНОГУ НА ЦЕЛ СВЕТ :inlove: :inlove: :inlove: Ама ти кристи запамети дека треба да му бараш дела, а не зборови.поздрав
     
  3. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    јас намојот му верувам се додека не го докаже спротивното па после довербата тешко се враќа... на те сакам не може да веруваш ама на делата на мали ситници и тоа како им обрнувам внимание... :)
     
    На Strong25didi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Јас на својот му верувам 99%, додека пак 1% во мене е сомнежот :) Знам дека ме сака бидејќи многу пати ми има докажано ама сепак 100% доверба не смееме да имаме во никој :) Па зарем и ние во самите себе имаме 100%доверба? Јас мислам дека немаме бидејќи многу пати и самите сме си се изненадиле од некоја наша постапка за која подоцна се каеме :*
     
    На INSIDIOUS, Otkacenata, Monchence и 2 други им се допаѓа ова.
  5. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    Навистина така е, тотално си во право
     
    На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Му верувам , ама најмногу си верувам на себе :)
     
    На Redface му/ѝ се допаѓа ова.
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Како што кажаа погоре не можам комплетно да верувам. Секогаш имам 1% на неверување.
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас на сама себе некогаш не си верувам целосно , не па на дечко ми :^) Пу пу скраја да е :D
     
    На mMare, sea-star, lovergirl19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    И јас не сум тип на девојка што им верува на машките но на дечко ми му верувам,бидејќи тоа што ми го кажува го потврдува со дела!
     
  10. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Му верувам но не 100%, па секогаш постои можност да се случи тоа.Па луѓе денес неможе човек сам на себе да се верува,не па на друг.Понекогаш се изненадувам самата себеси со некои постапки,така да не би ме изненадило кога би се случило тоа.Моментално немам причина да мислам дека ме изневерува но кој знае со сигурност....се си бива нели ?
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.520
    Пол:
    Женски
    Не му верувам 100% на дечко ми. 99% му верувам. Во дечко не треба да се има 100% доверба.
     
  12. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Верувам доволно за да бидам со него... не постои човек во кој верувам 100%.
    Мене ми се поважни неговите дела, отколку неговите зборови. Џабе му е цел ден да ми се лигави како ме сака, не можи без мене, сака да има деца со мене.... бла бла бла, ако не ме почитува или ако ме изневерува.
     
  13. Himena

    Himena Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Дела,а не зборови...од нив заклучуваш дали треба да веруваш 100% или не... ;) Кај мене има премногу дела кои покажале дека тое е тоа вистинското и затоа целосно му верувам на дечко ми! ;)
     
  14. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    На никој и ништо не треба да веруваме 100%. Посебно на дечко. Секогаш има одредена доза на несигурност.
    Некако најслаткоречиви се кога сакаат да добијат нешто. Искрено не верувам секогаш кога ќе ми рече ТЕ САКАМ. И претерано повторување на тоа не е добро.
    Се познава кога некој е заљубен и вистински сака, тоа се гледа по постапки, па дури и во очите.
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Сакам да мислам дека имам некоја доза на резерва во себе, ама... Се си мислам дека му верувам 100%, иако знам дека не треба. Ај се надевам дека нема да ми се врати и да ме гризне за га*от :lol:
     
  16. Marence.D

    Marence.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16
    Да речеме му верувам не баш 100%, приближно толку, затоа што како што и други некои рекоа дека треба се да е со резерва. Таква сум, на никому не му верувам тотално :) а тој процент го има тотално заслужено, цела година сум третирана како принцеза... :) :) :)

    затоа и многу си го сакам, НАЈМНОГУ хехе :inlove: :*
     
  17. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Како сите претходно.99 % . Но јас и помалце може да се каже.
    Во некоја ситуација неможе да ме излаже па и последно да му е.
    п.с. Порано повеќе ме лажеше, и почнав се да отркивам,сега е поискрен. Дури и имам докази дека е искрен.
    Цуце :inlove: :D
     
  18. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    Му верувам а знам дека ме лаже...изглеа не сакам да прифатам... :( барем мислам дека ме лаже... :D
     
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Доволно му верувам , интуицијата не ме лаже и ниту еднаш не сум го фатила во голема лага , или јас грешам или пак тој е внимателен ..а јас сепак мислам дека е ова второво :^) му се случува многу подоцна делумно да се издаде самиот!
    Проблемот е што не заборавам , се нешто ме копка и ситници паметам не ми даваат да спијам на мира. Ах таа љубопитноста , ме натера цели шест месеци да се занимавам со глупава случка која детално ја испитував секој ден :fubar: И тражила си сад гледај Curiosity killed the cat :?: :|
    Не ми иде памет никако :x
     
  20. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Убаво кажано-му верувам ДОВОЛНО!!!! ....и не гледам логика да му верувам премногу, јас ни на себеси ПРЕМНОГУ не си верувам :D