1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

  1. Tam4e

    Tam4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Jas kje ti kazam kako da gi ostranish crnkite zemi istiskaj si :D i nikogash povekje nema da ti izlezat provereno e i deluva
     
  2. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16

    Danke :) ke probam!:D
     
  3. snegulcence

    snegulcence Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    3
    Дали некој знае како да се ослпбодам од овие поткозни мозолцинја??
    Ако некој знае нека ми казе или маска некоја мозе и пилинг, фала позз.
     
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    најмногу црнки имам на носот околу пирсот премногу дури и никако не созреваат да ти истискам :| баш ќе пробам со зелената глина да видам дали има ефект
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.774
    Допаѓања:
    131.124
    Јас вчера ги пробав фластерите од Нивеа и ме изненадија колку се добри. Ептен се погодни за носот, каде што обвично има голем број помали црнки. Не дека сите ги вади, ама вади многу. Пак ќе ја повторам постапката за една недела - мислам дека не е убаво сите од еднаш да ги вадиш ако имаш многу, па ќе видиме како ќе биде.
     
  6. purple.butterfly

    purple.butterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    23
    Е баш ме интересираше за тие на Нивеа. Како точно се користат?
    И ако има и некој друг користено би сакала да чујам искуство.
    Фала однапред ;)
     
  7. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.774
    Допаѓања:
    131.124
    Едноставни се за употреба. Самолепливи се, и се лепат на мокро лице. Се оставаат 10-15 минути, и потоа се вадат. За тие 10-15 минути се суши кожата, и имаш чувство како да ти е носот во гипс :D . Не боли, нема стискање никакво. Има внатре 4 налепници за нос и 4 за брада или чело (како триаголници се вториве).
     
  8. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Јас ги користев неколку пати ама не ми многу помогнаа веројатно до кожата е :? јас уште што не пробав многу се мачам со моето лице...немам мозолчиња ама црнки имам и многу грозно изгледа без пудра :Down: ке пробам некој од вашите совети само дај кажете некоја крема за подобрување на кожата на лицето сакам да ми се исчисти и измазни еднаков тен сакам :?
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Па изгледа фластерите на Нивеа на секој различно делуваат според типот на кожата а и длабочината на црнките...Јас прв пат ги пробав фластериве пред скоро 10 години и сум многу задоволна од нив. Можеби цената тука на македонскиов пазар е малку повисока, ама вредат.
     
  10. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Чудно,ги читав претходните коментари,и јас имав црнки на лицето,но исчезнаа сами,а цел живот,односно долго време го чистам навечер лицето,со благ тоник Витаскин и ставав една крема од маслинки,па павловичева,сега ставам сатва.Сега за сега немам црнки,ми се појавуваат бубулици на лицево како небаре пубертет ме фатил.Незнам со е финтата со бубулиците ама се надевам ке исчезнат.
     
  11. mala

    mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    a kolku pari se ovie lepenkite od nivea
     
  12. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    152
    Stvarno kolku pari se? I kade mozam da gi najdam ? Blagodaram odnapred
     
  13. MJB

    MJB Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Цело пакетче незнам колку е, но можи да се земаат и на парче, кај нас се 49 денари едно парче...минатото лето земмав секоја недела по едно за носот и секогаш ми се вадеа црнките ..супер се!
     
  14. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Мислам дека некаде на темава прочитав за црнките со паста за заби ама не гел туку баш паста...и пробав :) и делува :up: јас на носот имам најмногу и највидливи...ја оставив да се исуши, доста ме печеше :twisted: ама појма немам сеа се светли , тоа е битно :D веќе трет ден се посветли него што ми беа! :clap: :clap:
     
    На BlueEyess му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.910
    Допаѓања:
    32.510
    Пол:
    Женски
    Јас ги стискам црнките.
     
  16. kikaskp

    kikaskp Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Ај и ја да пробам да бидам малку паметна, значи црнки на лицето (носот) се јавуваат од мрсно лице. Немојте со парење да пробувате, тоа можеби ќе ги отвори порите и црнките полесно ќе излезат, но ќе направи друга штета на лицето. Стискање мора, нема друго чаре. Инаку јас си одам кај козметичар, третмани за лице еднаш месечно не пропуштам. Битно е да изберете добар козметичар, а уште побитно е да имаат добра козметика. Џабе ако козметичарот е супер компетентен ако козметиката му е орифламе или авон (немам ништо против овие, ги имам и јас во мојата чанта, но не се професионална козметика за салон). Нормално дека треба да знае и тој, амо финтата е што ако видите дека во салонот има козметика од светски бренд, обично тие не даваат на секого и плус ги обучуваат за работа. Како да препознаете бренд козметика - многу лесно - Интернет. Така да кога прво јавете се, нека ви кажат што користат од козметика, проверете на Интернет и таму сигурно ќе најдете се за тој бренд. Не се лажете за 100 - 200 денари, и во светот на козметиката важи истото правило - колку пари толку музика.
     
  17. suzan-33

    suzan-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    И јас се согласувам најдобро е еднас месецно третман за лице и со тоа си ја заштитуваме козата од мозолчиња.Лицето треба да го негуваме и по дома убаво да се мие пред спиење да нема остатоци од шминка и пудра и така ги чистиме порите и не дозволуваме да се собираат црнки.Скоро прочитав дека маска со идробени аспирирни помешани со вода ги чисти порите. :)
     
  18. kikaskp

    kikaskp Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Издробен аспирин ??? Да пробам - да не пробам, да пробам - да не пробам, да пробам - да не пробам...
    Ај за една недела и така и така треба да идам на третман за лице, ќе оставам за наредниот месец ;)
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Немам многу црнки на лицето.Само околу носот.Несакам да се натрупувам со пудри уште сега само за нив.Ќе пробам одма со паста...нема друго чаре.Ако преживеам ќе пишам што сум направила. :lol:
     
  20. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    нема ефект... :|
    ќе пробам вечер уште еднаш... ама пече мноогу :lol: :lol: :lol: