1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шпански серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 18 јануари 2010.

  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Признајте, ако не друго Касандра сите сте ја гледале... На кои сапуници што сте ги гледале можете да се сетите во моментов. Јас порано скоро и да нема серија што ја немам гледано... :lol: А сега дури жал ми е што немам слободно време да гледам барем една, чисто онака за тепање време... И не ми се смејте, ама од тие серии денес мошне солидно говорам шпански ;)
     
    На Duhamel му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    hahahaha ete i ja gledam spanski serii,interesni se zs da ne,a i spanski ke naucime,ama najsmesna serija mi bese Leti,otkacena bese,samo kako sto gledam turcive,hrvatite, pocnaa da go sledat terkot na spanskite serii,aj turskive nekako se dobri,ama toa hrvatite ama ic ne se orginalni.
     
    На teressa, ennas и esperanca им се допаѓа ова.
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Хрвативе веќе не знаат каква ли приказна да измислат, па тресат глупости по сериите. Шпанско си е шпанско
    А уствари морам Клон да ја спомнам. Незаменлива беше...
     
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    порано ги пратев повеќе....барем по 1-2 серии си гледав редовно ама сега веќе и немам време и не ме заинтересирала некоја посебно.....со самото тоа што ќе ја видам првата епизода веќе знам како ќе заврши филмот хахахаххаха сите ги прават по еден шаблон веќе досадни ми се и монотони, само благодарение на шпанскиве сапуници си поднаучив шпански барем можам да разберам 70% од зборовите а и знам по нешто да вратам....па така ако некогаш отидам во шпанија ќе можам и муабет на шпански да си направам :lol:
     
  5. Sophy14

    Sophy14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    Јас ја пратам Ангели ( тинејџерската) стварно ми е интересна иако малку има фантазија. :D
     
    На lavicky, LoveYourNails, stefyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    лелеј оваа сестра ми ја гледа.. има гледано една - две епизоди иникако неможам да сфатам што е финтава.. мене некако ми е ружна... порано гледав серии, касандра посебно, а сега не гледам ништо живо, а неам ни намера да гледам
     
  7. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    јас гледам шпански серии но не многу ја гледав спонзоруши и сега богати и сиромашни некако го оцртуваат нашето секојдневие и секако гумуш, и многууууу други порано што играа есмералда росалинда млади бунтовници....
     
  8. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    pa spanskive sega pocnaa da se dosadni edni isti so razlicno ime diviot angel-napusten angel....a gumus da i bandini samo shto placam koga ja gledam.....
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Јас порано се утепував од гледање шпански серии :lol: Ама после некако станаа ептен досадни, однапред се знае крајот и сите се праени по еден ист шаблон. Сега си гледам само ситкоми за опуштање и да си се посмеам малку :D
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.906
    Допаѓања:
    32.481
    Пол:
    Женски
    Порано гледав многу шпански серии,а сега гледам само 2 - Daniela и Sortilegio.Од постарите серии ги гледав Касандра,Фиорела,За твојата љубов,Есмералда,Љубовни врски(која најмногу ми се допадна),и др.Во последно време шпанскиве серии не ги прават како што ги правеа на времето.Скоро сите се со слична приказна.Ми здосадија.
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    jas mnogu j sakv semejni intrigi ako ja pamti nekoj, mnogu bese realna i so prekrasni glumci,i imase optimizam vo nea
    [mod-kirilica:2sg0ps3z][/mod-kirilica:2sg0ps3z]
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    бразилска беше?
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    da da,so ubaviot edu :D :D :D
     
  14. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Касандра кој не ја прател??? :lol: ја пратев после Руби и последна ружната Лети некако смешна ми беше :lol: :lol: :lol: и не ми е срам да кажам дека сум пратела :D
     
    На ennas му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ми текнува да, со глумци од Клон беше.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  16. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Порано гледав се и сешто што беше шпанско, ама буквално сите ги следев, но откако почнаа да претеруваат и да ги преокипираат телевизииве само со шпански сериии, кои не враќаат назад во времето, престанав да гледам... Но еве сега со турски почнаа :D
     
    На ennas му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Blackberry

    Blackberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    Па гледав на времето многу а сега само Ангели ја гледам....не ми се нешто омилени шпанските серии повеке
    гледам Американски и некои филмови
     
  18. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски
    Go obozavam filmov :D
    Код:
    http://hopelessdreamofmine.tumblr.com/page/3
     
  19. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    jas najmnogu ja sakav nevestinski pravez(el velo de novia) so suzana gonzales i eduardo santamarina i zlobnicka(la usurpadora) so gabi spanic i fernando kolunga....a sega so znam ne gledam spanski ovie so gi davaat sega mi se kako bleda kopija nekako..[mod-kirilica:1ovvuzgo][/mod-kirilica:1ovvuzgo]
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Магична привлачност .. на пинк ја има .. Со вилиам леви :D Многу ја сакам оваа.. Ангели .. ја гледам сеа одвреме навреме ама никако неможам да разберам , можда дека не ја следам редовно , Руби ја гледав порано :D
     
    На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.