1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пораки со многу љубов за вашиот дечко....

Дискусија во 'Врски' започната од irenina, 16 декември 2010.

  1. irenina

    irenina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Сакам секогаш да му пишувам различни смс пораки со многу љубов и често имам многу идеи.... но проблемот е кога немам...... Па ајде да пишуваме во врска со смс пораките кои го изненадуваат партенрот... :)
     
    На baby.26 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. baby.26

    baby.26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    10
    Секоја порака напишана од љубов ќе му се допадне на дечкото :) Една вечер кога врнеше се инспирирав па му напишав.. Ноќва полека срцето отчукува се посилно и посилно, чуствата се повеќе се засилуваат и посакувам да го слушнам твојот глас, да го почуствувам твојот допир, твојот бакнеж. Ги затварам очите - погледот кон бескрајноста, додека капките дожд се тркалаат по моето лице. Тие ми овозможуваат мислите во сонот да ми бидат реалност, реалност во која си ти и посакувам ако ништо друго да ги затвориш твоите очи и да ме замислиш, барем во едно нешто да бидеме заедно оваа ноќ! :) :inlove:
     
    На Tedyyy, Mini90, Alone-Girl и 7 други им се допаѓа ова.
  3. irenina

    irenina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Јас колку сум романтичаркааа..... не можеш да веруваш и баш ми се допадна и ме разнежни пораката :)))
     
    На srcekrsacka и baby.26 им се допаѓа ова.
  4. mecencete

    mecencete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Љубовно писмо...

    so deckomi sum 2ipol godini...na pocetok se beshe naj naj,sega nekako mn monotonija vo vrskata..neshto shto jas ne go sakam,ama nikako da uspeam da ja podobram...
    sakam nekoja ubava poraka od vas ako mozete da mi pomognete i da mu ja pisam na nekoja ubava cestitka i ili da mu ja dadam ili po posta da mu ja pratam da svati kolku stvarno mi znaci iiii da vidam dali ke mu tekne deka treba i on poveke da iskazuva cuvstvaaa.. odnapred vi blagodaram :) :*
    [mod-kirilica:3tbykmpx][/mod-kirilica:3tbykmpx]
     
  5. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Само пораки од срце се вистински пораки. Лично јас, не сакам пораки со поезија, ниту оние со рима, само искрени, реални, откачени мисли. хехее
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И јас понекогаш му пишувам вакви пораки, да му покажам дека мислам на него. :inlove: Не сакам многу долги пораки, или некои што сите ги праќаат, подобро е да е нешто кратко но сепак оригинално, интетесно а сепак романтично. И тој некогаш знае да ме изненади со некоја убава порака, и многу ме разнежнува. :inlove:
     
  7. mecencete

    mecencete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    ајде помогнете со некои пораки...мислам дека врската се распага
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Абе девојче, па зарем ти сакаш да си ја спасиш врската со шаблонирани пораки?
    Па види таму пиши му нешто од срце, нешто што навистина ти лежи на душа. Не мора да е нешто со рими-мими, извадоци од поетски збирки, не мора да го цитираш Петрарка и неговата љубовна лирика.... биди своја. Напиши му го (или кажи му го) она што го чувствуваш.
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Леле ич не му праќам праки, освен онакви кратки и јасни ако не можеме да збориме во моментот.
    Еднаш во годината може да се разнежнам, ама пак е свртено на шала, не она љубовно, љубовно :tmi:
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Однапред смислените пораки, запишани во тетратка и многу на број, не сакам ни јас да ги добијам. Тој ќе знае дека таа порака е од некаде препишана и ќе свати дека тоа не е она вистинското што ти го мислиш. Не си се потрудила доволно. Црпи инспирација од нив но не препишувај.
    Секој пат на мојот дечко му го пишувам она што го мислам...Пр, ако ти се црвени ушите не пцуј, тоа сум јас, јас те мислам. Или штуц, штуц...икаш?? Знам и раскажувам на другарка ми колку ми значиш. и некои такви.
     
  11. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Него најмногу му се допаѓа кога му пишувам “Те сакам бебе мое/сонце/животе мој..“ Или кога само ќе му напишам “Среќна сум со тебе, мирна сум“ тие му се најубави пораки..
     
  12. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    секоја порака за него е мое дело, искрено и од срце :)
    знам дека таквите пораки му се допагаат највеке и го погагаат диретно во срце :$
     
  13. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Не му праќам пораки со римии и незнам поезии... Едоставно те сакам многуу.. нешто од таков тип, и тоа си праќаме такви пораки само кога славиме месец. Незнам, поише сакаме да си изразуваме љубов во живо :D
     
  14. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    Првата вечер му испратив на дечко ми ,, Злато дали ти знаеш колку километри има од тука до небото и пак назад?? ... Е знам дека не знаеш... Дојди кај мене и ќе ти кажам,, Наредната вечер му пишувам само ,, Злато а знаиш ли колку километри има од тука до небото и пак назад... Хахахаа :D ,, и на крај третата вечер му пишувам ,, Злато знаиш ли колку километри има од тука до небото и пак назад?? ... Ако знаиш колку километрки има тогаш знаиш и колку те сакам ,, .... Ми Успеа Хахахах :D
     
    На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. didush

    didush Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    РОЗИТЕ СЕ ЦРВЕНИ ТЕМЈАНУШКИТЕ СИНИ МЕ САКАШ ЛИ ТИ ИЛИ ТАКА МИ СЕ ЧИНИ :D
     
    На Neznam1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Често му пишувам пораки од срце,не превземени,туку тоа што ќе ми текни во моментот му го пишам и секогаш му се допаѓа.
     
    На Gi.rl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    нема поискрена и поубава од онаа порака што е напишана од срце,нека се само два збора но нека бидат ваши :)
     
    На kLem23 и Gi.rl им се допаѓа ова.
  18. didush

    didush Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Кога се сереше срцево ми трепереше, а кога прдна од умот ме мрдна :D
     
    На ribce27 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ribce27

    ribce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    54
    jas da vi kazam nikogas nemam prakjano poraki na decko so ljubovna sodrzina haha koga ke mi pustese deckomi nekoja i na kraj ke napisese te sakam jas samo mu vrakjav i jas tebe srce:) pa so da pram koga neznam da pisuvam ljubovni poraki ako imam da mu kazam neso mu se javuvam i mu kazuvam.podobro e toa neli?
    [mod-kirilica:3db1sqq2][/mod-kirilica:3db1sqq2]
     
    На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lavica.4

    Lavica.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    Devojki zdravo.So deckovo ke pravam 1 mesec mi treba kratka poraka..ne mi teknuva sakam nesto posebno..ne sakam da navleguvam dlaboko te sakam ova ona..sakam vnimanie da mu obrnam ..imate nesto na um? ☺☺