Ријана (Rihanna)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
 2. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Ријана е одлична,се подобра станува.Песните и се сите хит до хит.Ја слушам често. :)
   
 3. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
 4. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  297
 5. it.1.girl

  it.1.girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  1
  Во последно време ми стана досадна, што се прави само за да привлече внимание.
   
 6. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
  Абе и Ријана не е веќе тоа што беше. Одамна се упропасти, барем што се однесува на стилот. А песнички сеуште има некои добри.
  Далеку повеќе ми се свиѓаше старата Ријана со долга коса, како што беше и во почетокот на кариерата. Па и со таква боб фризура ми се допаѓаше ама после тоа кога се ишиша скроз кратко се повеќе и повеќе почна да се глупира. Повеќе скандали има од неа и тоа не ми се допаѓа. Глас можеби нема којзнае каков но мислам дека би била добра пејачка ако ги исклучи оние глупости кои ги прави.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
  Jaс па имам баш обратно мислење.
  Се полоша и полоша е, искрено според мене и се гледа крајот.
  Не ме фасцинараат овие sex sells-пеачки со шунт квалитет на песни и глас.
  Ријана ми е една од нив, ако не и водечка.
  Песните ми се тотална комерцијала, но сепак поминуваат во споредба со нејзиниот стил и глас.
  Нема некоја песна mind-blowing да те остави бе зборови, или некој настап-настапиште.
  Има просечен глас со одлична реклама и специфични спотови и голи настапи.
  Викаат less is more ама не во случај за облека, не значи дека сегде треба по гаѓи да се појаува |(
  Најдобра песна според мене Unfaithful и стилот кој тогаш го фураше.
  Ама го слушам настапот и гласовно ми е дури под просек, премногу пее на нос за мој вкус.
  Нема моќ во нејзиниот глас. А за тоа што се труди да биде секс симболи и да шокира со некој сценски настапи ми се бледа копија на Мадона и Шер кои за мене се едни и единствени.
  Едно е што сака да биде интересна и со контраверзни сценски настапи и аутфити ама без добри гласовни можности излегува само еден интересен циркуз.
  http://www.youtube.com/watch?v=envYjehnvLg
  http://www.youtube.com/watch?v=IXmF4GbA86E
   
  На maryJ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.023
  Баш сега гледам/слушам видеа од нејзиниот настап на Hackney music festival и приметувам дека подобрена е некако со изведбиве во живо за разлика од пред месец,два.
  Изгледа откако и сржи Џеј дека ќе ја прекине соработката со неа ако не се суреди,се стегна и не лудува толку многу :D

  http://www.youtube.com/watch?v=Hv_UX2EX ... el&list=UL
  http://www.youtube.com/watch?v=qWxHyv7f ... el&list=UL
  http://www.youtube.com/watch?v=SEDDUUc2 ... ODdW6sCazA
  http://www.youtube.com/watch?v=wR49iAvl ... ure=relmfu
   
 9. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.103
  Јас немам чуено песна која не ми се допаѓа од Ријана. Стварно јаки хитчиња прави :rock: Сега, како се презентира, како се облака, како се понаша е нејзино, јас само ги слушам нејзините песни 8)
  Незнам за вас дечки, ама јас мислам дека Ријана и Дрејк би биле супер заедно :D ух, какви беа во Take care :inlove:
   
  На macka5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Хм е редно беше да ја најдам темава.. Инаку сум голем фан на Рајана постујем нејзина музика нејзин стајлинг може понегад многу се расоблекува ама што е тука е нели е позната ѕвезда а тие се оние кои секој пат привлекуваат внимание од страна на гледачите..за нејзините песни сите се хитови јас нез кои би ги издвоила но еве да речеме
  1Take a bow
  2only girl in the world
  3Talk that talk
  4Umbrellla
  5Disturbia
  6unfaithful
   
 11. maryJ

  maryJ Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  17
  Мене па не ми е нешто омилена и искрено не ми се свиѓа како пее а и песните и се се полоши и полоши..
   
 12. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Едно време беше многу добра,не дека сега не е,ама се расипа некако,не е тоа што беше дефинитивно. Мое мислење е дека после раскинувањето со крис браун многу се смени... како и да е ја многу ја сакам и сите песни ми се свиѓаат ама рехаб ми е нај нај од сите иако е од постарите ;)
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Така, антипатична ми е.
  Претеризам во стилот, во квичењето додека пее и песните? Оф, далеку од мојот вкус.

  Cry, Final goodbye (нејзина омилена), Suicide, Unfaithful, Photographs, P.S. I'm still not over you;
  Единствено овие 6 песни можам да ги слушам, особено првите две и по тоа што сум слушнала од поновите, така и ќе остане.
   
 14. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  и мене не ми се свиѓа не ми е ич убава а и песните не ми се свиѓаат само се претерува според мене
   
 15. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... -NHqEa4FA#!
  Мислам дека Ријана малку по малку ги подобрува своите вокални способности. Предобро изведена песна, предобро ми пее и дефинитивно ми е нејзин најдобар настап како вокален така и сценски :clap: :clap: :clap:
   
  На DreamAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Можам да кажам дека според нејзиниот последен албум Unapologetic, Ријана почна да „созрева“ во однос на песните.. текстовите..
  мислам дека доста и беше со лигавите песни за секс..
  песните и добија по сериозен и по длабок карактер, тоа ми се допаѓа, јас одсекогаш ја гледав како непостојана, нон стоп го менуваше стилот во зависност од влијанието на останатите артисти, нели кога се појави Лејди Гага сите почнаја со глупите костими.. така и таја, ама сега мислам дека веќе почна да гради свој имиџ и станува препознатлива Ријана..
  една од нејзините досега најдобри песни.. Diamonds е доказ за тоа..

  http://www.youtube.com/watch?v=kOGBIbqXwYE

  Ја почитувам и сакам, ја има таа специфичност, тој шарм и талент... и многу уникатен глас :!:
  не е лесно да се постигне таков успех и да се остане нормален, само се надевам дека нема да заврши како Ејми Вајнхаус.. стварно ке биде штета уште една голема икона да заврши на таков начин. :x
   
 17. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  7.540
  Пол:
  Женски
  Едно време многу ја засакав како идол.. Но песните и стануваа се полоши и полши, едино 5-6 песни се извојуваат како добри. Дека има добар глас - има, но незнае како да го искористи, само музиката ја уништува. А тоа што објаввува слики со марихуана, е од претеризам. Така си го уништува шармот. :emo:
   
 18. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Ријана ми е омилена пејачка :P
   
 19. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
 20. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски