1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ријана (Rihanna)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
  2. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ријана е одлична,се подобра станува.Песните и се сите хит до хит.Ја слушам често. :)
     
  3. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
  4. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
  5. it.1.girl

    it.1.girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    1
    Во последно време ми стана досадна, што се прави само за да привлече внимание.
     
  6. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Абе и Ријана не е веќе тоа што беше. Одамна се упропасти, барем што се однесува на стилот. А песнички сеуште има некои добри.
    Далеку повеќе ми се свиѓаше старата Ријана со долга коса, како што беше и во почетокот на кариерата. Па и со таква боб фризура ми се допаѓаше ама после тоа кога се ишиша скроз кратко се повеќе и повеќе почна да се глупира. Повеќе скандали има од неа и тоа не ми се допаѓа. Глас можеби нема којзнае каков но мислам дека би била добра пејачка ако ги исклучи оние глупости кои ги прави.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Jaс па имам баш обратно мислење.
    Се полоша и полоша е, искрено според мене и се гледа крајот.
    Не ме фасцинараат овие sex sells-пеачки со шунт квалитет на песни и глас.
    Ријана ми е една од нив, ако не и водечка.
    Песните ми се тотална комерцијала, но сепак поминуваат во споредба со нејзиниот стил и глас.
    Нема некоја песна mind-blowing да те остави бе зборови, или некој настап-настапиште.
    Има просечен глас со одлична реклама и специфични спотови и голи настапи.
    Викаат less is more ама не во случај за облека, не значи дека сегде треба по гаѓи да се појаува |(
    Најдобра песна според мене Unfaithful и стилот кој тогаш го фураше.
    Ама го слушам настапот и гласовно ми е дури под просек, премногу пее на нос за мој вкус.
    Нема моќ во нејзиниот глас. А за тоа што се труди да биде секс симболи и да шокира со некој сценски настапи ми се бледа копија на Мадона и Шер кои за мене се едни и единствени.
    Едно е што сака да биде интересна и со контраверзни сценски настапи и аутфити ама без добри гласовни можности излегува само еден интересен циркуз.
    http://www.youtube.com/watch?v=envYjehnvLg
    http://www.youtube.com/watch?v=IXmF4GbA86E
     
    На maryJ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Баш сега гледам/слушам видеа од нејзиниот настап на Hackney music festival и приметувам дека подобрена е некако со изведбиве во живо за разлика од пред месец,два.
    Изгледа откако и сржи Џеј дека ќе ја прекине соработката со неа ако не се суреди,се стегна и не лудува толку многу :D

    http://www.youtube.com/watch?v=Hv_UX2EX ... el&list=UL
    http://www.youtube.com/watch?v=qWxHyv7f ... el&list=UL
    http://www.youtube.com/watch?v=SEDDUUc2 ... ODdW6sCazA
    http://www.youtube.com/watch?v=wR49iAvl ... ure=relmfu
     
  9. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Јас немам чуено песна која не ми се допаѓа од Ријана. Стварно јаки хитчиња прави :rock: Сега, како се презентира, како се облака, како се понаша е нејзино, јас само ги слушам нејзините песни 8)
    Незнам за вас дечки, ама јас мислам дека Ријана и Дрејк би биле супер заедно :D ух, какви беа во Take care :inlove:
     
    На macka5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Vik4e

    Vik4e Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Хм е редно беше да ја најдам темава.. Инаку сум голем фан на Рајана постујем нејзина музика нејзин стајлинг може понегад многу се расоблекува ама што е тука е нели е позната ѕвезда а тие се оние кои секој пат привлекуваат внимание од страна на гледачите..за нејзините песни сите се хитови јас нез кои би ги издвоила но еве да речеме
    1Take a bow
    2only girl in the world
    3Talk that talk
    4Umbrellla
    5Disturbia
    6unfaithful
     
  11. maryJ

    maryJ Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    17
    Мене па не ми е нешто омилена и искрено не ми се свиѓа како пее а и песните и се се полоши и полоши..
     
  12. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Едно време беше многу добра,не дека сега не е,ама се расипа некако,не е тоа што беше дефинитивно. Мое мислење е дека после раскинувањето со крис браун многу се смени... како и да е ја многу ја сакам и сите песни ми се свиѓаат ама рехаб ми е нај нај од сите иако е од постарите ;)
     
  13. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Така, антипатична ми е.
    Претеризам во стилот, во квичењето додека пее и песните? Оф, далеку од мојот вкус.

    Cry, Final goodbye (нејзина омилена), Suicide, Unfaithful, Photographs, P.S. I'm still not over you;
    Единствено овие 6 песни можам да ги слушам, особено првите две и по тоа што сум слушнала од поновите, така и ќе остане.
     
  14. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    и мене не ми се свиѓа не ми е ич убава а и песните не ми се свиѓаат само се претерува според мене
     
  15. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... -NHqEa4FA#!
    Мислам дека Ријана малку по малку ги подобрува своите вокални способности. Предобро изведена песна, предобро ми пее и дефинитивно ми е нејзин најдобар настап како вокален така и сценски :clap: :clap: :clap:
     
    На DreamAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  16. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Можам да кажам дека според нејзиниот последен албум Unapologetic, Ријана почна да „созрева“ во однос на песните.. текстовите..
    мислам дека доста и беше со лигавите песни за секс..
    песните и добија по сериозен и по длабок карактер, тоа ми се допаѓа, јас одсекогаш ја гледав како непостојана, нон стоп го менуваше стилот во зависност од влијанието на останатите артисти, нели кога се појави Лејди Гага сите почнаја со глупите костими.. така и таја, ама сега мислам дека веќе почна да гради свој имиџ и станува препознатлива Ријана..
    една од нејзините досега најдобри песни.. Diamonds е доказ за тоа..

    http://www.youtube.com/watch?v=kOGBIbqXwYE

    Ја почитувам и сакам, ја има таа специфичност, тој шарм и талент... и многу уникатен глас :!:
    не е лесно да се постигне таков успех и да се остане нормален, само се надевам дека нема да заврши како Ејми Вајнхаус.. стварно ке биде штета уште една голема икона да заврши на таков начин. :x
     
  17. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Едно време многу ја засакав како идол.. Но песните и стануваа се полоши и полши, едино 5-6 песни се извојуваат како добри. Дека има добар глас - има, но незнае како да го искористи, само музиката ја уништува. А тоа што објаввува слики со марихуана, е од претеризам. Така си го уништува шармот. :emo:
     
  18. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Ријана ми е омилена пејачка :P
     
  19. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
  20. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски