1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Возење ролери

Дискусија во 'Фитнес' започната од fejsbuk, 19 јули 2010.

  1. fejsbuk

    fejsbuk Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    дали се чувствувате поубаво кога возите ролерки или кога сте во теретана или на пилатес....во секој случај мислам дека ролерките се екстра додаток за забава и затегнување на задникот и да бидиме реални една од подобрите солуции за совршен задник :D
     
    На RedHeart и Sinorita им се допаѓа ова.
  2. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Да да да.. сакам да возам ролерки и секогаш кога имам време одам на стаза. Стварно ме опушта и супер се осеќам после тоа, а и убаво влијае на обликување на телото :) ;)
     
    На Osamena devojka, RedHeart и Sinorita им се допаѓа ова.
  3. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Definitivno vozenjeto rolerki ne samo sto e zanimacija i rekreacija tuku mnogu pomaga pri namaluvanje na celulitot i zacvrstuvanje na zadnikot i butovite,normalno so redovno vozenje. jas na primer vozam skoro sekoj den,a na zima zamena za niv mi e klizanjeto na mraz
     
    На RedHeart и Sinorita им се допаѓа ова.
  4. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Редовно возам ролерки, на стази, до продавница, кај некоја другарка, и слично. За тоа дека влијае кон затегнувањето на задникот, се согласувам и го потврдувам истото. Не знам само дали влијае кон искривувањето на нозете, зошто една моја другарка од мали нозе е на ролерки, пред да почне имаше скроз прави нозе, а сега и се ептен криви, па нејзината мајка за тоа вели дека и било од ролерките, иако јас не верувам. :^)
     
    На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира


    nema vrska jas mislam..to ne se praj od rolerite..btww i jas mnogu vozev roleri..se duri ne padnav i si ja udriv rakata..ama se pomina i jas pak se kachiv na roleri :P :P
    [mod-kirilica:3407a5w8][/mod-kirilica:3407a5w8]
     
    На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
  6. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира

    Како мала многу сакав да возам ролерки, ама моите никако не ми дозволија. И еднаш се сеќавам мајка ми ми' рече ,, ќе ми бидеш благодарна еден ден за тоа,,.
    Мислев дека ме лажат со тоа дека се искривуваат нозете, па нели дека бевме малечки, во развој, плус јас не јадев и сега уште не јадам ептен млечни производи (кои влијаат на цврстината на коските), и така полесно ќе дошло до искривување на нозете ( а и плус белачно дете бев, па поради тоа може и повеќе се плашеа :lol: ).
    Сега кога ќе се сетам навистина сум им благодарна, благодарение на тоа што не ми попуштиле сега имам топ прави нозе :$
    Инаку знам дека доаѓа до искривување на нозете (ама во периодот додека сме во развој нели) лично од една моја другарка, и станаа како тунел |( .
     
    На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
  7. jasic

    jasic Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира

    Уживав додека бев девојка сега со мало дете ич немам време
    Поз
     
    На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
  8. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира

    Ролеркиве ги обожавам два пати бев на наптревар..а следнава година ме чека уште еден..
    Многу ми помогнаа околу обликувањето на убави нозе нормално намалување на целулитот а тоа затоа што ги возам секој ден (во летото) а сега зимава ролеркиве ги заменувам со орбитрек :)
     
  9. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира

    Дефинитивно да. Обожавам возење ролери. И не ги искривуваат нозете. За намалување целулит не знам баш, но за витка става и цврст задник е точно.
     
    На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
  10. suzan-33

    suzan-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира

    Опушта,релаксира те полни со позитивна енергија и плус се ослабува по некое килце и си иамаш стегнат задник ;)
     
    На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
  11. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира

    Ги сакам и ги возам.Уште малку и ќе почнам и Сара да ја учам. Едвај чекам :P
     
  12. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира

    Ролериииииии. Ги обожавам, неможам да се замислам без нив. Колку ли само плачев кога мислев дека ми се загубени, а оно цело време пред нос да ми биле. :D
    Возењето ролерки не само што ме опушта и рекреира, туку ме релаксира од школото и проблемите, ме исполнува, ме возвишува. :lol:

    Преубаво чувство онака кога ќе се залеташ од некоја удолница и после не се запираш... оставаш тие да те носат :P
     
  13. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Дали возењето ролерки ве опушта, и рекреира

    Кога излегувам да возам, возам дури не почувствувам толкав замор што ми доаѓа да седнам на сред улица и да ги исфрлам од мене ролерите. :) Штета огромна што немаме патеки овде за возење, а тоа па тоа по плочник.. :P
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Сакам ролери и ги возам.
    Од 7 години научив знам им запнав и не престанав да досаѓам се дур ми купија.
    И така едно попладне моите фино лепо ме изненадија со нови ролерки и кога се качив комедии :D
    Изгледа не им текнало да видат бројка или пак си рачунале за да не ми купуваат други ко ќе ми порасне ногата оп 37 број, а ја мало ноџе .
    Кога ги облеков ми шлапаа, па ги носев со 3 пара чорапи во лето на + 40 :D пуста желба за возење, се научив одма и интересно е .
    Ама тој еден пад во текот на “развозување“ кога веќе “знаев“ да возам, врвеше симпатијата и јас поубаво да го видам кога сум се лизнала и драаанг на напред за малку без нос ќе останев :D
    Сега треба да им ги сменам само колцата/тркалцата да не ми се сопнуваат на камчиња и ај ем реди то ролл :rofl:
     
  15. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Како помала не се симнував од ролери постојано возев (затоа и си бев слаба) :$ но како што идат годините се поретко и поретко.Како и да е се трудам да одвојам време за да возам,затоа што тоа ми е некако многу поубаво отколку да идам во теретана :)
     
  16. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Јас ни како мала не возев ролерки, повеќе бев на велосипед. Така да сега не ни размислувам за возење :)
     
  17. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Едвај чекам времево да се стопли, за да почнам да возам, преку лето скоро секој ден сум на кеј :D :D
     
  18. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Моја омилена тема за разговор....
    Обожавам ролерки ги возам од 6 годинки и имам многу добра екипа за возење...
    Имам сменето 4 пара ролерки и сега за сега ги имам најубавите Fusion x5 :D ....
    Едвај ја чекам пролетта :) ....
     
  19. harrypotter

    harrypotter Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Јас би одела со ролерки. Со друштвото коа почне пролет се собереме и возиме на плоштад, у парк... Кај и разгледаш малце град, се друшиш, па и симпатични дечки те шмекаат додека поминуваш :D
     
  20. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Најубава рекреација за потопло време.Ептен убаво се оформуваат и затегаат нозете и задникот,башка релаксира и цела нервоза може на стаза да си ја оставите.Кога бев помала многу возев,сега малку заретчив,ама годинава ќе надокнадам