1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Морам да се самоцитирам, денеска за прв пат го видов со девојчево. Ауффф феминки колку тешко ми падна, помислив дека го преболив, ама очигледно дека не. ;( . Знам дека не вреди, не е вреден да паѓам во депресија заради него но тоа е посилно од мене, пред еден час се затворив во соба и плачев па сега се смирив и решив тука да пишам, знам дека ќе ме подржите во тоа да го заборавам, бидејќи моментално ми треба сечија подршка. Потешко ми паѓа тоа што испадна дека мајтапи си игра со мене, раскинавме што раскинавме но зошто пак ме бараше а за да во меѓувреме излегува и со неа и сега без срам се шета со неа. ;(
     
  2. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    5.524
    срцка те бара зошто ти си му златна резерва.знае дека дури и да трепне со очињата ти ќе летнеш по него.ти го кажувам ова од искуство.знам дека не е лесно.и мене не ми е.но верувај се минува
     
    На gir.l му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Allthatglitters21

    Allthatglitters21 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Зошто е машко не знае што сака! Да го шутне таа, он пак ќе те моли тоа дефинитивно! Сега му е интересно. Имав вавко искуство, али со тек на време ќе имаш одбивност спрема него.
    Жал ми е. :(
     
    На gir.l му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angela12345

    Angela12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    26
    Da bide nakratko.... Zosto ima mnogu za zboruvane
    Edno dete mi prizna deka me saka. So mene uci postojano se gledame i se pisuvame na fb. Jas toa ne go ocekuvav i neznam dali da mu veruvam ili ne zs toj pred toa beshe vo vrska i znam deka si ja sakashe svojata devojka i mi e cudno kako moze odma mene da me zasaka. No toj mi imashe kazano deka negovata devojka sakala nekoj drug nekoj koj go imala pred nego. Znaci ili mene me laze ili ne ja sakam mnogu ama jas nego voopsto ne go sakam. No toj otkako mi prizna deka mene me saka postojano mi e vo mislite i nekako mn me vlece da zboruvam so nego. Sto mislite vie dali pocnuvam da custvuvam nesto kon nego. Ama znam deka ne sakam so nego da bidam sto da pravam ??????? Mi vika deka ke me ceka i cel zivot ako bilo potrebno
    [mod-kirilica:2t049d1i][/mod-kirilica:2t049d1i]
     
  5. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    ти прави филмови само спорес мене не го цепкај и одалечи се од него ако и покрај тоа пак е упорен можик тек тогаш да почнеш да размисуваш занего сега за сега не си ја мачи главата за него
     
    На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Angela12345

    Angela12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    26
    Сега сме далеку само се пишуваме на фб ама од септември секој ден ке се гледаме зошто учиме во ист клас. Незнам зосто ама пак ке повторам нешто од внатре ме тера да се пишувам со него на фб не можам кога ке ми пише, а да не му вратам. а нејзе ја мрази и ја навредува така јас знам а и мислам дека си во право !!!
     
  7. aniot

    aniot Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    одам со дечко ми скоро 6 години,ама неможам повеќе вака да издржам почнува се да ми е МОНОТОНО,се гледаме само еднаш неделно и некогаш ретко преку неделата да излезиме затоа што тој е од друго градче :@ сега има многу работа и почнавме еве некоја недела помалце да се слушаме,јас го сваќам него ама стварно сакам барем пред да си легне да се изнаправиме муабет а него само му е мака,само му се спие... :( почнав многу да се нервирам неможам да трпам,едноставно ми фалат мн работи :( некогаш се чуствувам како ич да не ме сака повеќе,и кога ќе се караме се однесува не убаво ќе каже некој работи што не сакам така да биди а сепак можи со убаво да се каже :devil: не знам што да правам,многу ми недостасува,чуствувам како да се одалечува од мене :(
     
    На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MissPagane

    MissPagane Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    Разговарај со дечкоти, кажи му како се чувствуваш. Човек е, ќе сфати. Толку време сте заедно, па и излив на емоции не на одмет, подсети го зошто сте заедно толку време, и покрај се зошто сте успеале да ја задржите врската. Кажи му дека ти недостига и дека не можеш веке така, и барајте решение. Мислам дека секој можен проблем може да се реши со разговор. Ако не сака да разговара, кажи му што мислиш во кратки црти, али на ефективен начин за да допри тоа до него. За монотонијата, мислам дека нема да ви биде монотоно ако го решите предходниот проблем.. нема да биде толки монотоно ако почесто зборувате, излегувате и одите на места кај што не сте биле нели? Да се стане поблизок со некоја личност треба повеке време поминато со него. Со среќа!
     
    На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    за тоа да те Чека нема да е така,кое маско Чекало :^)
    али најдобро ке е да си зборувас со него ако сакас онака да бидете малце поблиски па да видис сто ке биде после тоа..не мора да се избрзува за нисто само да се разговара и да помислис за тоа...п после тоа ако Чуствувас несто повеке ке си одлуцис сама
    извинете за писувајнето ми нема некои букви од тастатурата
    :)
     
  10. viki-kviki

    viki-kviki Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Идев со еден од кај мене доста долго време,околу 3години...се беше ок,бевме среќни,исполнети,неможевме да си го замислиме денот еден без друг,беше покрај мене во било кој момент,и во најтешките моменти од животот.Бев среќна,го сакав премногу,неговите ме засаакаа ептен ,ги чуствував ко родители и секогаш ме подржуваа..Но не за џабе велат после сонце доаѓа бура,наеднаш многу се промени во карактерот,беспотребно стана љубоморен,се сомневаше безпотребно,бараше причини да се расправа,се каравме,се смирувавме,и секој пат преминував низ се,секогаш му простував,му простив и кога ме изневери,кога ме лажеше дури и за мн.глупи работи,со еден збор врската ни стана во еден момент неподнослива.Но сепак се надевав дека тоа е моментално,дека се ќе се среди,и поминуваше време но не,шлагот на сето тоа беше кога стана мн. агресивен и кога крена рака која ме доведе до болница и сето тоа беше врв на се кој ме изреволтира и ме натера да ставам крај на се,значи тотален крај.После тоа следеа поплаки од негова страна,плачење,ме бараше дома,на работа,но јас ништо на сето тоа.Некое време го снема,но после неко месец,пред декември повторно ме побара,со зборовите дека се каел,дека му фалам,дека ме сакал,ми приреди изненадување за роденден,но едноставно не можев да му простам,тоа беше појако од се,бев мн повредена.Така да изгубивме секаков контакт после тоа.Тој од јануари па навака има девојка знаци веќе пола година,но како поминува времето заборавив на се,но сватив дека неможам да го заборавам,со секој изминат момент ми фали премногу..до извесно време неможев да си признаам дека всушност СЕУШТЕ ГО САКАМ :(

    Сега се чуствувам дека се наоѓам на една крстосница од мојот зивот,незнам што понатака,пробав да го заборавам,да се обидам да почнам нешто ново но не неможам,неможам да го избришам од мојот живот,додека па он има девојка,и релативно е да речам среќен,иако не им е сјајна врската...
    Шлаг на сето тоа ми беше што после година дена ја видов мајкаму,која многу ми има помогнато,кога ја видов жената во истиот момент на двете ни се исполнија очите со солзи и прво што ја прашав беше за него,како е,што прави...Сеуште ги чувал сите наши слики,сите подароци,ништо не тргнал од своето место,и ми иде да врескам од што ми е тешко,се наоѓам во да не речам безизлезна состојба...

    Ве молам кажете ми ваши мислења,бидејќи неможам вака да продолжам,сакам да сум повторно среќна,сакана ,заштитена а го сакам и него повторно во мојот живот
     
  11. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    Посакувам повторно да сме заедно :/

    Заштитена со него незнам колку си била, па сега пак сакаш да бидеш, ама кога веќе толку сакаш да бидеш со него јави му и разговарај, тој бил со тебе 3 години,доволно те познава и мислам дека ќе те разбере, па и да те одбие мислам дека тогаш полесно ќе ти биде да продолзиш без него, но сепак добро размисли затоа што луѓето не се менуваат толку лесно, сепак тој на еден начин те малтретирал па тоа мозе да го повтори пак.
     
  12. viki-kviki

    viki-kviki Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Посакувам повторно да сме заедно :/

    Сето тоа си во право,последната година дена и не бев заштитена,и свесна сум дека некои личности тешко се менуваат,многу пати и му велев да се промени,дека ради непотребни работи ќе уништи се,незнам што се случи за да се промени до то степен,а свесна сум дека и он ме сакаше.
    Но сега ми е страв јас да го направам тој чекор да го побарам,а од друга страна новата девојка го сака,се приметува,се ставам и на нејзино место,како би се чуствувала кога мене некој би се обидел да ми ја расипе врската.

    Навистина незнам што да направам,а да биде исправно :worried:
     
  13. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Да го заборавиш.
    Кој еднаш кренал рака на девојка, ќе го направи тоа пак.
     
  14. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    Во последно време е многу ладен према мене,поготово кога збориме на фб..не ми ни кажува кога ќе се гаси...ми нема ништо убаво кажано деновиве..чуден е незнам како да постапувам према него???
     
  15. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    4.647
    Luge ve molam pomagajte... Veke 2 meseci izleguvam so edno dete. Ama samo izleguvanje, ne sme vo vrska. Vo momentot pred da izlezeme prv pat, znaci "smekanjeto" i jas imav decko, i toj zenska. So decko mi ne ziveeme vo ist grad, a negovata zenska togas bese, a i seuste e vo druga drzava preku fakultet. Uste 3 meseci ke bide tamu. Go poznavav uste od poodamna, no samo na zdravo bevme celo vreme. Sega koga go zapoznav podlaboko sfativ deka toj e toj. Navistina pocustvuvav dlaboka povrzanost so nego. No ne mozev da imam neshto, se dodeka imam decko bidejki nema da bidam fer sprema deteto. Zatoa resiv da raskinam so decko mi, bidejki i taka i taka vrskata ni bese za nikade, na dalecina. I raskinav. No toj ne raskina so svojata zenska, no celo vreme se karaa, navreduvaa i toj seto toa mi go zboruvase. No do pred nekoe vreme raskinaa i tie dvajca. Sega toj e sloboden. Jas se usrekiv navistina bidejki prvoto neshto sto go pomisliv bese deka sega veke nema nikakvi precki megu nas. No vcera vecer, dodeka sedevme zaedno i zboruvavme, toj ja otvori temata za negovata zenska, sega veke bivsa. Kako toa toj ja sakal, dodeka bile zaedno se pravel za nea, bukvalno ziveel za nea, se na nea da i bide dobro, i na kraj mi veli seuste ja sakam. Veli deka taa gi imala site losi maani sto toj gi mrazel kaj eden covek, deka ni toj ne bil svesen kako moze da ja saka. E kako grom da me pogodi, solzite mi naviraa vo ocite no ne mozev da se rasplacam. Samo edvaj cekav da me nosi doma, da ostanam sama. I po patot nishto ne zboruvav, toj zabeleza i mi rece da ne si mi luta neshto, mu rekov ne. Znaci da vi priznaam sum nemala so nikoj odnosi dosega. No bidejki sum veke 18, i navistina zaljubena do usi so nego razmisluvav deka ako bideme zaedno, ako bideme par da go napravam toj cekor. Bidejki navistina mislam deka prviot pat e mn vazno so koj ke se sluci. No sega navistina sum zbuneta. Toj mi veli nemoj da mislis deka so tebe sum samo za da imame odnosi nekogas, cesto mi veli kolku si ubava covek da se zaljubi vo tebe kako ikona si, koga sme zaedno celo vreme me guska, mi veli deka ne mozel da mi se naraduva, JAs navistina ne mozam da razberam sto toj cuvstvuva za mene ili sto planira. A jas znam deka sum zaljubena, no toa nikogas ne mu go imam priznaeno , nitu pak dadeno do znaenje deka go sakam . Mi veli deka sum zatvorena, covek ne mozel da me procita. Ve molam kazete mi svoe mislenje za celava situacija. Odnapred blagodaram
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Да бе како да не... Не знам што му е филмот на дечкото што така ти кажал, ама ајде да размислиме заеднички... Ако толку многу ја сакал, како што велел „буквално живеев за неа“, дали ќе ја изневереше со тебе? Плус два месеца биле тоа не еднаш. :^) Не знам зошто си го игнорирала тоа кога рекол дека уште ја сака. Ако ја сака, што бара со тебе? Не се прави како да не си слушнала. Нареден пат кога ќе те повика да излезете, кажи му нека си расчисти прво со себеси, па после ќе бидете заедно. Пошто гледам дека на повидок е врска, а сигурно ти не би сакала да биде со тебе, а да мисли на неа...
     
  17. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    4.647
    Toj veli deka ja saka, no deka e izladen od nea. isto taka i toj ja prekina nivnata vrska. Mi rece ne sakam da izgleda kako jas da sum so tebe kako da te iskoristuvam. Jas navistina se nadevav na neshto so nego, no posle toa sto mi go rece, site sonista mi padnaa vo voda. Mn loso se custvuvam :/ I veli deka taa bila ljubimorna, nemala doverba vo nego, i deka nemalo sansa toj da bide so nekoj koj nema doverba. Toa bi bilo macenje za niv samo
    [mod-kirilica:1jt8t1eb][/mod-kirilica:1jt8t1eb]
     
  18. luncika

    luncika Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    171
    Дечково што си пишуваме дознав дека бил гооооооолем женкар , а јас се заљубив во него ! :fubar:
    Постојано ми пишува, убаво се понаша, но мислам дека тоа ќе го прави се додека не се измуваме, а после тоа ќе ми се скара ! Што да направам за да ме засака, што да направам да не му бидам само " една од многуте" , што да направам за да бидеме подолго време ? И дали воопшто да се обидувам, бидејќи бил женкар, а мене многу ми се допаѓаа ! :@
     
  19. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    8.292
    Пол:
    Женски
    Драга Луничке,секој човек си е приказна за себе.Биди си таква каква што си,не му биди достапна,на женкарите им треба една таква тешка за освојување,може ќе му го свртиш умот ;) .
    Само биди прибрана,немој прерано да му ги искажуваш емоциите,обиди се,ако видиш дека целта му е само авантура со тебе,а ти сакаш нешто повеќе,откачи го.
     
  20. D-e-v-o-j-k-a

    D-e-v-o-j-k-a Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пораки знае да пишува најубави,те сакам,сонце,злато,срце,најмило мое,љубена моја,а на тел само за глупости збори.Што да правам? На тел кога збориме никогаш ништо убаво не ми рекол освен срцка? Па не е фер бее.....Се плашам кога ке се видиме истоо...Што да правам? Јас сум крива? ;( ;( ;( ;(