1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со ногата

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од buterfly.fly.away, 28 јануари 2013.

  1. buterfly.fly.away

    buterfly.fly.away Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    20
    Значи вака , барав низ темава и никако не најдов ако има некоја ваква тема кажете да читам таму да не мора да се мачите да пишувате .
    Другарка ми има болест во ногата што цела нога не ја осеќа и не смее да јаде благо , да крева тешко , оди дома со штаки , треба само со два оброка на ден а она си сака да јаде и веќе две години оди на терапии и не и помага за неколку месеци може да оди во количка и мн ми е страв . Кога ми кажуваше за тоа јас пред неа плачев ко луда . Многу ми е жал дека никако неможам да и помогнам , а жално е 14-годишно девојче во количка . Дали сте имале некаков ваков проблем или некој ваков близок и што направивте вие , како помогнавте ?
    :sweat: :(
     
  2. CosmoGirl

    CosmoGirl Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    проблеми со ногата

    А која и е дијагнозата? За кој здравствен проблем се работи?
     
  3. CosmoGirl

    CosmoGirl Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    проблеми со ногата

    Инаку има начини, ехеее, алтернативни, вакви онакви еден куп за секој здравствен проблем. Прво се тргнува од медицината, т.е. науката како база. Прво да се испита се што треба да се испита за да се види за кој здравствен проблем се работи. После се определува што смее, што не смее да конзумира, прави итн. После следи истражување на google :) како и да е, нека јаде многу свеж зеленчук и овошје, нека има денови во неделата кога ќе се храни вегански, т.е. пости. Во секоја ситуација помага, за што и да се работи. Имунитет јак, олеснет организмот од натрупани материи, подобра циркулација (што и е многу важно во нејзината ситуација) итн. итн.
     
  4. buterfly.fly.away

    buterfly.fly.away Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    20
    Фала многу но за скоро еден месец ќе оди во странство да се излечи . Докторот и рекол дека е многу ретка болест кај нас .
     
  5. kathy.cathy

    kathy.cathy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Da ne se soocil nekoj so problem na stapaloto na nogata? Znaci veke podolg period nenadejno mi otece delot od Zglobot od palecot i onaj del pod prastite sto e... otokot se povlece no imam bolki, mi rekoa da zemam borova voda da stavam oblogi ama seuste trae