1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    Најглупав изговор! Знаеш колку убави шанси луѓето пропуштаат поради вакво размислување?
    Јави му се или пиши му, сеедно, речи му дека си сакала да го слушниш, па зошто да не и да го поканиш ти да одите на кафе овој пат?
    Па и да те одбие, што? Бисерт нема да ти се срони. Прави како што ти сака душичката и не си става такви глупави граници
     
    На sim0na, forumm и little-girl им се допаѓа ова.
  2. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Срам ми е .. :/ а и во тоа време живееме што ако каже на другарите одма низ цел град ке биде после дека ја сум трчала по него ..
     
  3. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    ако го сакаш и ако мислиш дека е океј момак не се замарај кој што ке викат. и ако би биле заедно пак ке се најдит некој за да филозофират. види ти како мислиш лично, а не другите.
     
  4. annichkaa

    annichkaa Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    dali mu se dopagjam?

    Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.
    Ajde zhenski, pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥
     
  5. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    можно е да му се допаѓаш, но доаѓа во обзир и онаа друга страна.
    не земај многу за вистина муабетите ама ништо чудно да се точни. Можно е и да е од таквите па ете почнал да ти се припуштуват а и мета плус ќерка на газдата. Секакви гнаси има, неможам да кажувам не го познавам но би ти рекла да се пазиш и да не му ги признаваш прва чуствата затоа што можеби токму тоа е тоа што тој го чека. ;)
     
    На annichkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. annichkaa

    annichkaa Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
  7. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски



    Значи знаев! Тоа е тоа .. ме има проколнато некој .. Дознав дека имал девојка од друг град ... и дека таа дознала за тоа наше излегување ... Значи секогаш ми се случува ова ... ако ме побара пак планирам да му кажам дека знам за неа... што да правам .. а навистина брзо се приврзав за него ...
     
  8. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Кратко и јасно-бегој од таков.
    Има си девојка,ти само си му потполнила време,убав провод било за двајцата и тоа е тоа.
     
    На little-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sim0na

    sim0na Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    10
    little-girl не вреди да се нервираш за таква особа ...Размисли си гледај тој имал девојка ја изневерувал ... што ако останеше со тебе по некое време и тебе ќе ти правеше така само што ти повеќе ќе се затрескаше во него и нервозите ќе беа поголеми. Едно знај некој штом еднаш ја изневерил својата девојка нема да му биди и последен пат...затоа не се разочарувај сигурно за тебе има нешто подобро ...
     
  10. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    ne rekov deka ne treba od race da me pushta.. no koga ke se gushkame pa ke me pustit i ''tipkata'' nekako nakrivo me gleda se smee kao demek tolku beshe.. i to mene me nervira.. neznam sho da napravam kako da postapam.. :(
     
  11. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    357

    Ти проблем со дечко ти немаш, проблем ти е таа девојка, игнорирај ја.
    Едноставно немој да дозволиш да примети дека ти пречи, колку и да дечко ти зборува со други а ти седиш/стоиш покрај него не се замарај за тоа што таа мисли и што таа сака. Едноставно не е ни битно тоа.
    Ако дечко ти сакал нешто со неа, ќе имал, а ти тоа така или онака на крај ќе си дознала сепак во исто друштво сте. Неверство не се крие долго.
     
  12. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    Здраво девојки,
    ми треба вашиот совет. значи јас веќе 1 година го сакам но проблемот е разликата во години не е битно тоа.Епа вака не се запознавме на некој посебен начин 9 месеци го знаев не ни правевме муабет немавме ни добар ден едвај дознав кој е после тие 9 месеци тој ми пиша на фб и пишуваме ден,ноќ без престан во меѓу време да не е наеднаш дека го сакам му признав дека го свиѓам од одамна.После некое време и тој ми кажа дека ме свиѓа при што бев малку усрамена нема везе ахаха :$ еве сеуште пишуваме без престан неколку месеци и едно време имавме само здр како си ова она а сега и луѓе кога ќе го видам ми се смешка ми намигнува па не се поздравуваме со рака туку ме бакнува и кога ќе наидеме двајцата на темата свиѓање тука кочиме , мислиме дека проблем се годините и луѓето околу нас и тој вика дека му е жал ама така и ќе остане ама не губи надеж или незнам што. Неколку пати пробав да го откачам да го забораввам дека стварно е голема грешка јас сум многу млада а тој е постар и нема да оди едноставно ама ете неможеме еден без друг и повторно контактираме. Што да направам? Имате совет?! Ве молам. Фала од напред. :)
     
  13. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    колку години имаш ти колку тој ? :) проблем во години може да биде за секого различно, за некој 5 години се проблем, за некој 10 не претставуваат ништо :D
     
  14. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139


    фала срце шо си на моја страна :* , ке се потрудам да ја игнорирам :)
     
    На dushiche му/ѝ се допаѓа ова.
  15. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139


    срце ако се сакате не се битни годините :)
     
  16. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Кога веќе си свесна за тоа,не знам зашо бараш совет.
    Колку сте разлика?
    До 10 во ред,некако толерантно е,барем според мене.
    А ако може татко да ти биде,не.
    Уживај во младоста,имаш само 18 години.
     
  17. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    се скаравме пред 3 недели со дечко ми, после 2-3 дена се слушнавме на телефон и се онака нормален муабет и така 1 недела. После тоа се видовме и се беше ок.. и Сега вие 2-3 дена како на нервна база да е мн е нервозен коа ќе се јавам на телефон се нешто се дере се нешто не му е погодено ни ја нз шо му е.. и го прашувам одиме ли ти и јас и ми вика нема да ти одговорам на тоа викам зошто толку ли е комплицирано прашањето вика не бе нема шанси да ти одговорам и нзз шо да праам стварноо :(
     
  18. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    размисли како прво дали некогаш те сакал или цело време само си играл со тебе - како што приметувам во моментов ( oдиме ? - не одговарам ) нема смисла така. или одите или само сте си на мување а гледам ти го сакаш и не ти е само за мување. оставиго некое време нека му помини нервозата па видете што како. смирен муабет напрајте и без одговарам неодговарам. такво однесување води само кон пропаст.
     
  19. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    Фала K-pozitiv за советот ;) ќе го оставам некое време па ќе видиме потоа што ќе биде...
     
  20. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    така би било најдобро. времето е најдобар показател :)