1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  168
  Па вака ај да си раскажеме за нашата омилена долна облека :D што сакате најмногу ....
   
 2. lea

  lea Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  mnogu ja sakam dolnata obleka,i mnogu sakam da kupuvam poveke vnimanie mu posvetuvam na dolnata obleka nego na nadvoresnata obleka
   
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  и јас ја сакам долната облека и најчесто си купувам боксерици, а танги носам само во ретки случаеви.
   
  На zuzuu му/ѝ се допаѓа ова.
 4. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  И јас ги обожавам боксериците, но мразам кога ми се познаваат кога носам тесни панталони или фармерки, па тогаш морам да носам танга иако знаат да ме изнервираат понекогаш. Иначе сакам повеќе памучна и весела долна облека отколку секси долна облека со чипка, некако не се чувствувам удобно иако треба да се носи и таква понекогаш нели :?: :lol:
   
 5. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.479
  Допаѓања:
  11.318
  Пол:
  Женски
  Да е што помало и да е во некоја провокативна боја :D
  Имам цела палета од комплети, прслучиња, танги, корсети... Едноставно самата јас се чувствувам 1000 пати попривлечно кога ќе се дотерам за негови очи :D
   
 6. tamy

  tamy Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  3
  obozavam da kupuvam bokserki so razni sari :P.....tangi MRAZAM,,,btw mala sum za tangi hehe
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Dolna obleka imam mnogu..
  Porano kupuvav sto poseksi ..medjutoa so tekot na vremeto se preorjentirav na udobna ...
  Sakam pamucna i od dosta kvaliteten materijal.
  Na pompea mi se mnogu dobri i prakticni.
  Posto variram vo tezina i broevi kupuvam stalno,ama sega samo udobno i normalno da se prekrijat nedostatocite :lol:
  Sepak na kraj sum za kvalitetno i udobno.
  Podobro da imam edno dobro,otkolku 100 neubavi.
   
 8. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  i jas kako i skoro site zeni uzivam vo kupuvanje dolna obleka! ednostavo obozavam da si se podnovam so nov gradnik ili nekoi ubavi gakicki! najcesto (za na rabota i doma ;) ) nosam pamucna dolna obleka bidejki vo nea najudobno se cuvstvuvam! za izleguvanje pak i za nekoi specijalni vecericki so decko mi ;) (se razbravme neli? ) si oblekuvam nesto poseski,nesto cipkano, najcesto vo crvena i crna boja!
   
 9. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  jas si sakam pamucni i slatki gakicki,tie na decko mi mu se poseksi :lol: i najmnogu sakam polu tanga a obicna tanga MRAZAM
   
 10. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Нема ништо подобро од машки гаќи :lol:
  Шала на страна...
  Купувам памучни гаќички, прслуци со некои апликации и то... ;)
  Не сакам танга...Усвари...И мала сум за тоа... :mrgreen:
   
 11. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Обожавам долен веш (посебно градници)...И сакам кога ќе облечам градник, гаќичките да ми одговараат на него :D
  Носам обични, танги и боксерици... :D
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.932
  Допаѓања:
  66.076
  Пол:
  Женски
  Pa jas tanga vo zivot ne sum oblekla i od zdravstveni pricini(imam veke spomnato za moite problemi) sakam pamucni gakicki i da mi odgovaraat so gradnikot. Obozavam gradnici i mislam deka imam 10000 :) i poveketo mi se crni.
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Најмногу сакам да носам полубоксерици и секогаш гледам да бидат памучни затоа што така најудобно се чувствувам. Секогаш гледам да ми одговараат со градникот, а кога се работи за градници најчесто купувам некои во луди и откачени бои.
   
 14. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Sakam da nosam udobna dolna obleka, pamuchni gakjichki i najchesto vo vid na boy shorts cheeky,
  skoro site mi se od Pink kolekcijata na Victoria's Secret, tanga nosam ama epten ako moram. Imam i taka sexy dolen vesh ama mnooogu retko go nosam, neudoben e i retko se naogja pamuchen... Prsluci imam 4 maksimum , i mnooogu retko gi nosam zashto mi smetaat, a i nemam potreba od prsluk...
   
 15. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Jas licno obozavam dolna obleka,i smetam deka dokolku nosis nesto seksi,cipkasto kolku i da si obicno i ednostavno oblecena custvoto e definitivno - sexyyyyyyyy !! :) ... Obozavam crvena i crna dolna obleka,ne samo jas tuku i decko mi hahaha
   
 16. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  4.477
  Пол:
  Женски
  имам од се по нешто од танга до полутанга боксерици па се до најобични и удобни памучни гакички......а прслуци немам многу само 2 :)
   
 17. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  значи ни сама не сум свесна колку прслучиња и гаѓички имам... пола од прслучињата ги немам ни облечено ( си имам мака: ако ми се таман околу никако неможам да најдам точна големина на корпи, ако ми се корпите ок околу ми се тесни) така да коа треба да купам прслуче ме фаќа ненормална еуфорија која полека спласнува со секое наредно пробано...
  а од гаѓички обожавам килоти и полубоксерки и најчесто се памучни... луда рабпта на психата моја: неможам да носам бели па животот да ми зависи од тоа
   
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Абе женско у боксерици??? Хммм... чудно ми е. Јас никогаш не сум имала такви . Се навикнав на танга па речиси секогаш носам, инаку многу обожавами и обични мали шарении гаќички. Е сеа бидејќи ги имам во сите бои, никогаш не ми се искомбинирани со прслукот, бидејки прслук купувам само бел или црн :)
   
  На LittlePinky и backi им се допаѓа ова.
 19. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.451
  Pa mislam edno 10 godini, od moi 14 nemam nisto drugo obleceno osven tanga...i po doma, koga imam dobieno polutanga...a obicni gakicki nemozam da trpam do tolku sum odviknata....a tanga imam edno 30 tina, najrazlicni....obozavam tanga ;) a prslucinja samo 4....nemozam da si najdam kako sto sakam...edni imam od lisca mi se trefnaa i skapav u niv....drugive samo koga tie se perat :oops: moze i sum mu dosadna na deckomi :roll: , ama samo tie gi sakam :D
   
 20. tate

  tate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  ne ne, nikakvi tangi mangi.chist pamuk, pa moze so nogavici, ne e privlechnosta vo gakickite, neli???