1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Имам другарки,па нивни другарки, па на другите, муабети од сегде... девојките буквално го помнат датумот кога доживеале оргазам, некогаш е еднаш во годината, наредната уште поретко..
    Ако не го заокружуваат датумот на календарот и го гледаат денот како празник, јас лавстоунд да не се викам.
    Што е пострашно од самото немање на оргазам е убедувањето дека сексот не се базира на оргазам, дека е споредна ствар и не бил уопште битен. Сосема јасно дека преку манипулации им е всадено ова во глава.
    Симптоматично е што секој однос се завршува со оргазам на машкото, а женското треба да е задоволна со себе што го одвела до таму.
    Катастрофа од млади луѓе.
     
    На Annath, Nausicaa, Animali и 8 други им се допаѓа ова.
  2. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Лошо е што се сметаат за експерти.
    Никој не се родил учен, но не гледам што е срамно да праша како сакаш, како ти е убаво, бавно темпо, брзо темпо и да учи што сака партнерката.
    Мислат дека се знаат и тоа што го прават е максимумот, нејзина е вината што не свршила.

    Бившиот ми раскина сам затоа што се пожалив дека само неговото задоволство му е приоритет и заради фактот дека бара орален а не сака да даде. :rofl:
    Виде не виде, раскина пред јас да му раскинам. И како сето тоа да не е доволно бараше начин вината мене да ми ја фрли. :tmi:
    Себичност на ниво.

    Ќути барем сега ќе можам да ги заштедам парите за еден ефикасен пластичен, ако ништо друго. :emo:
     
    На Cleonika, *malenavolena*87, Nigredo Odor и 19 други им се допаѓа ова.
  3. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Кажи кога ти е роденден, ќе падне еден заеднички фемински подарок, дилдо за сестру :D
    Се сеќавам на еден пост имаше пишано една членка, дечкото пробал да и го стимулира клиторисот со рака, па запнал веројатно, штом се уморил. Можам да претпоставам дека дури и болно и е било, знаеш и самата дека сила не е потребна, туку вештина. Веројатно запнал како кашкавал да ренда на ренде, па видол не иде, баталил и дошол до заклучок, жените биле прекомплицирани за оргазам.
    :D
     
    На piksooki, Nausicaa, Animali и 3 други им се допаѓа ова.
  4. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Силиконски.
    Другите матерјали се лоши. Имаш добри за по 3000 ден у нашите секс шопови.
     
    На jasbi, Animali, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
  5. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Затоа секогаш е потребно отворено да се збори за секој проблем меѓу партнерите меѓу кои и сексот. Е сеа ако мажјакот се навреди и му падне круната коа партнерката ќе му се пожали дека не ја довел до оргазам е негов и само негов проблем. Се може да се научи па така и ова.
     
    На Glossy-girl, jasbi, Adorabela и 15 други им се допаѓа ова.
  6. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Јас паметам кога ќе почнеш сама да си го учиш телото и да мастурбираш ти треба неколку обиди дури да сфатиш што треба, како треба, што те пали а што не.
    Ама да не сакаш воопшто да се потрудиш и после толку врски да не знаеш клиторис да погодиш или да рендаш кашкавал е малку смешно. :bandit:
    Експертот ја утнал професијата..:smoke:
     
    На Glossy-girl, Adorabela, Billy Idol и 8 други им се допаѓа ова.
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Немојте, не го критикувајте, ќе ве избришат.
    Очигледно е сосема во ред да речеш дека рендаш кашкавал на женски полов орган на форумот, ама никако не е во ред да кажеш дека таа личност сексот го сведува на "ако ми го попуши, арна е."
     
    На Nausicaa, Animali, Nigredo Odor и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Бате, не круната, курната. Увек те поправам, кога ќе научиш граматика? Токмак. :D
     
    На candy.cane, x.Daisy.x, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Biny

    Biny Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Машки
    Значи пишано е да се најдат заедно спротивностите
    Јас сум тој што прашува, но се некако ми се паѓаат некои што сакаат мисионерска и толку, не прст, не таму, не да лижеш, не знам како сакаш,...
     
    На Bogdanaboki и WildMk им се допаѓа ова.
  10. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    А ти зошто не дозволиш прст
    да ти стави она на тебе ?
     
    Последна измена: 27 мај 2019
    На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Biny

    Biny Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Машки
    Не праша, дури не одговараат кога јас ги прашувам.
     
  12. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Срам му е или страв му е.
     
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Епа ако не одговараат, нека не свршуваат.
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    si kazuvam samo mislenje:
    kako maskite shto se lazat so sekakvi produkti za pogolem alat taka i zenskite mislat deka nesto ne e vo red so niv ako ne prskaat kako bonnie rotten. ednostavno nekoi se ponadareni nekoi ne. treba samo povekje da go koristime toa shto go imame i da se fokusirame na toa.
     
    На Yeeah, Tajnaotrovna и Biny им се допаѓа ова.
  15. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.589
    Допаѓања:
    36.807
    Пол:
    Машки
    Не знам како некои женски се задоволуваат на секс без оргазам. И тоа не еднаш, два пати, па ај да речиш се случило. Туку редовно нешто е, вообичаено за нив. Оние пати кога и они биле доведени до оргазам се поретки од појавувањето на Халеевата комета и уште се заедно, со години. Не знам како ги трпат со години. Не знам што да кажам. Ако им е убаво нека продолжат. Ама добар секс е само и само ако и двајцата доживеат оргазам. Се друго е тежок феил.
    И да, кривицата зошто не можете да доживеете оргазам е најчесто вашиот партнер, не сте вие фаличните. (имам слушано како ги убедувале дека имале медицински проблем и затоа не доживувале оргазам).
     
    На Glossy-girl, katalina, piksooki и 10 други им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Има голем удел каков е партнерот, каков ви е односот и како самата жена се чувствува во врска со своето тело и својата сексуалност.
    Во (глобално)општество во кое сеуште е застапено мислење дека жените 'треба да се чуваат', да немаат многу партнери, во кое се објектифицираат, ништо чудно да не доживуваат оргазам.
     
    На Cleonika, didisi, jasbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. butterfly_mk

    butterfly_mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2017
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски
    Има удел и партнерот но има и женски што се како скочанети кога имаат секс. Може и самите да си помогните ако го стимулирате клиторисот за време на пенетрација. Мене тоа ми помогна да доживеам оргазам скоро секогаш. Многу е едноставно, нема потреба да го обвинувате некого секогаш пробајте и сами. Може да правите стимулација во различни пози, најдобра е мисионерската. Позз
     
    На piksooki и didisi им се допаѓа ова.
  18. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.589
    Допаѓања:
    36.807
    Пол:
    Машки
    Пак се сведува дека најголем удел има партнерот. Односот што ќе го имаат највеќе зависи од него колку е спремен да се вложи за да ги задоволи нејзините потреби (знаејќи дека неговите полесно/побрзо се задоволуваат најчесто), наместо да гледа себично за себе. Исто сметам и за тоа како се гледа една жена, своето тело и колку е самоуверена потекнува од тоа како ја третира партнерот. Не е случајност оние кои не можат да доживеат оргазам да имаат ниска самодоверба. И најчесто истите кога ќе сменат партнер, кој ги третира поинаку да добијат самодоверба и сексот да им се подобри.
    Среќна жена во кревет = уште посреќен маж во кревет.
     
    На Cleonika, IM.TMKQ, sunrise_123 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    ne razbiram nekoi... pa seksot bez orgazam ne e sex... ispadja kako od sozaluvanje ili usluga
     
    На Кавалер и Miki_mat3 им се допаѓа ова.
  20. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Многу е битно каков е партнерот. Колку двајцата сакаат слобода во сексот. Колку двајцата се спремни за промени. Глумењето оргазам ми е најлоша работа. Океј ќе одглумиш, ама пак не можеш да одглумиш како се чувствуваш кога ќе се соочиш со себе си.
    Многу е битно да сексот биде нешто што двајцата ќе ве исполнува а не ради реда. Да биде со личност која ве исполнува и духовно.
    И двајцата треба да сакаат да се надополнуваат а не качи се-симни се.
     
    На Brinetka и Miki_mat3 им се допаѓа ова.