1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

  1. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    Па вака ај да си раскажеме за нашата омилена долна облека :D што сакате најмногу ....
     
  2. lea

    lea Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    mnogu ja sakam dolnata obleka,i mnogu sakam da kupuvam poveke vnimanie mu posvetuvam na dolnata obleka nego na nadvoresnata obleka
     
  3. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    и јас ја сакам долната облека и најчесто си купувам боксерици, а танги носам само во ретки случаеви.
     
    На zuzuu му/ѝ се допаѓа ова.
  4. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    И јас ги обожавам боксериците, но мразам кога ми се познаваат кога носам тесни панталони или фармерки, па тогаш морам да носам танга иако знаат да ме изнервираат понекогаш. Иначе сакам повеќе памучна и весела долна облека отколку секси долна облека со чипка, некако не се чувствувам удобно иако треба да се носи и таква понекогаш нели :?: :lol:
     
  5. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    10.810
    Пол:
    Женски
    Да е што помало и да е во некоја провокативна боја :D
    Имам цела палета од комплети, прслучиња, танги, корсети... Едноставно самата јас се чувствувам 1000 пати попривлечно кога ќе се дотерам за негови очи :D
     
  6. tamy

    tamy Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    obozavam da kupuvam bokserki so razni sari :P.....tangi MRAZAM,,,btw mala sum za tangi hehe
     
  7. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Dolna obleka imam mnogu..
    Porano kupuvav sto poseksi ..medjutoa so tekot na vremeto se preorjentirav na udobna ...
    Sakam pamucna i od dosta kvaliteten materijal.
    Na pompea mi se mnogu dobri i prakticni.
    Posto variram vo tezina i broevi kupuvam stalno,ama sega samo udobno i normalno da se prekrijat nedostatocite :lol:
    Sepak na kraj sum za kvalitetno i udobno.
    Podobro da imam edno dobro,otkolku 100 neubavi.
     
  8. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    i jas kako i skoro site zeni uzivam vo kupuvanje dolna obleka! ednostavo obozavam da si se podnovam so nov gradnik ili nekoi ubavi gakicki! najcesto (za na rabota i doma ;) ) nosam pamucna dolna obleka bidejki vo nea najudobno se cuvstvuvam! za izleguvanje pak i za nekoi specijalni vecericki so decko mi ;) (se razbravme neli? ) si oblekuvam nesto poseski,nesto cipkano, najcesto vo crvena i crna boja!
     
  9. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    jas si sakam pamucni i slatki gakicki,tie na decko mi mu se poseksi :lol: i najmnogu sakam polu tanga a obicna tanga MRAZAM
     
  10. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Нема ништо подобро од машки гаќи :lol:
    Шала на страна...
    Купувам памучни гаќички, прслуци со некои апликации и то... ;)
    Не сакам танга...Усвари...И мала сум за тоа... :mrgreen:
     
  11. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Обожавам долен веш (посебно градници)...И сакам кога ќе облечам градник, гаќичките да ми одговараат на него :D
    Носам обични, танги и боксерици... :D
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Pa jas tanga vo zivot ne sum oblekla i od zdravstveni pricini(imam veke spomnato za moite problemi) sakam pamucni gakicki i da mi odgovaraat so gradnikot. Obozavam gradnici i mislam deka imam 10000 :) i poveketo mi se crni.
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Најмногу сакам да носам полубоксерици и секогаш гледам да бидат памучни затоа што така најудобно се чувствувам. Секогаш гледам да ми одговараат со градникот, а кога се работи за градници најчесто купувам некои во луди и откачени бои.
     
  14. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Sakam da nosam udobna dolna obleka, pamuchni gakjichki i najchesto vo vid na boy shorts cheeky,
    skoro site mi se od Pink kolekcijata na Victoria's Secret, tanga nosam ama epten ako moram. Imam i taka sexy dolen vesh ama mnooogu retko go nosam, neudoben e i retko se naogja pamuchen... Prsluci imam 4 maksimum , i mnooogu retko gi nosam zashto mi smetaat, a i nemam potreba od prsluk...
     
  15. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Jas licno obozavam dolna obleka,i smetam deka dokolku nosis nesto seksi,cipkasto kolku i da si obicno i ednostavno oblecena custvoto e definitivno - sexyyyyyyyy !! :) ... Obozavam crvena i crna dolna obleka,ne samo jas tuku i decko mi hahaha
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    имам од се по нешто од танга до полутанга боксерици па се до најобични и удобни памучни гакички......а прслуци немам многу само 2 :)
     
  17. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    значи ни сама не сум свесна колку прслучиња и гаѓички имам... пола од прслучињата ги немам ни облечено ( си имам мака: ако ми се таман околу никако неможам да најдам точна големина на корпи, ако ми се корпите ок околу ми се тесни) така да коа треба да купам прслуче ме фаќа ненормална еуфорија која полека спласнува со секое наредно пробано...
    а од гаѓички обожавам килоти и полубоксерки и најчесто се памучни... луда рабпта на психата моја: неможам да носам бели па животот да ми зависи од тоа
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Абе женско у боксерици??? Хммм... чудно ми е. Јас никогаш не сум имала такви . Се навикнав на танга па речиси секогаш носам, инаку многу обожавами и обични мали шарении гаќички. Е сеа бидејќи ги имам во сите бои, никогаш не ми се искомбинирани со прслукот, бидејки прслук купувам само бел или црн :)
     
    На LittlePinky и backi им се допаѓа ова.
  19. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Pa mislam edno 10 godini, od moi 14 nemam nisto drugo obleceno osven tanga...i po doma, koga imam dobieno polutanga...a obicni gakicki nemozam da trpam do tolku sum odviknata....a tanga imam edno 30 tina, najrazlicni....obozavam tanga ;) a prslucinja samo 4....nemozam da si najdam kako sto sakam...edni imam od lisca mi se trefnaa i skapav u niv....drugive samo koga tie se perat :oops: moze i sum mu dosadna na deckomi :roll: , ama samo tie gi sakam :D
     
  20. tate

    tate Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    ne ne, nikakvi tangi mangi.chist pamuk, pa moze so nogavici, ne e privlechnosta vo gakickite, neli???