1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешка соба

Дискусија во 'Бебе' започната од Micika80, 3 октомври 2012.

  1. Bebac

    Bebac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    850
    Допаѓања:
    2.015
    Пол:
    Женски
    @JoyJoy ти благодарам на советот! Мислев дека од првин сите работи треба да се во пастелни бои. Но, ете човек учи додека е жив! Затоа и ја отворив темава. Секое искуство е добро дојдено. Ќе барам постелнина, завеси, тепих и играчки во живи бои!
     
  2. Филотеа

    Филотеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    1.085
    Пол:
    Женски
    Супер тема! Баш пишав пред некој ден во една од темите дека недостасува ваква тема, а убаво е да размениме идеи.

    И ние сме во процес на подготовка на собата и следен чекор ни е кречењето. Тука се соочив со доста прашања во врска со боите и токсичноста, па истражував малку на интернет во врска со тоа.

    Ја препорачувам страницава, има многу корисни совети https://www.thespruce.com/search?q=painting nursery&offset=24

    Доколку сакате да се вклучите во кречењето, одговор дали е безбедно да се кречи додека си бремена https://www.thespruce.com/safe-to-paint-while-pregnant-2504907

    И ова е многу значајно кога ќе бирате бои, да не содржат Volatile Organic Compounds (VOC). За жал, ние се уште сме во потрага по ваков тип на бои, изгледа дека кај нас нема, но затоа планираме да прашаме во Тиккурила, фала и на @An-na за препораката :)
     
    На An-na и Bebac им се допаѓа ова.
  3. Bebac

    Bebac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    850
    Допаѓања:
    2.015
    Пол:
    Женски
    Браво за постов! Ми се допаѓа! Има корисни линкови. ;)
     
    На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Aerial

    Aerial Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Каде можат да се најдат вакви тапети?
     

    Прикачени фајлови:

  5. MinnieM

    MinnieM Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2018
    Пораки:
    871
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Женски
    Можеш стикери да си залепиш, во cottontail.baby на инстаграм има различни.
     
  6. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    52.105
    Пол:
    Женски
    Собата на синко :) Сега ќе ја фарбаме сиво и на едната страна тапети. Имаме и уште една соба вишок таа сакам за ќерка ми понатака да ја направам, сега немам сили да идам по мајстори:whew:

    60D0306B-6D08-467D-9A2A-57F17AD19186.jpeg B17745BC-AB49-4472-B85B-BDA934FD3D6E.jpeg
     
    На nevermet18, Ingvild, BabyD0ll и 14 други им се допаѓа ова.
  7. MissBreezy

    MissBreezy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    684
    Допаѓања:
    2.051
    Пол:
    Женски
    По билбордиве низ град има реклама за print.mk 600ден/м2, или пак провери ги nalepnici.mk на инста.
     
  8. Филотеа

    Филотеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    1.085
    Пол:
    Женски
    Се мислам дали да ставам тепих во собата, бебе се почесто е на земја, а зима доаѓа, па мислам ќе биде потребно. Ваши совети, искуства?
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.