Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  22.658
  Пол:
  Женски
  Лошо е што се сметаат за експерти.
  Никој не се родил учен, но не гледам што е срамно да праша како сакаш, како ти е убаво, бавно темпо, брзо темпо и да учи што сака партнерката.
  Мислат дека се знаат и тоа што го прават е максимумот, нејзина е вината што не свршила.

  Бившиот ми раскина сам затоа што се пожалив дека само неговото задоволство му е приоритет и заради фактот дека бара орален а не сака да даде. :rofl:
  Виде не виде, раскина пред јас да му раскинам. И како сето тоа да не е доволно бараше начин вината мене да ми ја фрли. :tmi:
  Себичност на ниво.

  Ќути барем сега ќе можам да ги заштедам парите за еден ефикасен пластичен, ако ништо друго. :emo:
   
  На Cleonika, *malenavolena*87, Nigredo Odor и 19 други им се допаѓа ова.
 2. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.643
  Допаѓања:
  35.078
  Пол:
  Женски
  Кажи кога ти е роденден, ќе падне еден заеднички фемински подарок, дилдо за сестру :D
  Се сеќавам на еден пост имаше пишано една членка, дечкото пробал да и го стимулира клиторисот со рака, па запнал веројатно, штом се уморил. Можам да претпоставам дека дури и болно и е било, знаеш и самата дека сила не е потребна, туку вештина. Веројатно запнал како кашкавал да ренда на ренде, па видол не иде, баталил и дошол до заклучок, жените биле прекомплицирани за оргазам.
  :D
   
  На piksooki, Nausicaa, Animali и 3 други им се допаѓа ова.
 3. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  8.157
  Пол:
  Женски
  Силиконски.
  Другите матерјали се лоши. Имаш добри за по 3000 ден у нашите секс шопови.
   
  На jasbi, Animali, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 4. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  Затоа секогаш е потребно отворено да се збори за секој проблем меѓу партнерите меѓу кои и сексот. Е сеа ако мажјакот се навреди и му падне круната коа партнерката ќе му се пожали дека не ја довел до оргазам е негов и само негов проблем. Се може да се научи па така и ова.
   
  На Glossy-girl, jasbi, Adorabela и 15 други им се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  22.658
  Пол:
  Женски
  Јас паметам кога ќе почнеш сама да си го учиш телото и да мастурбираш ти треба неколку обиди дури да сфатиш што треба, како треба, што те пали а што не.
  Ама да не сакаш воопшто да се потрудиш и после толку врски да не знаеш клиторис да погодиш или да рендаш кашкавал е малку смешно. :bandit:
  Експертот ја утнал професијата..:smoke:
   
  На Glossy-girl, Adorabela, Billy Idol и 8 други им се допаѓа ова.
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.858
  Допаѓања:
  46.158
  Немојте, не го критикувајте, ќе ве избришат.
  Очигледно е сосема во ред да речеш дека рендаш кашкавал на женски полов орган на форумот, ама никако не е во ред да кажеш дека таа личност сексот го сведува на "ако ми го попуши, арна е."
   
  На Nausicaa, Animali, Nigredo Odor и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.705
  Бате, не круната, курната. Увек те поправам, кога ќе научиш граматика? Токмак. :D
   
  На candy.cane, x.Daisy.x, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Biny

  Biny Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Машки
  Значи пишано е да се најдат заедно спротивностите
  Јас сум тој што прашува, но се некако ми се паѓаат некои што сакаат мисионерска и толку, не прст, не таму, не да лижеш, не знам како сакаш,...
   
  На Bogdanaboki и WildMk им се допаѓа ова.
 9. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.627
  Допаѓања:
  9.329
  Пол:
  Женски
  А ти зошто не дозволиш прст
  да ти стави она на тебе ?
   
  Последна измена: 27 мај 2019
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Biny

  Biny Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Машки
  Не праша, дури не одговараат кога јас ги прашувам.
   
 11. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Срам му е или страв му е.
   
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.901
  Епа ако не одговараат, нека не свршуваат.
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  264
  Пол:
  Женски
  si kazuvam samo mislenje:
  kako maskite shto se lazat so sekakvi produkti za pogolem alat taka i zenskite mislat deka nesto ne e vo red so niv ako ne prskaat kako bonnie rotten. ednostavno nekoi se ponadareni nekoi ne. treba samo povekje da go koristime toa shto go imame i da se fokusirame na toa.
   
  На Yeeah, Tajnaotrovna и Biny им се допаѓа ова.
 14. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  10.714
  Пол:
  Машки
  Не знам како некои женски се задоволуваат на секс без оргазам. И тоа не еднаш, два пати, па ај да речиш се случило. Туку редовно нешто е, вообичаено за нив. Оние пати кога и они биле доведени до оргазам се поретки од појавувањето на Халеевата комета и уште се заедно, со години. Не знам како ги трпат со години. Не знам што да кажам. Ако им е убаво нека продолжат. Ама добар секс е само и само ако и двајцата доживеат оргазам. Се друго е тежок феил.
  И да, кривицата зошто не можете да доживеете оргазам е најчесто вашиот партнер, не сте вие фаличните. (имам слушано како ги убедувале дека имале медицински проблем и затоа не доживувале оргазам).
   
  На Glossy-girl, katalina, piksooki и 10 други им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.901
  Има голем удел каков е партнерот, каков ви е односот и како самата жена се чувствува во врска со своето тело и својата сексуалност.
  Во (глобално)општество во кое сеуште е застапено мислење дека жените 'треба да се чуваат', да немаат многу партнери, во кое се објектифицираат, ништо чудно да не доживуваат оргазам.
   
  На Cleonika, didisi, jasbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  273
  Пол:
  Женски
  Има удел и партнерот но има и женски што се како скочанети кога имаат секс. Може и самите да си помогните ако го стимулирате клиторисот за време на пенетрација. Мене тоа ми помогна да доживеам оргазам скоро секогаш. Многу е едноставно, нема потреба да го обвинувате некого секогаш пробајте и сами. Може да правите стимулација во различни пози, најдобра е мисионерската. Позз
   
  На piksooki и didisi им се допаѓа ова.
 17. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  10.714
  Пол:
  Машки
  Пак се сведува дека најголем удел има партнерот. Односот што ќе го имаат највеќе зависи од него колку е спремен да се вложи за да ги задоволи нејзините потреби (знаејќи дека неговите полесно/побрзо се задоволуваат најчесто), наместо да гледа себично за себе. Исто сметам и за тоа како се гледа една жена, своето тело и колку е самоуверена потекнува од тоа како ја третира партнерот. Не е случајност оние кои не можат да доживеат оргазам да имаат ниска самодоверба. И најчесто истите кога ќе сменат партнер, кој ги третира поинаку да добијат самодоверба и сексот да им се подобри.
  Среќна жена во кревет = уште посреќен маж во кревет.
   
  На Cleonika, IM.TMKQ, sunrise_123 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  455
  ne razbiram nekoi... pa seksot bez orgazam ne e sex... ispadja kako od sozaluvanje ili usluga
   
  На Кавалер и Miki_mat3 им се допаѓа ова.
 19. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Многу е битно каков е партнерот. Колку двајцата сакаат слобода во сексот. Колку двајцата се спремни за промени. Глумењето оргазам ми е најлоша работа. Океј ќе одглумиш, ама пак не можеш да одглумиш како се чувствуваш кога ќе се соочиш со себе си.
  Многу е битно да сексот биде нешто што двајцата ќе ве исполнува а не ради реда. Да биде со личност која ве исполнува и духовно.
  И двајцата треба да сакаат да се надополнуваат а не качи се-симни се.
   
  На Brinetka и Miki_mat3 им се допаѓа ова.
 20. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.184
  Допаѓања:
  12.707
  Пол:
  Женски
  Најчесто машките гледаат само да си ги испразнат мадињата |(
  Инаку има голема вистина додека имате секс самите или партнерот да ви го стимулира клиторисот ... јас секогаш доживував оргазми кога бев интимна со партнерка отколку со мојот партнер... кога сум во сексуален однос со жена повеќе се концентрираме на стимулирање на клиторисот
   
  На didisi, anelchylola, Packka и 8 други им се допаѓа ова.