Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

 1. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски

  Колку пари е отприлика!?!?!?! :)
   
 2. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  660
  јас имам пеѓи и со еден збор ги обожавам :inlove:
  косата ми е црвено-портокалова и пеѓите ме прават посебна
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски

  Јас ја употребував оваа некои месец дена и да ви кажам не видов никаков резлутат но си ја користам онака секојдневно бидејки ми го навлажнува добро лицето и ја користам како обична крема за лице а пеѓите си стоат ....нека си ги почнаа да не ми сметат :)

  А да ја купив од аптека и мислам дека беше 80 ден.
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.906
  Допаѓања:
  5.884
  Пол:
  Женски
  девојки кремата пишува дека е против флеки и пеѓи па помага со флеките или? :?:
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.383
  Пол:
  Женски
  Сега ме потсети на мене кога бев мала :inlove: иста таква ;)
  сега уште имам пеги но косата не им црвеникава повеќе, ми потемни, повеќе мие светло кафена со мали нијанси на црвено :)

  Иначе не си ги мразете пегите и јас на 12-13 годишна воздраст не ги сакав, ама со текот на времето најверојатно се навикнав и во лето кога ми се мн нагласени, баш уживам да си го гледам лицето. Ме издовијаат :) НЕма дечко до сеа кој не ми рекол дека не видел девојка како мене. Нема професор кој не ме запамтил скоро и стари другари и другарки. дефинитно те прават unique :P 8)
   
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.872
  И јас имам пеги кој си ги сакам :)... Периодот во ран пубертет едноставно ги мразев, се мислев грда поради нив... Но воопшто не било така :) Пегите ти даваат посебен шарм... Ги сакам бидејќи ме прават посебна 8) :inlove: :D
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Janistika

  Janistika Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Си ги сакам пегите и многу ми завидуваат што ги имам ^_^
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Мене ми се многу симпатични луѓето со пеги :D
   
 9. flowerdust

  flowerdust Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  18
  Иако немам пеѓи многу сакам да имам. Луѓето со пеги ми се многу слатки така да не гледам зошто да ги отстрануваш. Инаку не знам ништо за отстранување освен да ги покриваш со пудра... Прашај козметичарка или дерматолог.
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
  Имам темна кожа и темна коса и пак имам пеги. Како помала немав, ама пред година-две ми се појавија, веројатно од сонцето. Ме нервираа на почеток, ама сега многу ми се слатки. Си мислам дека без пеги празно ќе ми биде лицето. На некој може не му се допаѓаат, ама тие се дел од мене и јас ги сакам, па сега... Секој по своето. :)
   
 11. StarBwoyy

  StarBwoyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  98
  и јас ги имам.Најизразени се во рана пролет и во есен.Едно време се срамев поради нив и барав начини да се решам од нив ама евентуално сфатив дека доколку не би ги имал не би се осекал како јас.

  И многу луге ми кажале дека на мојот светол тен,светло костенлива коса и очи кои се менуваат од кафеаво до зелено во зависност на изложеност на сонце ми стојат супер,така да сега си ги сакам,ми фалат коа се у помал број :)

  и плус,нема нешто посекси од женско со Пеги!!!!!!
   
  На Nicki.M и sanjalica им се допаѓа ова.
 12. Darling-N

  Darling-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пред 5 години одприлика и мене почнаа да ми се појавуваат пегички на рамениците од сонцето, бидејки имам светла и осетлива кожа. Ужасно ме нервираат и не ги сакам ама ич :( Заради нив летно време не ни носам маички со голи раменици :( Пред две недели ја купив ноќната крема Лала и еве веќе недела дена ја користам, се мачкам два пати на ден. Има некои резултати, некои полека почнуваат да избледуваат. Сакам да ги прашам тие што ја користеле оваа крема, дали на некој му има помогнато т.е дали со употребата на оваа крема пегите избледуваат скроз...поздрав девојки :hai:
   
 13. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.275
  Допаѓања:
  5.132

  Од искуство на една пријателка ти кажувам дека многу помага кремата само биди упорна и мачкај се. Ги имаше здобиено во бременост од сонцето (во бременост кожата е преосетлива)
   
 14. unbreakable

  unbreakable Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5

  уффф исто.
  косата ми изгледа како фарбана а не ми е,природна ми е таква.
  + пеѓите ..си ја мразам цела фаца :x
  ПОМОШ!
   
 15. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Јас си ги мрзам пегите :@
  Немам многу, али сакам да имам чисто лице, а не грди пеги ]:)
  Може некој да ми препорача некоја крема, маст (али некоја од која има резултати) пошто ќе си го ископам некој ден лицето :lol:
   
 16. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  4.801
  Пол:
  Женски
  И јас имам пеѓи на носето и малце на обравчињата.Кога бев помала повеќе имав,т.е повеќе ми се познаваа сега не ми се познаваат толку многу.И мислам дека со тек на времето сами од себе почнуваат да се губат.А и да не се губаат си ги сакам пегичките.. :inlove: А и кога ќе видам некое машко со пеги ми е некако посекси :$ ....море не само машко и женските се посекси со пеги :) :D
   
 17. baja123

  baja123 Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Да и јас имам пеги,порано имав повеќе, сега користам од Estee Lauder Idealist Skin Tone Illuminator многу е добар за кожата и е доста мека и еластична.
   
 18. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  леле порано како мала мислев дека тие што имаат пеги можат да си ги вадат и ставаат кога сакаат и тогаш сакав да имам интересно ми беше :rofl: :rofl:
  ама сега немам и не ни сакам.
  на некои лица изгледа убаво нежно. ама некои што имаат по цело тело, е тоа веќе е далеку од вкусно.
   
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.906
  Пол:
  Женски
  Па и не би рекла дека се губат со тек на време, ама штознам, понекогаш навистина има други фактори кои можеби влијаат, а не знам да ги објаснам. :)
  Конкретен пример - мајка ми имала прилично многу како мала, а сега нема ниту ''п'' од пеги.
  Имам другарка која како мала ич немаше, и` се појавија некаде во осмо, почетокот на средно и до сега се` повеќе и' се намножуваат - ехее каде каде се поизразени.
  Мислам дека имаше кремче за пеги со магдонос, на Докторс ако не беше, не се сеќавам. :)
   
 20. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  unbreakable поубаво девојче од тебе нема да си знаеш :$
  НАЈОЗБИЛНО - ти стојат пегите и црвена коса мммммм :inlove:
  Јас немав но сега некако почнаа да ми излегуваат shit! :envy:
  ПОМОШШ! :swear: