1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со бившиот или не????

Дискусија во 'Канта' започната од Cokowatce, 17 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cokowatce

  Cokowatce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво дечки значи јас барам совет од вас. Имав дечко и одевме година ипол и имавме односи. Раскинавме и тој по негов пат јас по мој. Си фатив нов дечко и заедно сме веке 3 месеци. Многу пати разговаравме за сексот и му кажав дека имав со претходниот и тој се ок ме прифати. Јас го сакам него и знам дека и он ме сака. Многу ми е убаво со него и тој ми рече дека не ме присилува да имаме секс се додека не сме сигурни за тоа а тоа според него било после година време. Јас сакам да имам секс со него но незнам како да му кажам и сигурна сум дека нема да имаме сега наскоро. Понекогаш помислувам да имам со бившиот но се плашам да не дознае сегашниот и да се скараме. А кога и да помислам на бившиот едноставно знам дека сега само тој може да ме задоволе бидејки сегашниот не сака сега. Вие што мислете???
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Ние мислиме дека си благо ретардирана (се извинувам) иако не заслужуваш си нашла дечко што те почитува.
  Да даде господ маж таков да земеш, и со бившите да се секса, и само тие да можат да го задоволат.
  :*
   
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  :tmi: Мислиш Дали да му заријам нож на дечкото кој ме сака и почитува или не? Ај јас сум за не.... Сега да гласаме сите еден по еден...Божее што се има по светов...
   
  На Pain му/ѝ се допаѓа ова.
 4. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Аман, го исплашивте девојчето бе :lol:
  Вака, во никој случај немој со бившиот, тоа ќе ти го кажат сите овде. Ако не заради нешто друго, барем за да си го зачуваш достоинството. На крај краева, и имаш дечко, не ти треба тој.
  Можеш да му кажеш на сегашниот дечко дека си спремна, дека сакаш секс. Па не мора ни да му кажуваш, едноставно бакнувај се со него, гали се, создај атмосфера и тоа ќе се случи спонтано.
  Еве јас ќе ти кажам од мене, еднаш ме фати толкава желба, немам дечко и си помислив да се јавам на бившиот. Но, мојот ум тука се вклучи и си реков: НЕМОЈ, имај достоинство!! Ете така би требало да постапиш и ти!
  Значи, стави си во главата секс со бившиот НЕ!
   
  На Cokowatce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.635
  Допаѓања:
  149.216
  Ако дава и чокоуатце,зошто да не.
   
  На anima му/ѝ се допаѓа ова.
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  А како си толку сигурно дека само бившиот може да те задоволи кога не си имала секс со сегашниот? :?:
  Ако го сакаш дечко ти навистина мислам дека нема зошто да размислуваш за бившиот, а доколку тој навистина сака да дојде вистинското време( што еден во илјадата таков :clap: ) тогаш купи си вибратор и чекај го вистинскиот момент.
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Дечко ти ти рекол дека ќе чека година дена?! Чиј беше предлогот? Чудно ми е машко да ти рече - ајде да чекаме, ама ај.

  А да му кажеш - еј батка ајде да удриме на весеље пошто ако не, сакам да се испердашам со бившиот а ти напрај се дека не знаеш а? :)

  Шала на страна, ајде не си прај бајрам на паметот. А и искрено ти се чудам на размислувањето, од една страна се договараш да немаш секс со сегашниот година дена а од друга страна ти се сака, ти се вриска. Епа реши се или секс уит ди екс, или секс со актуелниов. Трето нема. Уствари можеби и има ама за тоа не сме информирани.
  Битно не тегни никого за нос. Мој предлог ;)
   
 9. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Да је био добар, не би био бивши!!! :fubar:
  Актуелниов чека, и те толерира и се со ред, а ти нож у грб? Оу мај Гад... :tmi:
   
 10. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Возраст:
  17

  |(
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Аман бе, па не ви е првпат. А да не си се гледа дечко ти со бифшата ?
   
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Има ваква тема. Оваа оди под клуч.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.