1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора во врската

Дискусија во 'Врски' започната од kate, 19 ноември 2009.

  1. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    јас сум претерано болно лјубоморна...поцнувам самата себе веке да не се поднесувам заради тоа...повеке ми е глупаво и незнам како да го нарецам тоа цуство без прицина да се карам со децкоми..а он срце на мравка не гази срце без никаква прицина барам повод за расправија од никаде ке ми излезе некој филм у главава дека он праи нешо а нема везе со праи како праи зашо праи све знам ако иде губре да фрли ми вика идам да фрлам така да луге ПОМОШ! :tmi:
     
  2. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Срце не знам со би ти казала освен дека си паднала на дупенце кога си се родила :D (мала шала)
    срека сто дечко ти има таков карактер и не те провоцира и не ти врака,а и пред се трпи,според мене само еден ден стави се на негово место и види дали тебе би ти било ок он така да ти прави,не е фер од твоја страна,но берувај те свакам потполно ,ама не знам,постои ли некоја причина зошто си таква баш со него???
     
  3. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180

    он ништо не е крив него таа неговата бифса ме умира ...искерено ке ме полуди онаа е таа со се меса а не он он е срце јаснои гласно ми дал до знаенје дека она е цисто минато еве бас вешерва се скаравме у врска со тоа на некој нацин му пукна филмцто и ми вика јас сум со тебе не со нејзе прекини да бидес таква нема прицина денот ми почнува со тебе ми заврсува со тебе..и самата помисла дека они двајца се од ист град и дека може ке се сретнат ме убива.... незнаес сонце колку сакам да бидам нормална на некој нашин ама неможам!!!али се надевам дека ке ми дојде памет и дека ке се смени тоа :rofl:
     
  4. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    леле душичка еј те свакам потполно,а да пробаш на нејзе да и дадеш до знаење некако,ама не знам колку е паметно така да изиграш,а у осталом,твој дечко си е си се бориш за вашата врска :) а ова што ти го казал колку фино и внимателно од негова страна,браво,кратко и јасно баш да немаш никаква причина да се замараш,веувај дека е у право штом има живци да се објаснува со тебе башка на таков фин начин,алал да му е!
    Срце задржи си го и бори се зза него,заслужува,не знаес колку е лошо да ви е обратна ситуацијата,ке пукнеш да си на негово место,сепак тоа е притисок,што понекогас не се трпи,само внимавај на однесувањето да не го изгубиш,па да се каеш,размислувај сега и со време додека мозеш,да не биде доцна,сепак верувам дека самата ке се справиш со овој проблем дека набрзо ке сватиш дека тоа е така како што е и дека немаш потреба од такво однесување и дека се ке се среди и ке биде во најдобар ред,навивам за тебе :D :* :*
     
  5. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Оффф до некаде и јас се пронаоѓам тука :worried: Таа љубомора ќе ме изеде некој ден, сигурна сум :worried: Незнам што совет би дала тука, истиот проблем го имам и јас :worried:
     
  6. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    тоа е сонце со да се праи мора да поцнам некако да ја контролирам и таа работа се е до мене само јас можам да ја победам а и се надевам дека ке успеам во тоа!!! :D
     
  7. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Се надевам и јас мило дека ќе успееш, мене некако слабо ми иде борбата со таа пуста љубомора :lol: Позз :f:
     
  8. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180


    тоа е у секоја врска мора да постои и љубомора ама у ограничена доза а не како мојава....

    епа ако не ај да се собереме сите колески викам колески што сме така лјубоморни па да отвориме некое здрузение хахаха :rofl: :rofl: :rofl: па да ги пратиме за да сватиме дека гресиме леле стварно веке незнам со да се праи едноставно mора да се избориме и со тоа!
     
  9. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    ај ке ја затепаме малце хахаха
     
  10. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    уууу ја радо би али неможам :lol: :lol: :lol:
     
  11. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    абе се се може ! така викаат старите ама да не згресиле и они хахах ја сеа се спремам едно мајагери у глаа да и дадам да ја онесвестам и више никад да не ми се појави пред очи! :lol: :lol: :lol:
     
  12. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Епа и кај нас е скоро исто, само што јас сум љубоморна во нормални граници мислам, никогаш не сум ни била како тој што е :D Ми смета, ама ете, се трудам да продолжам и тој по малку се менува и така.
    Ќе биде се ОК ;)
    Поздрав :)
     
  13. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    абеее без љубомора не бива ама ич...пред тоа некако можев да си ја контролирам љубомората,биваше некако не избувнував,ама сега почнав да подивувам како бесна мачка,почнав да префрлам се и сешто,како да не сум јас,и да несакам да кажам нешто пак ми излета од уста тууу како да не сум јас :?: :angel:
     
  14. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    јас би кажала за мене дека љубомората ми произлегува од стравот да не го изгубам. затоа покажувам љубомора кога ке му се јави некоја или ќе отиде кај некоја на гости. ама среќа имаме многу искрена врска и кај и да отиде ми кажува а и јас него така да само малку си се јадам ама ретко избувнувам. само кога сметам дека треба да си го подигнам гардот и да се ставам во одбрана на тоа што толку години макотрпно го градиме. довербата :$ :clap:
     
  15. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    уффффффф, љубоморен е, и тоа мн. Некогаш ме нарвира таа љубомора, а некогаш ми е интересно кога прави љубоморни сцени.
     
  16. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Значи ако нешто ме нервира тоа е љубомората. Па не сме деца , демек ако ми се правда за се, повеќе ќе му верувам, штом сум решила да бидам со некого не сакам да знам ништо за неговото минато, имал девојки , немал девојки ,што како било ама ич не ме интересира, ај сега ќе си раскажуваме за бифшите, глупости.
    Ако мисли дека нешто треба да знам нека каже и нека ги остави тие работи во минатото. Мала доза на љубомора разбирам ама да биде онака слатко, а не сега да се малтретираме еден со друг.
     
    На FridaKahlo му/ѝ се допаѓа ова.
  17. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Живеам веќе една година под стрес и љубоморен дечко...а не можам да раскинам..премногу го сакам и ми значи :( :sweat:
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Тоа е тоа. Вистинското :clap: :clap:
    ___________________________________
    Багуфче, има една српска поговорка и гласи Више волим себе него тебе.
    Спроведи ја во пракса малце. Колку и да сакаш некого, себе сакај се повеќе.
     
    На FridaKahlo му/ѝ се допаѓа ова.
  19. aleksandra.caca

    aleksandra.caca Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    i jas sum ista kako tebe ;)
     
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Па ништо лошо не си направила ако си имала 3 долги врски. Баш тоа покажува дека си паметна девојка, подобро долги врски да имаш отколку да ги менуваш дечковците кога ќе стигнеш :^) И не можам да разберам како може тоа да му смета кога 3 врски не е ништо за твоите години. Пробај ако можеш да му влијаеш да се измени, ама сакам да ти кажам дека штом сте само шест месеци во врска а тој уште сега ја покажал својата љубомора, тогаш понатаму може да стане уште полоша работата и да ти префрла за се и сешто. Подобро навреме да се откачиш од посесивно љубоморен дечко. Во врската треба да уживаш а не да се измачуваш. Тој сака да направи ти да се осеќаш крива за твоето минато, а уствари ти немаш ништо лошо направено.