1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Валерија верувај, повеќе ќе те оговараат ако не ги викнете на свадба поради тоа што девојката на роднината е другарка на бившата на вереникот.
    Штом решил да го викне значи го почитува како роднина, и како би било да не го вика него на свадба а да викне сигурно некои поневажни од него?
    Не биди себична, во никој случај не дозволувај присуството на таа девојка (која како што добив впечаток не ти згрешила ништо) да ти го расипе денот.
    Баш напротив, биди највесела и најубава за да немаат за што да зборуваат ;)
     
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    валерија за девојка која ќе влезе во брачни води искрено без да ми се налутиш делуваш незрело. се нервираш без потребно и безпотребно паничиш и се нервираш. Зар нешто што си градела ќе отиде во неповрат за било која не вреди. Но пак ќе ти кажам не си во право извини
     
  3. Valerija23

    Valerija23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    не можам едноставно не можам да сфатам како може да каже такво нешто или ТОЈ на свадбата или ќе нема свадба како? Јас тоа никогаш не би го направила, не би си расипала се со човекот кој сум го одбрала за животен сопатник, не ме сфаќа не ;(
     
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    И што ако го прогонувала?Кој се мажи за него, ти или она?
    Твое си е како ќе направиш на крај, ама сите до сега ти кажаа дека не си во право и дека се однесуваш детски.А на место на дечко ти и јас исто ќе реагирав.
     
  5. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    едноставно затоа што сака да ти даде до знаење дека е свој човек дека има свое размислување и не е ничива сопственост. Бар сметам дека никој нема право да ни ја ограничува слободата, размислувањето и едноставно опкружувањето. Ти немора ни да се дружиш со неа од свадба на свадба и ништо повеќе но неможеш да му забраниш на него да се гледа со тие луѓе да пие пиво или излага. Тоа право го нема никој, го немаш ни ти
     
  6. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Замисли вака - ти имаш некоја роднина која не те вика на свадба затоа што дечко ти е другар на бившиот на невестата. :^)
    Како очекуваш да не го викне на свадба не ми е јасно, а причината не ти е вредна, просто е смешна и апсурдна.
    Зошто уште се замараш со бившата кога веќе е решен вашиот статус?
    И да му се пикала, и да бил пијан, што дека, кога сето тоа било пред да имаш ти нешто со него?
    Да те изневерел со неа, разбирам, ама вака... не си во право, и немаш право да поставуваш такви барања.
     
  7. Valerija23

    Valerija23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Знам дека неможам, не го ни ограничувам тој се дружи со него, скоро секој ден се гледаат затоа што живеат во близина, ама тоа е моја свадба сакам да биде таква како што сум ја замислила, што мора таа да биде присутна? Кој фактор е? Освен што ќе гледа и ќе се смешка и после ќе оговара друго ништо нема да направи, а јас ќе му бидам жена , мајка на неговите деца, секогаш со него, и тој е спремен да го запусти тоа , да ме изгуби мене, зашто? Заради некој си роднина кој како што спомнав кога ќе оформи свое семејство нема ни да го ферма |(
     
  8. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Премногу драматизираш, мислиш само на себе и воопшто не ти е гајле за другата страна. Сама кажа дека се гледаат секој ден, што значи дека се блиски. Зошто да не го ферма роднината кога ќе оформи семејство? :o

    Знаеш ли зошто е спремен да одбере да остане на своето, а не да ти попушти? Затоа што никој не е спремен да го помине остатокот од животот со жена која му наредува и не го почитува, и низ нос му вади минато што нема врска со неа.
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Слични караници сме имале ние со дечко ми кога бев помала, а се случуваа затоа што се инаетев без причина, а дечко ми сакајќи да покаже став уште повеќе се инаетеше од мене.
    Не го мислел тоа сигурно, а и не може својата идна жена да ја стави на второ место, мислам дека погрешно си го разбрала...
    Јас на твое место намерно би ја викнала да гледа колку сме среќни заедно и како ни е најубаво, за да има на бившата за што да и збори. Не се замарај и не прави драми од глупост.
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    мислам со многу ниски работи се замараш
    како прво твое е да ја поканиш а она што сака нека си збори (зар уште живееш за рекла казала)
    како второ ако терасш инает он може да ти рече да не каниш многу други драги личности ете од кеиф(како што правиш ти )
    и трето
    и тој ќе биде твој маж, татко на твојте деца....
    и до каде ќе стигнете ???
    за поголема глупост не сум видел некој да се нервира дај олабави се малку и гледај малку реално, јави му се и среди си го односот дај му до знаење дека ти значи и дека неможе некој друг да ти се меша го сакаш него и сакаш да останеш со него е треба да го прифатиш онаков каков што е, нека си ја викне на свадба и не се замарај па ти си невеста не она
     
  11. Valerija23

    Valerija23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Се гледаат секој ден у смисол Здраво како си ? А пошто тој роднина е ..ај да не навредувам, но и он ми има сам кажано ако треба нешто да помогне го нема, а за помош ми свирка под прозор |( е баш вака си збори за неговиот мил драг роднина, кој одвај чека да види ладно пивце или ракија или нешто за јадење и да дојде да седне кај него ( човеков си е така мераклија по јадењето) не се нешто посебно блиски , има другари со кои е како браќа, десет пати се поблиски од овој , ама не инат го фатило, магарешки инат и не попушта ]:)
    А тоа си е општо познато дека секој кога ќе си оформи семејство, си гледа за семејството не за другите, тоа може да се очекува и добие и од најблиски роднини, а па не од вака подалечни :^)
     
  12. Valerija23

    Valerija23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Фала девојки на советите, не му се јавувам вечерва и така фино ми даде до знаење дека не сака да прави муабет со мене, ќе разговараме за ова кога ќе се видиме, тоа ќе е за некој ден.
     
  13. emzzy

    emzzy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    ]Јасно е дека вистинската љубов нема граници, но што мислите за големата разлика во години на пример од 6 или 8 години. Ми се свиѓа едно момче 19 а помала сум......не дека планирам врска или нешто повеќе со него туку ме интересира што мислите, пошто сигурна сум дека не има многу што сме со големи разлики во години со партнерот :)
    5,6,7 години не е премногу, но да би имала 16-17 години би се ’фатила’ со типов, ама сега немам во план. :)
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Кај тебе емзи проблемот е возраста твоја и на дечкото, а не разликата во години. На пример ти да имаш 22 а тој 27-8 пак праи повеќе години разлика ама не се забележува толку. Штом ќе ја навршиш 18тата евентуално 19тата година, разликите во години нема така драстично да се забележуваат како сега. :)
     
  15. emzzy

    emzzy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    И јас така си мислев х))
     
  16. swetty

    swetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    25
    она има 16 години... а неможам јас да зборувам со негоо..она е такво тип сака сама да ги решава работите...сака да ги убеди другите дека се и е ОК и дека не му е гајле повејке за негоо...ама мене не може да ме излажи...ја познавам премногу доброоо....и не верувам дека би ми дозволила да правам јас со него муабет....а и знам дека он е идиот така да пошто не сме со него во баш најдобри односи...мислам зборуваме алии од кога се деси ова јас го сменив мислењето за негоо... :worried: :(
     
  17. Magdalena.A

    Magdalena.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    19-20.2011.
    се неколкуте часа што ми оставија печат за цел живот...тешко да се наканам да искочам со дечко или некој толку да ми се засвиѓа...можда и господ ми донел болен начин за да запознам некој мој роднина..Уште пред 1 месец , уште на првиот поглед кога го видов знаев дека ке остварам контакт по било кој услов со дечкото..одма го адднав на фб..зборевме он имаше женска 7 месеци...раскина .. желбата ми се оствари...и по секојдневен муабет решивме да искочиме баш вчера..еднаш ми имаше спомнато дека неговите братучедки ми се роднини, знаејќи го брат ми..искочивме...и баш кога адреналинот ми се качи на 50-ка...кога се разбуди чувството пред да се муваш со дечко...ме пресече со муабетот...Изгледа сме роднини, татко ти го имаше купено моторот од нас..му се јавив во истиот момент на татко ми и ми рече дека ми е трет братучед..ни од далеку неможете да замислите како ми беше..во моментот ми поминаа 300 филма...и 1000 прашања...зошто сум толку несреќна, дали Куманово градот е премногу мал..или пак јас сум најголемиот пророк? Се гушкавме и бакнувавме 3-4 часа. се возевме на мотор...муабетот и моментот од предмувачки се сврте во братски..ме гушкаше и двајцата се запрашувавме зошто мораше вака да биде..иако дечкото е женкар, и покрај се, не му беше сеедно...нозете ми беа како пресечени...цел ден кога се спремав се тресев-имав предчувство некакво..и ете...колку се трудев, колку патев за бившите 2ца, и зошто пак Господ ми праќа вакви паѓања и рушења на моите сништа кога со цело срце ги очекувам...цел ноќ и цел ден го поминав прашувајќи ги моите околу него, дедо ми, татко ми, ми поминуваат секакви прашања и одговори низ глава, му вртев-не ми креваше , можеби сака да застане на спротивна страна, или можеби му е сеедно? Во моментот ми дојде да се обесам кога си отидов дома, дали да побарам помош од психијатар , немам сила да продолжам понатаму, секогаш бев цврста и се борев , зошто барем еднаш не ми возврати Бог со добронамерство? Зошто секогаш живеам во надеж кој згаснува ? Зошто, Зошто , Зошто..
    Мил мој братучед , мила моја љубов, дали Бог те испрати да ги сретнеме нашите души во неповрат или само ме казнува безмилосно ?
     
  18. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464

    A да се вратеше на барбиките ? ! :^)
     
    На BabyD0ll, babyblond и thinkerbell им се допаѓа ова.
  19. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    ^ magdalena,боже па сеуште си млада да размислуваш негативно.Уште колку ќе поминат до вистинската љубов,ехееејјјј......еден ден ќе се смееш на ова ,иако сеуште ти изгледа црно све ,сега.Верувај дека постојат и поголеми трагедии(човечки) од една пролазна заљубеност,за да си ја тупиш главата на млади години...уживај,така требало да биде.
     
  20. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Може малце help? :\\ Вака, иам дечко, кој мнннн ме сака! Ептен е фин со мене, срцка е. Сеа проблемов е тоа што малце не е убав. Има убаво тело, ама фацата.. :\\ Порано и јас го сакав, но сега се двоумам.. Може некој да ми каже што да правам ?