ТЕМА: Добар гинеколог?

Мислење 30 Дек 2009, 06:25

Девојки сакам да ве замолам да ми препорачате некој добар гинеколог. Јас одам кај Агнеса, гинеколошката ординација и се наоѓа во Капиштец но некако не бев задоволна од третманот последниот пат. Чекав предолго за резултатите од пап тестот, за кандидата воопшто не ми кажа ниту ме посоветува нешто... Сакав да одам во Систина, но ме интересираше ваше мислење. Дали некоја од вас оди таму и да ми препорачате некој добар гинеколог, но по можност женско, зашто некако незгодно ми е да одам кај машки гинеколог :) Позз и фала ви однапред***
Pwincess
 

Мислење 07 Јан 2010, 19:17

Др.Митановски, се наоѓа во Ѓорче во близина на стариот пазар.Супер е,многу е внимателен и ако треба пола саат убаво ќе ти објасни за се што те интересира.Не е скап и работи со плави картони.А за резултати од пап секаде се чека долго време затоа што не зависи од нив туку од државна болница каде што ги носат.
Аватар на корисникот
LaRagazza

Сино цветче
 
852
Мислења: 203
Зачленет: 10 Дек 2009, 08:15
Трофеи: 1

Мислење 07 Јан 2010, 23:21

ja bev na pregled vo sistina mi napravija pap test i da vi kazam deka e mnogu skapo 1500 denari e imav zastedeno i si plativ ali nikat vise ne idam tamu kazete nekoj poevtin zaso neam tolku mn pari za na ginekolog a ovoj vo gjorce kolku zima? zaso za 6 meseci pak treba da idam na kontrola t.e. pak pap test pls pisete pozz
Аватар на корисникот
marijasweet

Фем почетничка
 
30
Мислења: 9
Зачленет: 29 Ное 2009, 18:00

Мислење 07 Јан 2010, 23:23

vo sistina skapo e ali mnogu e cisto i plus toa za 2 do 3 dena rezultatite od pap testot se gotovi.
Аватар на корисникот
marijasweet

Фем почетничка
 
30
Мислења: 9
Зачленет: 29 Ное 2009, 18:00

Мислење 08 Јан 2010, 20:45

Pwincess напиша:Девојки сакам да ве замолам да ми препорачате некој добар гинеколог. Јас одам кај Агнеса, гинеколошката ординација и се наоѓа во Капиштец но некако не бев задоволна од третманот последниот пат. Чекав предолго за резултатите од пап тестот, за кандидата воопшто не ми кажа ниту ме посоветува нешто... Сакав да одам во Систина, но ме интересираше ваше мислење. Дали некоја од вас оди таму и да ми препорачате некој добар гинеколог, но по можност женско, зашто некако незгодно ми е да одам кај машки гинеколог :) Позз и фала ви однапред***

Vo Sistina imam odeno samo kaj maski ginekolog dr. Ivanovski. Doktorot e odlicen i ke te opusti maximalno voopsto nema da se custvuvas neprijatno. Sega odam kaj zena ginekolog isto privatno od pricina sto Sistina e malku poskapa od drugite privatni ordinacii. Sega odam vo Demetra kaj dr. Olivera i sum prezadovolna od tretmanot. Se naoga na Vladimir Komarov eve i telefonski broj : (02)2461056. Se nadevam ti pomognav pozdrav i srekno :)
Аватар на корисникот
Amelie

Фем почетничка
 
37
Мислења: 46
Зачленет: 02 Дек 2009, 00:11
Локација: Skopje

Мислење 10 Јан 2010, 12:13

sistina mozebi e skapo.ama doktorite se strucni i najsovremeno e opremena klinikata.a inaku privatni ginekoloski kliniki gi ima na sekoj cekor ama kolku imaat sovremena aparatura toa e druga rabota.jas samo vo sistina idam
Аватар на корисникот
tanja6

Жолто цветче
 
500309
Мислења: 1570
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:57

Мислење 14 Јан 2010, 01:07

LaRagazza напиша:Др.Митановски, се наоѓа во Ѓорче во близина на стариот пазар.Супер е,многу е внимателен и ако треба пола саат убаво ќе ти објасни за се што те интересира.Не е скап и работи со плави картони.А за резултати од пап секаде се чека долго време затоа што не зависи од нив туку од државна болница каде што ги носат.

DEFINITIVNO!!! se slozuvam!!!
Аватар на корисникот
skopjanka

Фем почетничка
 
30
Мислења: 19
Зачленет: 08 Јан 2010, 20:48

Мислење 16 Јан 2010, 22:01

marijasweet напиша:ja bev na pregled vo sistina mi napravija pap test i da vi kazam deka e mnogu skapo 1500 denari e imav zastedeno i si plativ ali nikat vise ne idam tamu kazete nekoj poevtin zaso neam tolku mn pari za na ginekolog a ovoj vo gjorce kolku zima? zaso za 6 meseci pak treba da idam na kontrola t.e. pak pap test pls pisete pozz

jas vo struga so kartonce za pap i bris plativ1000den.sto moe mislene e sigurno podobro vo sistina a 500den. plus ne se mnogu,e mozda vo skopje na drugi mesta e poevtino,ama ako e za 500den mislam i kako sto kazuvaat site vo sistina ti e najdobro.ali ipak samo za da ti zemi mozda i ne e vazno koj ce ti zemi bris mozis vo drzavna pa so rezultatot odi kaj sto sakas, lecejneto posle e pobitno
Аватар на корисникот
Suzeto

Сино цветче
 
130
Мислења: 260
Зачленет: 25 Дек 2009, 23:55

Мислење 16 Јан 2010, 22:04

dali nekoj zane nesto za tase od bitola,ordinacija plodnost,dali nekoj ima iskustvo od kaj nego
Аватар на корисникот
Suzeto

Сино цветче
 
130
Мислења: 260
Зачленет: 25 Дек 2009, 23:55

Мислење 18 Јан 2010, 05:00

Др. Горан Димитров во државна или Ремедика... И таму и таму е...
Аватар на корисникот
Peace.Love.Happiness

Бело цветче
 
180
Мислења: 65
Зачленет: 12 Јан 2010, 18:13

Врати се на Здравствени проблеми

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Alexa [Bot], guzi, Mija, pili, rita22 и 15 гости