Јаворов сируп

Дискусија во 'Диети' започната од Nice.girl, 1 март 2010.

 1. dorjanka

  dorjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  ;( ;( ;( ;( ;( како може без ништо др само сируп па мислам без кафе и овошје ке пукнам,кафето го пијам без шекер а од овошје само лубеница,праски и грозје дали можеееееееее плис кажете дека може зошто мене ми требаат некои 5-6 кил одприлика не повеке
   
 2. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  228
  Кафе можеш без шеќер и чај исто,овошје не,ама мислам дека лубеница не би било проблем,само вода е како сок ќе му дојде.
   
 3. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  2.710
  Пол:
  Женски
  За жал не смееш овошје дури ни лубеница не смееш. Ако ти требаат 5 6 кила ај земи едно парче лубеница. ;) Ах оваа диета еднаш ја држав и никогаш повеке помакотрпно нешто немам видено. Заради тие неколку килограми желудникот уште не можам да го оздравам
   
 4. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  СМЕЕШ СЕКАКО ЛУБЕНИЦА ДУРИ ЈАС БИ РЕКЛА ОБАВЕЗНО И КРАСТАВИЦА И НЕМА ДА ТИ БИДЕ ТЕШКО КОГА КЕ ПОЧНЕШ ДА ЈАДЕШ........ЈАС ДВА ПАТИ ЈА ДРЖЕВ И ИСТ ЕФЕКТ ИМА И АКО ЈАДЕС ЛУБЕНИЦА И КРАСТАВИЦА И АКО НЕ САМО КОГА ГИ ЈАДЕШ ОВИЕ ПО ЛЕСНО КЕ ИЗДРЖИШ И ПО ТРЕТМАНОТ ПО ЛЕСНО КЕ ТИ БИДЕ .........ПОЗЗЗ
   
 5. GaY.bOy

  GaY.bOy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  И јас, да се пофала, од денес започнав со оваа сируп-диета и моментално сум во невидено голема криза хххх :D меѓутоа што и да е, нема никако да се откажам.. Нмв, мое прашање е дали смеам кафе да пијам и колку на ден и дали има проблем и цигари ако се пуши? :)
   
 6. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  МОЖЕ И КАФЕ АМА БЕЗ ШЕКЕР АЦИГАРИТЕ КЕ ТИ СМЕТААТ КЕ ТИ СЕ ВРТИ АМА КАКО САКАШ СЕПАК КАСНИ НЕКОЈА КРАСТАВИЧКА
   
 7. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  71
  kolku sto svativ 3 pat ja drzis dietata gi vrakas kilogramite?
  za kolku vreme se vrakaat?
   
 8. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Јаворов сируп се користи само за една намена :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Фала ви девојки, незнаев дека и во Македонија има ваков сируп :)
   
 9. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  не трипати два на раздалеценос епа да ке вратиш нешто затоа што од вода идеш на храна .ама најмногу 2 3 ...поззз
   
 10. GaY.bOy

  GaY.bOy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Денес ми е 7 ден откако ја држам диетата и вагата покажува дека 9 килограми сум помалку! (шо е многу голем успех за мене) Но, сега ме измачува тоа што иако ослабив 9 кг, сепак тоа воопшто не се познава на мене :( Не дека не се познава, ама скоро е незабележително :'( Дали можи некој да ми кажи зошто е така и што да правам? Инаку сега имам 131 килограми од минатите 140 :P :$
   
 11. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  па треба уште когане се познава но после десет дена премини на некоја друга диета устваринеколку дена само овошје пишуваше таму ....па супа ке ослабеш и повеке и после иди само така лесна храна овошје зеленчук ...
   
 12. Extraordinary.girl

  Extraordinary.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  419
  Немој да се лажете и да фрлате пари по вакви апсурдности. Од мое лично искуство, за жал, тврдам дека трудот е убитачен, а резултатот исто така. Килограмите се враќаат со брзина на светлината, јо-јо ефект за само една недела, загарантирано. Нема никаква магична состојка во истиот, нема ниту голема енергетска вредност, истиот минимален ефект можете да го постигнете и со мед или некоја друга замена со висок гликемиски индекс. Тортури никогаш непреболени и фобија од истиот, само додека не се изгориш сама, убедена си дека ти си таа вистинска личност на која ќе и делува и ќе влезе во гинис со најмногу симнати килограми.

  Едит. Lady97 нема лош вкус, но прочитај го моето мислење уште еднаш и прочепкај по гугл, не за губењето килограми во рапиден период, туку за килограмите од после.

  да ми го прочитаат мислењето дистрибутерите на волшепството, лапам бан 100% :D
   
 13. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  го имам дома,го добив на подарок во стаклено шишенце во форма на лист од јавор убаво изгледа така не се осмелувам да го пробам..каков му е вкусот?! да го пробам или..? :?:
   
 14. GaY.bOy

  GaY.bOy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Ако си упорна и во тешка состоја (дебела xD) те советувам дека вреди да се проба! Ама е многу тешко првите дена да знаеш! :)))
   
 15. GaY.bOy

  GaY.bOy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Да, знам дека после треба на диета да бидам! Размислувам сабота и недела само супи ова она да јадам (оти в петок конечно сум готов со диетава), а од понеделник да ја држам диетата на Жан Митрев! Мислам дека и таа добро ќе ми делува во однос на килограмите, или се лажам? :)
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.001
  Допаѓања:
  90.784
  Муабетов за јаворов сируп го правев пред година дена тука и така ми остана.Сега скоро,стрина ми се нафати да ја држи мушки и фати гастрит.Јаворов сируп диета,жив фејл.
   
 17. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.181
  Пол:
  Женски
  Не би препорачала на никого да пие јаворов сируп за ослабнување.И јас бев една од многутте кои сакаа ефективна краткорочна диета.Го купив,растворував,цедев лимони,ставав ѓумбир и голтав цел божји ден, се до шестиот.Одеднаш почувствував како ми трнат рацете и свесно паѓав во несвест!Мислев дека ќе умрам.Бев преморена,исцрпена, прегладнета.За да може организмот правилно да функционира му треба храна.А уште замислете каков ефект ќе постигнете на овие тропски горештини.Во ред е да сакате да ослабнете и да изгледате убаво, но не по секоја цена.
   
 18. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  точно дека тешко е на пеколов но ако мечиташ малку погоре јас кажувам од искуство дека треба да да се касне краставица лубеница идодавам ОБАВЕЗНО јас два пати ја држев летово и жива сум плус не ми е ништо ,честитки за дечкото што до сега ослабел 9 јас 7 до 8 двата пати .............поззз
   
  На asa и GaY.bOy им се допаѓа ова.
 19. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Јас едвај издржав со овој сируп 7 дена, мн ми се јадеше и ми се вртеше.
   
 20. asa

  asa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Јас сакам да ја пробам диетава. За тие што ја пробале дали може да се спортува за време на диетата?