ТЕМА: Роденденски подарок за партнерот

Мислење 25 Ное 2009, 13:10

Girls i need help ! :)
narednata nedela na decko mi mu e rodenden a neam ideja sto da mu kupam...pisete nekoj predlog za neshto originalno a interesno :)
Аватар на корисникот
flower

Фем почетничка
 
100
Мислења: 13
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:02

Мислење 25 Ное 2009, 13:17

najdobro e da mu napravis nesto svoe handmade :)) toa ke go ustreki mnogu poveke od casual poklon :)
Аватар на корисникот
blanka

Фем почетничка
 
20
Мислења: 8
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:12
it is better to bur down than fade away.....

Мислење 26 Ное 2009, 10:19

blanka напиша:najdobro e da mu napravis nesto svoe handmade :)) toa ke go ustreki mnogu poveke od casual poklon :)

Дефинитивно.. Ако убаво црташ можеш да нацрташ некоја слика (како што направив јас).. Можеш да му направиш CD со вашите песни.. Има мн работи само треба да бидеш малку креативна.. :D
Аватар на корисникот
TheAngel

Фем почетничка
 
81
Мислења: 12
Зачленет: 26 Ное 2009, 10:04
Локација: Somewhere over the rainbow

Мислење 26 Ное 2009, 17:27

Ako e pusac kupi mu zippo upaljac,toa go voodusevi decko mi...
Аватар на корисникот
Blue

Бело цветче
 
90
Мислења: 50
Зачленет: 26 Ное 2009, 16:52

Мислење 26 Ное 2009, 17:29

Zavisi i od godinitie. Ako e prakticen tip mozes da mu poklonis podarok sto ke go upotrebuva mnogu cesto, No, dokolku e emotiven i sentimentalen tip bi mu se dopadnalo nesto sto ke ima znacenje vo odnos na vas, civa cel ke bide da mu dades do znaenje kolku dobro go poznavas so toj poklon.So sreka :D
Аватар на корисникот
Bamboolina

Фем почетничка
 
90
Мислења: 36
Зачленет: 26 Ное 2009, 17:01

Мислење 26 Ное 2009, 17:46

tnx girls.... :D Se nadevam ke mi tekne neso interesno ....i da... ne e pushac :)
Аватар на корисникот
flower

Фем почетничка
 
100
Мислења: 13
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:02

Мислење 27 Ное 2009, 21:10

Незнам коклу ќе ти помогнам но ќе се обидам...
Пред 2 месеци му беше роденден на дечко ми.Тоја за мојот ми киупи златен прстен,но јас бидејќи де собрав доволно пари :lol: :D види што направив-па беше пресреќено изненаден!
Му купив една златна бразлетна (тенка) да ја има секогаш,и на срценца мали од лист хартија направив 18 пораки (бидејќи полни 18 год.) во кои напишавмногу романтични пораки кои ги пронајдов на романтични.цом.мк
Најди една голема кутија пр.од обувки,стави 2-3 пораки таму,потоа најди помала кутија од парфем стави и таму 2-3 пораки и вметни ја во големата,потоа најди најмала кутиичка и стави ја бразлетната и останатите пораки...
Беше прекрасно таа вечер,беше премногу нетрпелив,ги отвораше кутиите една по една романтично ме бакнуваше откако ќе ги прочиташе пораките..а откако дојде до бразлетната ме погледна и ме гушна ...силноооооооооо....

....Со среќа...се надевам дека ти дадов некоја идеја :*
Аватар на корисникот
GlamourouS

Фем почетничка
 
250
Мислења: 21
Зачленет: 24 Ное 2009, 21:18

Мислење 28 Ное 2009, 14:23

Зависи од годините кои ги имате...ако ме прашуваш мене јас сум да го усогласиш практичното со романтичното.Хендмејд работи палат кај женскиот дел,ама маживе,бар тоа го научив некако не се многу воодушевени,иако се во состојба супер да одглумат со цел да не навредат.
Јас имам една романтична рипка до себе,па често го изненадувам со подароци како на пример книги,трилери,тешки психологии или пак стручна литература според професијата,искомбинирани со карти за театар,затоа што и двајцата сме вљубеници во театарот.Или пак цд со омилената музика,па дури и игра му имам подарено во комбинација со парче гардероба.Како и секој маж (маже,момче,сеедно :lol: )си го носат детето во себе цел живот,па како омилен лик (мислам релативно,има некоја психологија вметната во ликов)супермен,му подарив огромен постер со знакот на супермен,јинг јанг медитациски топчиња (врска нема од медитација,ама убаво изгледаа и знаев дека ќе му се допаднат како украс) и прекрасен шал.Знам дека она што ќе му го напишам,а е задолжително на картичката во моментот ќе му се допадне,но подоцна ќе го заборави,сепак секогаш му пишувам нешто од срце или пак цитат од некоја книга,дали проза или поезија,сеедно.Некои вакви работи,па дури и глупости на шега му имам подарено,како на пример десет милка чоколади заврзани со машна,а како љубител на пивото и фудбалот...смешки ... му подарив од оние буренцата со пиво што ги има во супермаркетите и килограм кикирики,на радоста и немаше крај,секако не беше подарок за роденден,туку мала пажња! :lol:
Се зависи од тоа каков тип на човек е и што го интересира,па така што ако е поврзано со неговите интереси,тогаш подарокот нема утка.
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223992826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 29 Ное 2009, 14:37

koga sme kaj rodendenite na decko mi mu e rodenden imam eden predlog sto da dobie za rodenden no otvorena sum kon novi idei , mislenja kritiku ....pa vaka odi nautro jas so negovata omilena torta sveki vino malku striptiz cipki podvezici..bla bla ..slag zezok seks , za poklon ona sto so sigurnost znam deka nema promasaj liker od borovinka negoviot omilen parfem i kvalieten novcanik .......sto mislite :?: :D :?:
Аватар на корисникот
malecka15

Бело цветче
 
590
Мислења: 93
Зачленет: 27 Ное 2009, 20:04
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Than I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me!

Мислење 30 Ное 2009, 00:09

super ti e ideava epten... :D nie veke se pocastivme so jak sex ,go viknav kaj mene sexy oblesena i onaka use od vrata ne mu dadov da kaze ni zbor go vrzav za krevet i posle se si tecese spored planot :D sea uste da smislam sto poklon da mu kupam nisto ne mi teknuva da go iznenadam :? ....a reakcijava so sexy precekot bese woooooooooooooooooooow :shock: ...bez zborovi go ostaviv se nadevam deka i kaj tebe ke bide isto....gooood luck :)
Аватар на корисникот
flower

Фем почетничка
 
100
Мислења: 13
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:02

Врати се на Врски

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: live.gona.willd, Maci12345, Sense и 13 гости