Бебешка соба

Дискусија во 'Бебе' започната од Micika80, 3 октомври 2012.

 1. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  @JoyJoy ти благодарам на советот! Мислев дека од првин сите работи треба да се во пастелни бои. Но, ете човек учи додека е жив! Затоа и ја отворив темава. Секое искуство е добро дојдено. Ќе барам постелнина, завеси, тепих и играчки во живи бои!
   
 2. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  838
  Пол:
  Женски
  Супер тема! Баш пишав пред некој ден во една од темите дека недостасува ваква тема, а убаво е да размениме идеи.

  И ние сме во процес на подготовка на собата и следен чекор ни е кречењето. Тука се соочив со доста прашања во врска со боите и токсичноста, па истражував малку на интернет во врска со тоа.

  Ја препорачувам страницава, има многу корисни совети https://www.thespruce.com/search?q=painting nursery&offset=24

  Доколку сакате да се вклучите во кречењето, одговор дали е безбедно да се кречи додека си бремена https://www.thespruce.com/safe-to-paint-while-pregnant-2504907

  И ова е многу значајно кога ќе бирате бои, да не содржат Volatile Organic Compounds (VOC). За жал, ние се уште сме во потрага по ваков тип на бои, изгледа дека кај нас нема, но затоа планираме да прашаме во Тиккурила, фала и на @An-na за препораката :)
   
  На An-na и Bebac им се допаѓа ова.
 3. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Браво за постов! Ми се допаѓа! Има корисни линкови. ;)
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aerial

  Aerial Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Каде можат да се најдат вакви тапети?
   

  Прикачени фајлови:

 5. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  1.027
  Пол:
  Женски
  Можеш стикери да си залепиш, во cottontail.baby на инстаграм има различни.
   
 6. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  32.040
  Пол:
  Женски
  Собата на синко :) Сега ќе ја фарбаме сиво и на едната страна тапети. Имаме и уште една соба вишок таа сакам за ќерка ми понатака да ја направам, сега немам сили да идам по мајстори:whew:

  60D0306B-6D08-467D-9A2A-57F17AD19186.jpeg B17745BC-AB49-4472-B85B-BDA934FD3D6E.jpeg
   
  На Ingvild, BabyD0ll, edna_malecka и 13 други им се допаѓа ова.
 7. MissBreezy

  MissBreezy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Женски
  По билбордиве низ град има реклама за print.mk 600ден/м2, или пак провери ги nalepnici.mk на инста.
   
 8. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  838
  Пол:
  Женски
  Се мислам дали да ставам тепих во собата, бебе се почесто е на земја, а зима доаѓа, па мислам ќе биде потребно. Ваши совети, искуства?