1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

  1. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски

    Колку пари е отприлика!?!?!?! :)
     
  2. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    јас имам пеѓи и со еден збор ги обожавам :inlove:
    косата ми е црвено-портокалова и пеѓите ме прават посебна
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски

    Јас ја употребував оваа некои месец дена и да ви кажам не видов никаков резлутат но си ја користам онака секојдневно бидејки ми го навлажнува добро лицето и ја користам како обична крема за лице а пеѓите си стоат ....нека си ги почнаа да не ми сметат :)

    А да ја купив од аптека и мислам дека беше 80 ден.
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојки кремата пишува дека е против флеки и пеѓи па помага со флеките или? :?:
     
  5. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Сега ме потсети на мене кога бев мала :inlove: иста таква ;)
    сега уште имам пеги но косата не им црвеникава повеќе, ми потемни, повеќе мие светло кафена со мали нијанси на црвено :)

    Иначе не си ги мразете пегите и јас на 12-13 годишна воздраст не ги сакав, ама со текот на времето најверојатно се навикнав и во лето кога ми се мн нагласени, баш уживам да си го гледам лицето. Ме издовијаат :) НЕма дечко до сеа кој не ми рекол дека не видел девојка како мене. Нема професор кој не ме запамтил скоро и стари другари и другарки. дефинитно те прават unique :P 8)
     
  6. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    И јас имам пеги кој си ги сакам :)... Периодот во ран пубертет едноставно ги мразев, се мислев грда поради нив... Но воопшто не било така :) Пегите ти даваат посебен шарм... Ги сакам бидејќи ме прават посебна 8) :inlove: :D
     
    На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Janistika

    Janistika Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Си ги сакам пегите и многу ми завидуваат што ги имам ^_^
     
    На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Мене ми се многу симпатични луѓето со пеги :D
     
  9. flowerdust

    flowerdust Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    19
    Иако немам пеѓи многу сакам да имам. Луѓето со пеги ми се многу слатки така да не гледам зошто да ги отстрануваш. Инаку не знам ништо за отстранување освен да ги покриваш со пудра... Прашај козметичарка или дерматолог.
     
    На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Имам темна кожа и темна коса и пак имам пеги. Како помала немав, ама пред година-две ми се појавија, веројатно од сонцето. Ме нервираа на почеток, ама сега многу ми се слатки. Си мислам дека без пеги празно ќе ми биде лицето. На некој може не му се допаѓаат, ама тие се дел од мене и јас ги сакам, па сега... Секој по своето. :)
     
  11. StarBwoyy

    StarBwoyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    98
    и јас ги имам.Најизразени се во рана пролет и во есен.Едно време се срамев поради нив и барав начини да се решам од нив ама евентуално сфатив дека доколку не би ги имал не би се осекал како јас.

    И многу луге ми кажале дека на мојот светол тен,светло костенлива коса и очи кои се менуваат од кафеаво до зелено во зависност на изложеност на сонце ми стојат супер,така да сега си ги сакам,ми фалат коа се у помал број :)

    и плус,нема нешто посекси од женско со Пеги!!!!!!
     
    На Nicki.M и sanjalica им се допаѓа ова.
  12. Darling-N

    Darling-N Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пред 5 години одприлика и мене почнаа да ми се појавуваат пегички на рамениците од сонцето, бидејки имам светла и осетлива кожа. Ужасно ме нервираат и не ги сакам ама ич :( Заради нив летно време не ни носам маички со голи раменици :( Пред две недели ја купив ноќната крема Лала и еве веќе недела дена ја користам, се мачкам два пати на ден. Има некои резултати, некои полека почнуваат да избледуваат. Сакам да ги прашам тие што ја користеле оваа крема, дали на некој му има помогнато т.е дали со употребата на оваа крема пегите избледуваат скроз...поздрав девојки :hai:
     
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Од искуство на една пријателка ти кажувам дека многу помага кремата само биди упорна и мачкај се. Ги имаше здобиено во бременост од сонцето (во бременост кожата е преосетлива)
     
  14. unbreakable

    unbreakable Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5

    уффф исто.
    косата ми изгледа како фарбана а не ми е,природна ми е таква.
    + пеѓите ..си ја мразам цела фаца :x
    ПОМОШ!
     
  15. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Јас си ги мрзам пегите :@
    Немам многу, али сакам да имам чисто лице, а не грди пеги ]:)
    Може некој да ми препорача некоја крема, маст (али некоја од која има резултати) пошто ќе си го ископам некој ден лицето :lol:
     
  16. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    И јас имам пеѓи на носето и малце на обравчињата.Кога бев помала повеќе имав,т.е повеќе ми се познаваа сега не ми се познаваат толку многу.И мислам дека со тек на времето сами од себе почнуваат да се губат.А и да не се губаат си ги сакам пегичките.. :inlove: А и кога ќе видам некое машко со пеги ми е некако посекси :$ ....море не само машко и женските се посекси со пеги :) :D
     
  17. baja123

    baja123 Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Да и јас имам пеги,порано имав повеќе, сега користам од Estee Lauder Idealist Skin Tone Illuminator многу е добар за кожата и е доста мека и еластична.
     
  18. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    леле порано како мала мислев дека тие што имаат пеги можат да си ги вадат и ставаат кога сакаат и тогаш сакав да имам интересно ми беше :rofl: :rofl:
    ама сега немам и не ни сакам.
    на некои лица изгледа убаво нежно. ама некои што имаат по цело тело, е тоа веќе е далеку од вкусно.
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Па и не би рекла дека се губат со тек на време, ама штознам, понекогаш навистина има други фактори кои можеби влијаат, а не знам да ги објаснам. :)
    Конкретен пример - мајка ми имала прилично многу како мала, а сега нема ниту ''п'' од пеги.
    Имам другарка која како мала ич немаше, и` се појавија некаде во осмо, почетокот на средно и до сега се` повеќе и' се намножуваат - ехее каде каде се поизразени.
    Мислам дека имаше кремче за пеги со магдонос, на Докторс ако не беше, не се сеќавам. :)
     
  20. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    unbreakable поубаво девојче од тебе нема да си знаеш :$
    НАЈОЗБИЛНО - ти стојат пегите и црвена коса мммммм :inlove:
    Јас немав но сега некако почнаа да ми излегуваат shit! :envy:
    ПОМОШШ! :swear: