ТЕМА: Крварење за време на сексуален однос

Мислење 17 Мар 2010, 01:40

Zdravo,bi sakala da ve upatam vo mojot neodamnesen problem i bi sakala soveti od vas dokolku nekoj moze da mi pomogne bidejki navistina se zagrizuvam.Dodeka imav odnosi so mojot partner osetiv silen naliv na krv,a menstruacijata mi bese pominata edna nedela pred toa,i mi tecese krv 2 dena ne mn obilno,no ne se isplasiv mnogu bidejki imav mn nervozi toj period i si rekov sigorno e poradi stres,no sega povtorno se sluci istoto,iako kaj i dae treba i ciklusot da mi dojde,no pak ne me boli meseto kako voobicaeno pred ciklus i ne mi tece obilno :( ....Ke ve molam za sovet,dali e zagrizuvacko ova :?: pozz
Аватар на корисникот
elenileni

Фем почетничка
 
02
Мислења: 13
Зачленет: 17 Мар 2010, 01:24

Мислење 17 Мар 2010, 01:46

Моја препорака - оди на гинеколог. Крварењето за време на однос не е нормална појава. Една од причините може да биде вагинална инфекција. Затоа најдобро да отидеш на преглед. Без гајле сигурно се ке биде ОК ;)
Аватар на корисникот
marina22mk

Сино цветче
 
4138
Мислења: 154
Зачленет: 04 Јан 2010, 01:33

Мислење 17 Мар 2010, 16:56

ja ne sum bas sigurno deka krvaris od infekcija.....od ona sto ja go znam za krvarenjeto i mehanizmot na nastanuvanje, nekako nemozam da si objasnam deka e od infekcija. krvarenje kakvo sto opisa - so sigurnost bara poseta na ginekolog. mesto da se izmacuvas psihicki od sto ti e - edinstven sovet sto ja mozam da ti go dadam e da ODOS NA GIEKOLOG ITNO.....
pisi kako si vazi?
pozzz
Аватар на корисникот
newring86

Сино цветче
 
1513
Мислења: 376
Зачленет: 22 Ное 2009, 14:49
Во животот немора да трчаш - доволно е да тргнеш на време !

Мислење 17 Мар 2010, 23:53

Devojki,go najdov problemot....problemot ne e vo mene tuku vo partnerot....ke opisam najprosto bidejki i vo ovoj slucaj mi treba pomos-mu se ima skinato del od kozickata ili taka nekako i pri odnos se razranuva i vsusnost krvarenjeto e od nego,ne od mene i cuvstvuva nekoja mala bolka i peckanje a ni pod tocka razno ne saka da odi na lekar... :? Znam deka ne bi trebalo da imame odnosi ovoj period dodeka trae ova,zaradi mozni infekcii!Imate li nekakva informacija za ovoj problem,dali e serozno?Pozz,mwa
Аватар на корисникот
elenileni

Фем почетничка
 
02
Мислења: 13
Зачленет: 17 Мар 2010, 01:24

Мислење 18 Мар 2010, 00:15

Под итно да оди на лекар бидејќи ќе си направите проблем и двајцата...можно е да дојди до некоја инфекција.Посебно дека имате секс без кондом.Што поскоро се реши тоа е подобро!Ајде со среќа и брз гајле, ќе се среди..па пиши дали ќе се согласи да оди на лекар дечко ти...
поздравче
Аватар на корисникот
zajak.23

Фем почетничка
 
00
Мислења: 8
Зачленет: 10 Мар 2010, 02:06

Мислење 04 Мај 2010, 10:35

Здраво на сите!
Јас бидејќи сум нова овде, дури сега гледам некои од темиве :) Јас го имам истиот проблем и исто е во дечко ми. Беше на лекар, го натерав некако :) и му рече дека има некоја инфекција, му даде маст, Хидроциклин и му рече да се мие со чај од камилица. Му помина од тоа, ама сепак е некаква инфекција, па ти советувам да го убедиш некако да оди, за да не биде полошо и за двајцата.
Поздрав и се надевам дека помогнав :)
Аватар на корисникот
IvanaIvanchica

Сино цветче
 
78521
Мислења: 257
Зачленет: 28 Апр 2010, 13:07
Локација: Kumanovo
Слика
Слика

Мислење 16 Мај 2010, 09:34

Ако може некој да ми каже поради кои причини може д ами се случува еве вејќе 2 пати краварам не многу малку за време на сексуланиот однос. Инаку ваква е мојата сторија.... бев на гинеколог токму поради оваа причина.... но излезе дека имам кандида... земав вагитории.... завршив со нив... мислам дека ми помина кандидата затоа што веќе ги немам истите симптоми.. но сега еве веќе 2 пат како крварам за време на сексуланиот однос. Не знам во што да се сомневам .. дали во кандидата.... дали во тоа што со дечко ми токму поради кандидата имавме однос на 1ипол месец .... или на крај креава во тоа што за време на првиот мој сексулаен однос јас не прокрварив како што сите велат дека треба, а бев невина
Ако може некој да ми каже што е работава ??
Аватар на корисникот
elenapfp

Фем почетничка
 
00
Мислења: 32
Зачленет: 13 Јан 2010, 15:00

Мислење 16 Мај 2010, 12:40

hm....kandidata sigurno ne e pricina sto krvaris.... a ginekologot sto ti kaza vo vrska so krvarenjeto?
Аватар на корисникот
newring86

Сино цветче
 
1513
Мислења: 376
Зачленет: 22 Ное 2009, 14:49
Во животот немора да трчаш - доволно е да тргнеш на време !

Мислење 16 Мај 2010, 12:46

HELPPPP!! i jas go imam istiot problem. krvaram pri seks. samo ne znam dali e mozno toa da e od menstruacija bidejki koga imas nastinka mozno e da dojde pred vreme. krvaram i koga odam vo toalet. ve molamm pomognetemi ochajna sum!!
scream

Фем почетничка
 
00
Мислења: 12
Зачленет: 16 Мај 2010, 12:36
Silent.Scream

Мислење 16 Мај 2010, 14:32

newring86 напиша:hm....kandidata sigurno ne e pricina sto krvaris.... a ginekologot sto ti kaza vo vrska so krvarenjeto?
mislev deka imam nesto cista ova ona koga otidov mi rece devojce pojama nemam od kade ti tecelo krv (predhodniot pat) i samo mi utvrdi deka imam kandida.... i mi dade vagitorii.... Istoto taka se somenevam i se prasuvam dali moze ako ne si podolgo vreme seksualno aktivna toa da ti se sluci zosto predhodniot pat koga mi protece krv nemav odnosi skoro cel mesec i povejke... sega isto nemav odnosi no poradi kandidata... i sega mi protece krv i eve uste mi teci ... trebase da mi dojdi ovaa ili narednata nedela ama mene odma po odnosot taka mi se sluci i sega krvta sto mi teci ne znam dali e od menstruacijata ili ne ... :S (a minatiot pat ne bese taka bese na sredina od menstrualniot ciklus imav malku krv 2-3 dena) posle mi prekina... i posle po edna nedela mi dojde menstruacija :S
Аватар на корисникот
elenapfp

Фем почетничка
 
00
Мислења: 32
Зачленет: 13 Јан 2010, 15:00

Врати се на Здравствени проблеми

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: buba4e89, bubic.k, hiphopgirl, Nezamenliva и 43 гости