1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубен пар!

Дискусија во 'Врски' започната од GlamourouS, 26 ноември 2009.

  1. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    Mnogu mi e zal sto nekoi mazi taka se odnesuvaat i zaradi toa oladuvaat odnosite.
    Jas sum vo vrska 3 godini i skoro 4 meseci i koga sum so nego najubavo mi e, me smee, me raspolozuva. Sekako nekogas ke ima nekoja raspravija, no seto toa bilo za sitnici. Ponekogas se plasam da ne se sluci i so mene toa koga ke se omazam, da ne ni zaladat odnosite, no eve poveke od 3 godini sme zaedno pa ne sme si zdosadeni, se sakame se poveke i "se tepame" za da pominime sto poveke vreme zaedno.
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    I jas sum so decko mi tri godini i sme najzaljubeni i posle nova godina treba da ziveeme zaedno...megutoa i mene me macat istite raboti, sto ako se sluci i toa so nas ?
     
  3. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    Мислам дека само со меѓусебна доверба, почит, разбирање и поддржување може да се успее. Секако најважно е постојано да се потсетуваат партнерите дека се сакаат, да се гушкаат, бакнуваат...
     
  4. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ZKJB dlaboko e tvoeto ocajuvanje...
    Pak ke ti kazam zal mi e za se....
    Kazuvas deka se e radi decata,ama se se prenesuva na niv.
    Kako i so koi oci go gledaat nego ,a i tebe koga te navreduva.....
    Velis me napadja,pretpostavuvam verbalno.....za razgovor mesto nema,za podobruvanje nema izgledi....
    Neznam kakva e rabotata do kraj,ama dali si se parsuvala nekogas i dali ima izgledi da se razidete,bez razlika na decata..toa ponekogas e najdobroto resenie...
    Jas sum dete na razvedeni roditeli i znam deka se toa e tesko,medjutoa potesko e da se zivee vo semejstvo so nesredeni odnosi....
    Pisi pak
     
  5. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Fala ti irena znam jas za toa deka ako izlezam od doma ke bide dr,eve deneska odam na intervju i se nadevam deka ke bidam primena .No bidejci kazuvas deka i so tvoite roditeli bilo taka kazi mi kako ti se cuvstvuvase dodeka traeja tie karanici ,toa mi e pobolno od se koga nesaka da prestane pred decata koga tie cuvstvuvaat se
     
  6. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Ne bebyketi ,verbalno me ima napadnato samo edna pred dvet god i odtogas ne ne dozvoliv jas ,inaku znaes naseto e mnogu dolga prikazna cel zivot e natamu navamo ednas se ostavivme no jas poveruvav na negovite solzi i se vrativ znam deka nekogas e podobro dobar razvod odkolku los brak,seto ova ostava golemi traumi kaj decata za koi sum svesna zatoa i vo posledno vreme izbegavam da se karam pred niv ,cekam pogoden moment za da kazam sto treba da kazam ,ama da ti kazam iskreno mi dosadi vece toa opravduvanje i toa ajde ke pomine ,sto sekoj den se nadevam deka ke pomine.pa ke se trudam i ponatamu da bidam jaka pak ke kazam samo zaradi decata bidejci gledam deka posebno pogolemoto nemoze da svati da ostane bez eden roditel ,nedaj boze da se najdes vo takva situacija ,mislam mnogu e tesko ,mnogu .AMA ZNAES STO KE SE BORAM DO KRAJ,pa sto bide neka bide.Inaku da ti kazam iako ne te znam te cuvstvuvam kako vistinska prijatelka na koja mozam da i se doveram ,ti blagodaram ,treba takvi lugje pozdrav
     
  7. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Draga ZKJB mnogu mi e drago sto barem malku od malku mozam da ti se najdam ,pa makar i preku internet.
    Mnogu mi e milo sto uspeav da prodram do tebe i da osetis deka iskreno mi e zal i sakam da ti pomognam.
    Tuka sum za bilo kakov sovet ili ednostavno druzenje,pa ako sakas kontaktiraj me i privatno ke si napravime muabet.
    Od tvojata prikazna zaklucuvam,poleka ,poleka niz sto se minuvas....
    Stom kaza deka ednas ste se ostavile ,znaci deka od toj brak i ne ostanuva bas mnogu..
    Kako sto ti kazav jas sum dete na razvedeni roditeli i za nekakva sreca ,moite se razvele koga sum imala samo 7 meseci ,pa ne sum bila svedok na maltretiranja(vo slucajot na majka mi i fizicki)....
    Znam kako se osecas kako majka.I jas sum majka i apsolutno te podrzuvam vo namerata da uspees vo brakot,ama nekoi raboti ednostavno ne odat.
    Po toa sto mozam da sublimiram od tvoite postovi ,ti si mnogu pomala od nego 8 go.(taka?) i toj,kako maz,osven sto te oseca kako zena,a toa ovde na Balkanot odma znaci ,edno skalilo pomalku,te oseca i kako dosta pomala od nego ,pa si zamisluva deka e mnogu dominanten i deka moze se.
    Mazite ,kako sto naveduvas ,so solzi,se spremni na se,a najmnogu da manipuliraat koga ke im zagusti.....
    Mislam deka MORA mnogu dlaboko da razmislis i da pobaras mozebi resenie nadvor od ova se.Ne vela za afera ,ne me svacaj taka ,tuku da baras izlez od brakot.
    Znam kako e da si nevraboten i da zavisis od mazot(i jas sum vo takva pozicija) ,a zaedno se da sozdavate i odednas da ne odi ,koga trenba da se zivee,pa togas se naodja covek pred eden takov cor-sokak sto bukvalno neznae kako ponatamu.
    Edinstveno sto znam i sto se oseca niz tvoite postovi e deka mnogu patis i toa ekstremno i privatno me pogoduva,pa bi sakala da ti se najdam,sega koga ti e najtesko.
    Medjutoa ,znaes i samata deka konstantno patenje moze samo da te dovede do nekoja (SKRAJA DA E!) bolest ,koja ke ti se nafrli pa nema da mozes ,pu,pu,pu da si bides so decata kako sto treba.
    Znam deka decata ti se golemki i razbiraat ,ama i za toa postoi resenie.Ednoto moze da zivee so soprugot,ednoto so tebe ili mesano,da imate otvoreno staratelstvo.
    Od perspektiva na porasnato dete ,ti kazuvam deka majka mi ne ja obvinuvam sto go ostavila tatko mi ,ama ke ja obvinuvav ako ostanese so nego i gi upropastese i dvata nasi zivoti.
    Vo zivotot mi bilo mnogu tesko bez tatko ,osobeno sto sum zensko,ama pa zatoa se izgradiv vo mnogu cvrtsta i hrabra licnost,pa i od toa izleze nesto pozitivno.
    MNOGU SRECA I PISI PAK!
     
  8. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Ti blagodaram prijatelke ako mozam taka da te narecam.Seto toa mi e jasno i do kaj mozam da doteram i sto mozam da dobija eve da ti se pofalam denes bev na intervju za rabota i gazdata mi kaza deka od 15 ke pocnam pa se nadevam deka ke ostane na toa ,togas ke bide dr , znaes porano bidejci se omaziv na samo 18 god bev mnogu poemotivna i se stavav na srce za sekoe nesto samo molcev i placev ,mnogu neprespieni noci i t.n.,no da ti kazam odkako se vrativme da go narecam taka ova eden na dr stanav mnogu pojaka licnost ama nervozata vo mene i trudenjeto se da bide podobro nemozam nikako da go kontroliram.Znaes jas izrasnav vo prekrasno semejstvo ,moite nikogas ne se karaa pred nas nitu pak pokazuvaa nekakov problem sto mozebi i uspesno go skrile toa pred nas ,jas izrasnav so taa misla gledajci gi niv deka brakot e nesto sveto i preubavo,i zatoa mozebi nemozam da pominam preku seto ova.Znaes jas sakam samo toj da pocne da me razbira ,da prodira vo mene i da vidi sto mi treba i fali ,nebaram mnogu jas sum licnost koja so malku e srecna,a za afera ne doagja vo obzir takvo nesto ,toa spored mene e plus nervoza ,problem i obvrska,znam kako e mazot da te izneveruva taka da ne bi sakala i jas na dr da i go serviram toa ,milicka za moite 29 god mnogu pominav i dobro e sto ne sum luda hahahah se nadevam deka nema i deka eden den ke si dojde se na svoe mesto ke bide ili gja ili bu neznam navistina neznam ama sakam samo da se promeni se na pozitivno barem malku.pozdrav i blagodaram uste ednas sto imas vreme za mene 8)
     
  9. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ZKJB sfacam sto sakas da postignes.
    Toa mozes da go napravis,dokolku ja smenis taktikata.
    Mi stanuva jasno deka ne saakas da prekines i sakas da ostanes tamu kaj sto si.
    Nemas mnogu godini i si pominala dosta,a sepak ima i ludje sto pominale poveke.
    Mozam da te sovetuvam kako mozes da ja smenis taktikata i da napravis da se zainteresira za tebe ,a kako i samata ti si znaes,so negovo ignoriranje.
    Za zal postojat i ludje sto taka se vrazumuvaat ,pa probaj da bides ladnaaaaa kako led.
    Probaj da go ignoriras i da ne pokazuvas emocii,pa ke vidis kako ke se zainteresira za tebe.
    Eve ke pocnes i na rabota SO SRECA NEKA TI E ?Sto ke rabotis?
    Ke se izrelaksiras i ke se odmoris od doma ,a za taktikata razmisli,moze da se odigra dobro i da se smenat rabotite ,da se svrti trkaloto.
    I jas sum kako tebe i sakam vo vrskata se da bide fer i posteno,ama ne bilo taka ,treba da e covek dobar igrac i takticar da si go istera svoeto.
    Pa NAPRED jas sum na tvoja strana....
    I da,SEKAKO deka mozes da me nareces PRIJATELKA! ;)
     
  10. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Znaes sto prijatelke jas sum edna curka nevidena hahahah sekogas si velam imam probano i toa ama nekogas si mislam deka sum premnogu popustliva i potkleknuvam na samo edna sek neznost od negova strana sto potoa rezultira povtorno so ajde kazano nakaj istata predhodna situacija,ama da ti kazam sega bas ovie dva dena se cuvstvuvam nekako srecno i edvaj cekam da pojdam na rab mislam deka samata sebesi ke si dadam znacenje togas i deka ke gledam malku pozitivno ,znaes nekogas si velam deka ne e vreden da se nerviram ama sto da pravam koga mi e krivo da ni pominuva zivotot vo gluposti koga so malku trud od negova strana bi mozelo da bide relativno dobro.Sepak pak ke ti kazam se nadevam na dobro .POZDRAVCE
     
  11. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Bas mi e milo sto se osecas srecno.
    Rabotata ke te oraspolozi,a mesanjeto so ludjeto relaksira.
    Nemoj da popustas.
    Bidi cvrsta i i zdrzliva makar eden mesec i ke vidis promena.
    Odma ke se oseti.
    Mnogu pozdrav i se najubavo.
     
  12. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    да,GlamourouS истото и јас го посакувам на другите а и многу ми е убаво кога те читам тебе бидејќи во твојот текст се пронајдов и јас ;)
     
  13. ma4e-94

    ma4e-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    42
    јас и мојот дечко сме во врска 1 година и 4 месеци супер ни е...(има и некои ситни караници ама па каде ги нема нели?! :P )
    нашата врска не е многу озбилна....бидејки не сме во ист град...тој е на фах и само кога си дојде сме заедно....
    се навикнав и не ми е многу тешко сега...во првите месеци многу ми недостигаше но сега не толку многу бидејки секој ден зборуваме на телефон...и повекето време го поминувам со другарките и во учењето.

    навистина сум среќна и многу заљубена!!!
    прекрасно е кога го имаш тој што го сакаш и + знаеш дека и тој те сака и знаеш дека таму некаде имаш некој кој те мисли и се грижи за тебе и знаеш дека на овој свет не си сама имаш некој кој е со тебе и кога ти е најтешко!!!
    :inlove: :inlove: :inlove: :* :* :hug: :hug: :hug: :inlove:
     
  14. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    маче бе ако ти се год.точни па малечко си уште не се оптеретувај уште сега со врска ,па уште и на далечина ,а тој студент и повозрасен сам ноки ,немој бе маченце немаш потрба уживкај си
     
  15. SweetCandy

    SweetCandy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    20
    2 годинки и скоро 1 месец.Мислам дека не сум била никогаш посреќна во животот.Најубаво е чувството да се будиш со помислата дека до тебе е личноста која ќе ти го разубави денот и ќе биде тука ако ти е тешко. :inlove:
     
  16. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    2.745
    1 година и 2 месеци...секој ден сум се позаљубена,не верував дека тоа може да го доживеам еден ден...овде е кога сум среќна,овде е кога сум тажна,овде е секогаш за мене...еве го сега спие овде до мене,а јас неможам да му се изнагледам...го гледам ко прв пат во живот да го гледам,го бацувам без престан(среќа не се буди :) ) :inlove:
     
  17. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    И јас имам дечко, на 14 јануари прославиме 3 години од нашата врска..само моажам да кажам дека многу си се сакаме :inlove:

    Срце ова е за тебе :*
     
    На Mini.girl и Dushica-sk им се допаѓа ова.
  18. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Утре по полноќ јас и мојот љубен правиме веќе две ипол години. :inlove: Минаа како во бајка...
    Со него сфатив колку е убаво некој вистински да те сака, да е тука после твојот лош ден, семејна кавга, но секако и во сончеви денови кога држејќи го за рака, шетате и во тој момент мислиш дека ти си најсреќен човек на планетава. Секој бакнеж предизвикува насмевка, секоја насмевка - радост!
    Ах, сега кога пишувам, сфаќам колку сум била заљубена, почнав поезија да ви пишувам :lol:
    И еве една многу вистинита изрека: "Јас сум на најмоќната дрога на светот, јас сум на ЉУБОВ" ;)
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8

    Прекрасно е чувството кога имаш некој шо го сакаш до тебе секогашш!!! да си продолжите така баш ми е милоо
    Јас и моето сонценце одиме годинаа и два месеции...не ни заприметивме кога поминаја...
    Тој ми покажа шо е љубов како се сака...имаме многу заеднички среќни моменти!! Го сакамм :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  20. female.3

    female.3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    37
    Многу сум срекна со дечко ми :)) во врска сме 5 месеци и ептен се зближивме и многу си одговараме и на карактер и на се. Задоволна сум многу. И знам дека од оваа врска ке биде нешто сериозно. :)) Сакајте се луѓее , љубовта е таа која ни дава сила. :*
     
    На popi му/ѝ се допаѓа ова.