1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

  1. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    сакам да е нешто посебно изненадувачко може ли некоја идеа?:)
     
  2. dusicas

    dusicas Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    iznenadi go so nesto sto toj odamna saka da go ima..:) sto ti go zboruva deka bi sakal da go kupi..zosto sekogas mora da e mechka ili cestitka..mislam cestitkata ne ja izostavaj ama i vakkviot poklon sig deka nema da bide vraten :P ;) :D
     
  3. disturbia

    disturbia Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    да убаво е да се купи нешто што одамна се посакувало но искрено најубаво ми нешто од листата на романтични работи како на пример ,чоколадо во вид на срце не нешто кизне што меѓутоа подарок што ќе биде симбол за љубов
     
    На NiiDa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    Св. Валентин??? си имаме ние Св Софија- вера љубов надеж. Глупаво е да славиш нешто што не е твое
     
    На Masnickaaa, roberta-rubi и Victorya им се допаѓа ова.
  5. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    и јас се мислам што да купам ... како и да е ке биде нешто слатко романтично ... Тоа е и поентата нели
     
  6. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Mozhesh da mu kupish malo pano iii da izvadish sliki od vas 2cata i da gi staish na panoto... a do sekoja slika da ima samoleplivo livche vo vid na srce i na nego da pisuva po edna ljubovna poraka :D pozz :D
     
    На Kiki. H и bones им се допаѓа ова.
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    kada polna so rozi i sveki, crveno vino, cokoladni bonboni...ljubov, baknezi...potoa sleduva spalnata soba kade sto istata atmosfera sleduva, spalnata pokriena so rozi, sveki naokolu, tivka muzika...i edno te sakaam! cuvstvoto e prekrasno, posebno koga ti si iznenadenata. no ako nego ne mu teknuva za ova, priredi mu go ti :)
     
    На Kiki. H, Beautiful_girl.., natasha7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    poslednoto mislenje e bas interesno:)
    najubav nacin za edna romanticna vecer e nova, neodoliva dolna obleka, nekoe ubavo vino i sveki se razbira, a ako se nadoplni seto ova so prethodnata ideja e togas bi bilo sovrseno:)
     
  9. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    ova so slikive e bas dobra idea i jas go planirav toa ... no koga sme na tema podaroci predlozete nesto za rodenden na decko poso stvarno nemam ideja :worried: i sto e mozno pobrzo bidejki rodenden mu na 5 februar :)
     
  10. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Pa za rodenden bi mozela kozen novcanik ili saat
    i plus mozes da kupis kako drug poklon edna torta vo vid na srcence mozes da naracas od kanela jas taka napraviv za rodendenot na decko mi ama najubavo od se bese tortata mn se izraduva...
     
    На Rakomet му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Vi balgodaram premnogu jas mu kupiv torta vo vid na srce za rodedendaen i se tooa... mislam deka kje iskombiniram nekoi vashi idei vo edna fala vi najmnogu :* :)
     
  12. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Aко си за некое пооригинално изненадување, би ти предложила да купиш една кутија во вид на срце и внатре колачиња, што ќе ги завтикаш сама (или ќе ги однесеш во цвеќара да ти ги завиткаат)
    Еве можеш да изнакупиш на пример милка срце бонбони и под бонбончето на мало ливче да залепиш ливче со некоја љубовна порака, или причина зошто го сакаш, па да го завиткаш во украсно хартивче во вид на бонбонче. Сите тие да ги ставиш во кутијата, а исто можеш да му ставиш и некое писменце што ќе го напишеш сама.
     
  13. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    јас и моето бебенце славиме св.трипун со вино чоколадо и цела ноќ лудување :D :D : :lol: :lol: :clap: :clap:
     
  14. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    смислив нешто мнооогу оригинално ќе купамн вино и милка срце чоколада :D потоа ќе купам црни боксерки и на нив ќе напишам This is MADE IN HEAVIN's property :)))))) :D :D :D :D
     
  15. tarantula

    tarantula Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    1.280
    Пол:
    Женски
    Sv.Valentine....?

    Ova moe prasanje se odnesuva na site dvojki koi 14 Februar ke go slavat kako den na vljubenite...
    Devojki, mi treba vasa pomos...Sakam da priredam romanticno iznenaduvanje na mojot sakan,ama nemam idea, pa mi trebaat vasite predlozi !

    Gi cekam site vasi odgovori!
    Tnx 8)
     
  16. strumicanka21

    strumicanka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    И јас незнам што да купам за св.Валентин....
    Дечко ми не сака многу романтика , мечиња , срциња и такви работи... и затоа сум во паника :roll:
    А ова ни е прв св.Валентин заедно што го славиме...
    Не сакам да му купувам гардероба или часовници... сепак тоа е Св.Валентин , денот на заљубените
    ПОмагајтееееееееееееееееееееее! :|
     
  17. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Направи нешто симболично дознај шо сака немора да е срце мече но може да е спакувано во таква кутија :)
     
  18. TamarAa

    TamarAa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    ја му купив нешто како стаклен сад го наполнив со топчиња гел исто му ставив малечки срценца и една така поголемко и една картичка али не знам шо да напишам, некоја идеја?? :)
     
  19. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Можеш на пример да испланираш вечера за вас во домашна атмосфера.Кај тебе дома на пример ... да зготвиш нешто самата или пак да порачаш некое јадење според мене најдоброто нешто за на мени за Валентин би било шпагети со некој добар зачинет сос комбинирано со добро црвено вино.Можеш да направиш и колачиња,да поставиш свекички наоколу да мириса на свежо и убаво ... и дефинитивно спореед мене црвена долна облека би била пооолн погодок ;) Знам дека е класично романтично за двајца ама за Валентин поубаво од ова не би требало да има.Најубав помин !
     
  20. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    Јас нарачав парче дрво убаво изграфирано, на него пишува една порака и на крајот нашите имиња.. А ќе барам и уште нешто некое мече или нешто слично.. некоја чоколада во форма на срце и честитка најверојатно :)