1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    И да сакав да прашам дали има некој искуство со гинеколозите во приватната клиника Медика Плус кај нова железничка...?
     
  2. Kraljica

    Kraljica Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Ферхунде во право си и мене ме чинеше 6400 ден ви хистера и плус лековите по 2000 ден за парите е точно значи јас помислив докторот најде црна овца па ке ја стриже па ке видиме дали ке ме излечи.
     
  3. Minka

    Minka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    13
    Конечно некој да го спомне и др.Боро Парталоски. Јас сум возрасна жена, мајка на три деца, од кои две ми ги има спасено др.Боро.
    Како девојка за прв пат на гинеколог појдов во Гинекомедика со мојата кумашинка, која имаше исто така проблеми. Мене ме прегледа докторката набрзинка и ништо не ми објасни како за прв пат, а на мојата кумашинка и кумашин им препорача спермограм, на кој установи дека тој не може да има деца??? Од тоа излегува дека жена му го измамила со друг штом имаат дете, но за среќа, не и поверуваа ништо, а освен тоа и малиот е цел на татко му. Ете како со докторска глупост би се растурил брак.
    За др.Миланова која беше спомнато, еден рекла-казала муабет, пораѓаше моја пријателка, на која отворено и побара пари, и тоа на државна клиника.
    Да се вратам на др. Боро. Кај него сум пациентка веќе повеќе од 15-16 години, со брза реакција ми спаси две бремености, (со третото дете немав посериозни проблеми), и сеуште сум презадоволна од неговиот однос. Работи со картони, има современа опрема, а за ПАП или брисеви, наплаќа во зависност од тоа дали сами ги носите брисевите, или пак мединската сестра ги носи. А за објаснувања ако барате од него, секако дека се ќе ви објасни, ако треба и ќе ви нацрта (како што мораше и мене да ми прави).
     
    На GiaMarie му/ѝ се допаѓа ова.
  4. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Тој доктор Парталовски - во која клиника работи? И јас имам слушнато дека е супер лекар, ама не знам каде работи... А погоре едно девојче праша за Медика Плус поликлиниката кај Нова Железничка - јас искрено немам добро мислење за тамошните гинеколози. Мислам дека рејтингот на таа поликлиника и не е баш на некое завидно ниво,а скапо е доста таму.
     
  5. Ferhunde-87sk

    Ferhunde-87sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    41
    Kraljice, сите ние сме црни овци за стрижење, туку она што е за жалење е тоа што ние си ги даваме парите со надеж дека ќе добиеме не знам каков третман, а уствари и парите ни ги зимаат и може да не упропастат.....Сега не знам како е во хистера, еве јас претходно наведов пример дека во систина наидов на сосем друг приод од страна на докторот.....Али за Ремедика имам само погрдни зборови
     
  6. micakraf

    micakraf Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    а знаете ли нешто за др. Цветановски (карши билна аптека)има ли некој искуство од таму идам кај него 2години и според него се е супер а со сопругот се трудиме цела година да имаме дете и ништо..па сакав да идам кај некој друг ве молам дај кажете стварно добар гинеколог сакав во ремедика да идам ама не знам кај кого вемолам пишете
     
  7. Ferhunde-87sk

    Ferhunde-87sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    41
    Јас идам сега кај Цветановски а бев во Ремедика.....Јас за Цветаноски немам коментар....подобар доктор амин! Не може да се спореди со тие доктори со кој јас имав искуство во Ремедика! Така да мислам дека нема споредба! Мој совет е да си останеш кај Цветановски
     
    На micakraf му/ѝ се допаѓа ова.
  8. micakraf

    micakraf Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Фала ти многу ,,за мислењето многу ми значи..а дали имато слушнато за др.Черпналковска многу ми ја испофалиа дека била ептен добра..поззз
     
  9. micakraf

    micakraf Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    a vo sistina kako se doktorite koj e najdobar...??
     
  10. Ferhunde-87sk

    Ferhunde-87sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    41

    Мислам дека тебе би ти помогнал др. Боби Лазаревски, или др. Дракуловски ми кажаа, лично јас имав искуство со првиов, и ми е ок, ама бев само на еден преглед за второ мислење, така да не можам ептен да ти одговорам, има други феминки кои можат да ти кажат за него, а за Дракуловски, лично не сум го посетила ама една блиска особа моја, иде кај него година дена веќе и ми го фалеше многу....
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Micakraf, зависи за што ти е потребен доктор. Дали сакаш да одиш на некој конкретен преглед или сакаш да го смениш матичниот? Ако си задоволна од матичниот доктор, немој да го менуваш, затоа што во денешно време е навистина тешко да најдеш добар гинеколог на кој навистина ќе му биде грижа за твоето здравје и нема да му биде единствена цел да си ја исполни нормата.
    Лекарите што работат на клиники (државна, чаир, систина, ремедика итн.) - не можат да бидат матични гинеколози, кај нив се оди за конкретно испитување или преглед. А твој е изборот дали тој преглед сакаш да биде приватно или државно.
     
  12. micakraf

    micakraf Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    annath мене матичен ми е др.Цветановски и не се жалам добрар е,но година дена со сопругот се обидуваме да имаме дете и никако не сака ...:) докторот ми вика дека се е ок..ама пусто тоа внатре ме тера да побарам и друго мислење од друг доктор зашто многу се нервирам и не знам што е..сакам се да испитам убаво, е доброто е во тие клиники како систина , ремедика и.т.н резултатите ти ги дават за 2,3 дена а овде чекам по 3недели..не знам моше стварно се во ред но сакам да слушнам и до друг моше терапија ми треба некоја тоа е...
     
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Е па тогаш и тој треба да ви посочи кои испитувања да ги направите. Во Систина има добри гинеколози, можеш и неколку страници наназад во темава да прочиташ, а исто така имаш цела категорија за бременост на форумов, каде што можеш да прочиташ совети и искуства од други членови ;)
     
  14. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Јас планирам да одам на гинеколог, не сум била од дамна ама многу ми е страв леле никако да се наканам... Ке одам во Систина штом соберам храброст, зошто не сум била скоро година а последниот пат резултатите не ми беа најсјајни и се испаничив цела не кажав на никој дека сум била и своеглаво решив да го одложам тоа и така одложувам година дена... :worried: Инаку ко што реков погоре сакам да одам во Систина, лично сметам дека се најдобри меѓутоа незнам кај кој доктор да одам од таму, некој ако има искуство кај нив ако може да ми препорача? :$
     
  15. micakraf

    micakraf Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Јас во Систина сум одела кај Дракулевски и добар е...јас сеа сакав да идам таму ама се предомислив зашто стварно се многу скапи..ако има некој друг искуство од друг лекар нека ти пише..поззз
     
  16. micakraf

    micakraf Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Дали некој знае до колку часот се зимат резултати од амбулантата во Пролет за микробиологија ..треба да подигнам денес а не знам до колку часот беше..поззз
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Имам нов матичен гинеколог, Д-р Ложанкоски и сум многу задоволна.
    Многу фин, смирено објаснува, коректен, сега само чекам резултати од ПАП-от, ама тоа веќе не е до него, нормално.
    Првиот преглед ми беше наплатен приватно, а потоа се согласив д ами биде матичен.
    За ваг.ехо, преглед, тоалета и пап платив околу 1250 ден.
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски

    До 14:30, така пишуваше на шалтерот.
     
  19. milagirl

    milagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    2
    јас имам нередовна менструација еве веќе последен пат кога ми дојде беше на 23 декември а и сум сексуално активна помислив дека сум бремена па направив 2 теста кои покажаа дека се негативни.Мајка ми не знае дека сум сексуална активна и сака да одиме на гинеколог па како да направам да не дознае дека сум....
     
  20. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски

    д-р. Баџаков Никола...