1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јаворов сируп

Дискусија во 'Диети' започната од Nice.girl, 1 март 2010.

  1. dorjanka

    dorjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    7
    ;( ;( ;( ;( ;( како може без ништо др само сируп па мислам без кафе и овошје ке пукнам,кафето го пијам без шекер а од овошје само лубеница,праски и грозје дали можеееееееее плис кажете дека може зошто мене ми требаат некои 5-6 кил одприлика не повеке
     
  2. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Кафе можеш без шеќер и чај исто,овошје не,ама мислам дека лубеница не би било проблем,само вода е како сок ќе му дојде.
     
  3. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    За жал не смееш овошје дури ни лубеница не смееш. Ако ти требаат 5 6 кила ај земи едно парче лубеница. ;) Ах оваа диета еднаш ја држав и никогаш повеке помакотрпно нешто немам видено. Заради тие неколку килограми желудникот уште не можам да го оздравам
     
  4. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    СМЕЕШ СЕКАКО ЛУБЕНИЦА ДУРИ ЈАС БИ РЕКЛА ОБАВЕЗНО И КРАСТАВИЦА И НЕМА ДА ТИ БИДЕ ТЕШКО КОГА КЕ ПОЧНЕШ ДА ЈАДЕШ........ЈАС ДВА ПАТИ ЈА ДРЖЕВ И ИСТ ЕФЕКТ ИМА И АКО ЈАДЕС ЛУБЕНИЦА И КРАСТАВИЦА И АКО НЕ САМО КОГА ГИ ЈАДЕШ ОВИЕ ПО ЛЕСНО КЕ ИЗДРЖИШ И ПО ТРЕТМАНОТ ПО ЛЕСНО КЕ ТИ БИДЕ .........ПОЗЗЗ
     
  5. GaY.bOy

    GaY.bOy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    И јас, да се пофала, од денес започнав со оваа сируп-диета и моментално сум во невидено голема криза хххх :D меѓутоа што и да е, нема никако да се откажам.. Нмв, мое прашање е дали смеам кафе да пијам и колку на ден и дали има проблем и цигари ако се пуши? :)
     
  6. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    МОЖЕ И КАФЕ АМА БЕЗ ШЕКЕР АЦИГАРИТЕ КЕ ТИ СМЕТААТ КЕ ТИ СЕ ВРТИ АМА КАКО САКАШ СЕПАК КАСНИ НЕКОЈА КРАСТАВИЧКА
     
  7. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    kolku sto svativ 3 pat ja drzis dietata gi vrakas kilogramite?
    za kolku vreme se vrakaat?
     
  8. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Јаворов сируп се користи само за една намена :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    Фала ви девојки, незнаев дека и во Македонија има ваков сируп :)
     
  9. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    не трипати два на раздалеценос епа да ке вратиш нешто затоа што од вода идеш на храна .ама најмногу 2 3 ...поззз
     
  10. GaY.bOy

    GaY.bOy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Денес ми е 7 ден откако ја држам диетата и вагата покажува дека 9 килограми сум помалку! (шо е многу голем успех за мене) Но, сега ме измачува тоа што иако ослабив 9 кг, сепак тоа воопшто не се познава на мене :( Не дека не се познава, ама скоро е незабележително :'( Дали можи некој да ми кажи зошто е така и што да правам? Инаку сега имам 131 килограми од минатите 140 :P :$
     
  11. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    па треба уште когане се познава но после десет дена премини на некоја друга диета устваринеколку дена само овошје пишуваше таму ....па супа ке ослабеш и повеке и после иди само така лесна храна овошје зеленчук ...
     
  12. Extraordinary.girl

    Extraordinary.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    421
    Немој да се лажете и да фрлате пари по вакви апсурдности. Од мое лично искуство, за жал, тврдам дека трудот е убитачен, а резултатот исто така. Килограмите се враќаат со брзина на светлината, јо-јо ефект за само една недела, загарантирано. Нема никаква магична состојка во истиот, нема ниту голема енергетска вредност, истиот минимален ефект можете да го постигнете и со мед или некоја друга замена со висок гликемиски индекс. Тортури никогаш непреболени и фобија од истиот, само додека не се изгориш сама, убедена си дека ти си таа вистинска личност на која ќе и делува и ќе влезе во гинис со најмногу симнати килограми.

    Едит. Lady97 нема лош вкус, но прочитај го моето мислење уште еднаш и прочепкај по гугл, не за губењето килограми во рапиден период, туку за килограмите од после.

    да ми го прочитаат мислењето дистрибутерите на волшепството, лапам бан 100% :D
     
  13. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    го имам дома,го добив на подарок во стаклено шишенце во форма на лист од јавор убаво изгледа така не се осмелувам да го пробам..каков му е вкусот?! да го пробам или..? :?:
     
  14. GaY.bOy

    GaY.bOy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Ако си упорна и во тешка состоја (дебела xD) те советувам дека вреди да се проба! Ама е многу тешко првите дена да знаеш! :)))
     
  15. GaY.bOy

    GaY.bOy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Да, знам дека после треба на диета да бидам! Размислувам сабота и недела само супи ова она да јадам (оти в петок конечно сум готов со диетава), а од понеделник да ја држам диетата на Жан Митрев! Мислам дека и таа добро ќе ми делува во однос на килограмите, или се лажам? :)
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.493
    Муабетов за јаворов сируп го правев пред година дена тука и така ми остана.Сега скоро,стрина ми се нафати да ја држи мушки и фати гастрит.Јаворов сируп диета,жив фејл.
     
  17. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Не би препорачала на никого да пие јаворов сируп за ослабнување.И јас бев една од многутте кои сакаа ефективна краткорочна диета.Го купив,растворував,цедев лимони,ставав ѓумбир и голтав цел божји ден, се до шестиот.Одеднаш почувствував како ми трнат рацете и свесно паѓав во несвест!Мислев дека ќе умрам.Бев преморена,исцрпена, прегладнета.За да може организмот правилно да функционира му треба храна.А уште замислете каков ефект ќе постигнете на овие тропски горештини.Во ред е да сакате да ослабнете и да изгледате убаво, но не по секоја цена.
     
  18. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    точно дека тешко е на пеколов но ако мечиташ малку погоре јас кажувам од искуство дека треба да да се касне краставица лубеница идодавам ОБАВЕЗНО јас два пати ја држев летово и жива сум плус не ми е ништо ,честитки за дечкото што до сега ослабел 9 јас 7 до 8 двата пати .............поззз
     
    На asa и GaY.bOy им се допаѓа ова.
  19. NB86

    NB86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
    Јас едвај издржав со овој сируп 7 дена, мн ми се јадеше и ми се вртеше.
     
  20. asa

    asa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Јас сакам да ја пробам диетава. За тие што ја пробале дали може да се спортува за време на диетата?