1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со бившиот или не????

Дискусија во 'Канта' започната од Cokowatce, 17 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Cokowatce

    Cokowatce Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво дечки значи јас барам совет од вас. Имав дечко и одевме година ипол и имавме односи. Раскинавме и тој по негов пат јас по мој. Си фатив нов дечко и заедно сме веке 3 месеци. Многу пати разговаравме за сексот и му кажав дека имав со претходниот и тој се ок ме прифати. Јас го сакам него и знам дека и он ме сака. Многу ми е убаво со него и тој ми рече дека не ме присилува да имаме секс се додека не сме сигурни за тоа а тоа според него било после година време. Јас сакам да имам секс со него но незнам како да му кажам и сигурна сум дека нема да имаме сега наскоро. Понекогаш помислувам да имам со бившиот но се плашам да не дознае сегашниот и да се скараме. А кога и да помислам на бившиот едноставно знам дека сега само тој може да ме задоволе бидејки сегашниот не сака сега. Вие што мислете???
     
  2. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Ние мислиме дека си благо ретардирана (се извинувам) иако не заслужуваш си нашла дечко што те почитува.
    Да даде господ маж таков да земеш, и со бившите да се секса, и само тие да можат да го задоволат.
    :*
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    :tmi: Мислиш Дали да му заријам нож на дечкото кој ме сака и почитува или не? Ај јас сум за не.... Сега да гласаме сите еден по еден...Божее што се има по светов...
     
    На Pain му/ѝ се допаѓа ова.
  4. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Аман, го исплашивте девојчето бе :lol:
    Вака, во никој случај немој со бившиот, тоа ќе ти го кажат сите овде. Ако не заради нешто друго, барем за да си го зачуваш достоинството. На крај краева, и имаш дечко, не ти треба тој.
    Можеш да му кажеш на сегашниот дечко дека си спремна, дека сакаш секс. Па не мора ни да му кажуваш, едноставно бакнувај се со него, гали се, создај атмосфера и тоа ќе се случи спонтано.
    Еве јас ќе ти кажам од мене, еднаш ме фати толкава желба, немам дечко и си помислив да се јавам на бившиот. Но, мојот ум тука се вклучи и си реков: НЕМОЈ, имај достоинство!! Ете така би требало да постапиш и ти!
    Значи, стави си во главата секс со бившиот НЕ!
     
    На Cokowatce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Ако дава и чокоуатце,зошто да не.
     
    На anima му/ѝ се допаѓа ова.
  6. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    А како си толку сигурно дека само бившиот може да те задоволи кога не си имала секс со сегашниот? :?:
    Ако го сакаш дечко ти навистина мислам дека нема зошто да размислуваш за бившиот, а доколку тој навистина сака да дојде вистинското време( што еден во илјадата таков :clap: ) тогаш купи си вибратор и чекај го вистинскиот момент.
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Дечко ти ти рекол дека ќе чека година дена?! Чиј беше предлогот? Чудно ми е машко да ти рече - ајде да чекаме, ама ај.

    А да му кажеш - еј батка ајде да удриме на весеље пошто ако не, сакам да се испердашам со бившиот а ти напрај се дека не знаеш а? :)

    Шала на страна, ајде не си прај бајрам на паметот. А и искрено ти се чудам на размислувањето, од една страна се договараш да немаш секс со сегашниот година дена а од друга страна ти се сака, ти се вриска. Епа реши се или секс уит ди екс, или секс со актуелниов. Трето нема. Уствари можеби и има ама за тоа не сме информирани.
    Битно не тегни никого за нос. Мој предлог ;)
     
  9. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Да је био добар, не би био бивши!!! :fubar:
    Актуелниов чека, и те толерира и се со ред, а ти нож у грб? Оу мај Гад... :tmi:
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Возраст:
    17

    |(
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Аман бе, па не ви е првпат. А да не си се гледа дечко ти со бифшата ?
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Има ваква тема. Оваа оди под клуч.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.