ТЕМА: Тврда столица

Мислење 14 Мар 2011, 17:22

ПОМОШ ;( Како да се справам со овој проблем?
Аватар на корисникот
mimisonce

Фем почетничка
 
01
Мислења: 4
Зачленет: 07 Фев 2011, 21:37

Мислење 14 Мар 2011, 17:32

ЕКИМ ЕКИМ РИЦИНОООООООООО лек за вакви болештини :rofl:
Аватар на корисникот
PParaskeva

Сино цветче
 
21342
Мислења: 190
Зачленет: 09 Фев 2011, 17:12

Мислење 15 Мар 2011, 13:19

Ленено семе смелено со лажичка мед пред спиење или може масло од лен. Не делува веднаш но регулира. Или сушено овошје, сливи на пр.
Аватар на корисникот
al-vik

Сино цветче
 
95113
Мислења: 284
Зачленет: 27 Окт 2010, 08:21

Мислење 15 Мар 2011, 13:24

Касни си ајвар или тиква. Најбрзо и најлесно решение. И пченка варена и портокал помага.
Аватар на корисникот
Marilyn-Monroe

Жолто цветче
 
57694510
Мислења: 1806
Зачленет: 24 Дек 2010, 23:32
Great minds discuss ideas.
Average minds discuss events.
Small minds discuss people.
-----------------Eleanor Roosevelt.

Мислење 15 Мар 2011, 13:25

Мене во вакви случаеви кисело млеко ми помага :lol:
Аватар на корисникот
SexyPrincess

Сино цветче
 
12276
Мислења: 254
Зачленет: 27 Јун 2010, 20:21

Мислење 15 Мар 2011, 13:27

компот од сливи...помага..не се зезам.
Аватар на корисникот
lolyta777

Жолто цветче
 
66287383
Мислења: 2339
Зачленет: 12 Јан 2011, 19:54

Мислење 15 Мар 2011, 13:29

Крушка
Аватар на корисникот
slavica999

Жолто цветче
 
34562155
Мислења: 3688
Зачленет: 27 Дек 2009, 00:31

Мислење 15 Мар 2011, 20:24

Ленено семе, секој ден по една лажица со млеко или јогурт.
Или напиј се расолница (веднаш ќе фатиш правец во вц).
Аватар на корисникот
blond

Жолто цветче
 
45604284
Мислења: 2251
Зачленет: 24 Сеп 2010, 09:11

Мислење 16 Мар 2011, 02:32

сливи или компот од сливи помага многу,јас порано имав проблем онака констатно 2 месеца и морав да купувам Билакс ги има во аптеките 53 денара е.... го испиваш апчето и после пола сат вц е твое во наредните 5-6 сати

исто така помага и кисело млеко и јогурт
Аватар на корисникот
Zoza

Зелено цветче
 
25350
Мислења: 792
Зачленет: 23 Фев 2011, 23:21
Локација: Ljubljana-Slovenija
Слика

Добриот маж никогаш не би ја повредил својата жена, само повремено ја тестира нејзината сила и одлучност постојано да биде покрај него !

Мислење 16 Мар 2011, 02:37

Мене ми помогнало млеко, малку стоплено. едвај го испив, ама мн ми помогна!
Аватар на корисникот
baby.90

Сино цветче
 
173113
Мислења: 457
Зачленет: 09 Фев 2011, 02:48
Локација: Skopje
Не ми е криво што ме лажеш, криво ми е што мислиш дека ти верувам!

Врати се на Здравствени проблеми

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: bile69 и 48 гости