1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шпански серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 18 јануари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.846
  Допаѓања:
  2.146
  Признајте, ако не друго Касандра сите сте ја гледале... На кои сапуници што сте ги гледале можете да се сетите во моментов. Јас порано скоро и да нема серија што ја немам гледано... :lol: А сега дури жал ми е што немам слободно време да гледам барем една, чисто онака за тепање време... И не ми се смејте, ама од тие серии денес мошне солидно говорам шпански ;)
   
  На Duhamel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
  hahahaha ete i ja gledam spanski serii,interesni se zs da ne,a i spanski ke naucime,ama najsmesna serija mi bese Leti,otkacena bese,samo kako sto gledam turcive,hrvatite, pocnaa da go sledat terkot na spanskite serii,aj turskive nekako se dobri,ama toa hrvatite ama ic ne se orginalni.
   
  На teressa, ennas и esperanca им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.797
  Хрвативе веќе не знаат каква ли приказна да измислат, па тресат глупости по сериите. Шпанско си е шпанско
  А уствари морам Клон да ја спомнам. Незаменлива беше...
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.981
  порано ги пратев повеќе....барем по 1-2 серии си гледав редовно ама сега веќе и немам време и не ме заинтересирала некоја посебно.....со самото тоа што ќе ја видам првата епизода веќе знам како ќе заврши филмот хахахаххаха сите ги прават по еден шаблон веќе досадни ми се и монотони, само благодарение на шпанскиве сапуници си поднаучив шпански барем можам да разберам 70% од зборовите а и знам по нешто да вратам....па така ако некогаш отидам во шпанија ќе можам и муабет на шпански да си направам :lol:
   
 5. Sophy14

  Sophy14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Јас ја пратам Ангели ( тинејџерската) стварно ми е интересна иако малку има фантазија. :D
   
  На lavicky, LoveYourNails, stefyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  87
  лелеј оваа сестра ми ја гледа.. има гледано една - две епизоди иникако неможам да сфатам што е финтава.. мене некако ми е ружна... порано гледав серии, касандра посебно, а сега не гледам ништо живо, а неам ни намера да гледам
   
 7. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  48
  јас гледам шпански серии но не многу ја гледав спонзоруши и сега богати и сиромашни некако го оцртуваат нашето секојдневие и секако гумуш, и многууууу други порано што играа есмералда росалинда млади бунтовници....
   
 8. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  48
  pa spanskive sega pocnaa da se dosadni edni isti so razlicno ime diviot angel-napusten angel....a gumus da i bandini samo shto placam koga ja gledam.....
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.442
  Допаѓања:
  58.542
  Пол:
  Женски
  Јас порано се утепував од гледање шпански серии :lol: Ама после некако станаа ептен досадни, однапред се знае крајот и сите се праени по еден ист шаблон. Сега си гледам само ситкоми за опуштање и да си се посмеам малку :D
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.355
  Пол:
  Женски
  Порано гледав многу шпански серии,а сега гледам само 2 - Daniela и Sortilegio.Од постарите серии ги гледав Касандра,Фиорела,За твојата љубов,Есмералда,Љубовни врски(која најмногу ми се допадна),и др.Во последно време шпанскиве серии не ги прават како што ги правеа на времето.Скоро сите се со слична приказна.Ми здосадија.
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  jas mnogu j sakv semejni intrigi ako ja pamti nekoj, mnogu bese realna i so prekrasni glumci,i imase optimizam vo nea
  [mod-kirilica:2sg0ps3z][/mod-kirilica:2sg0ps3z]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.797
  бразилска беше?
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  da da,so ubaviot edu :D :D :D
   
 14. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Касандра кој не ја прател??? :lol: ја пратев после Руби и последна ружната Лети некако смешна ми беше :lol: :lol: :lol: и не ми е срам да кажам дека сум пратела :D
   
  На ennas му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.797
  ми текнува да, со глумци од Клон беше.
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 16. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  96
  Порано гледав се и сешто што беше шпанско, ама буквално сите ги следев, но откако почнаа да претеруваат и да ги преокипираат телевизииве само со шпански сериии, кои не враќаат назад во времето, престанав да гледам... Но еве сега со турски почнаа :D
   
  На ennas му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Blackberry

  Blackberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  13
  Па гледав на времето многу а сега само Ангели ја гледам....не ми се нешто омилени шпанските серии повеке
  гледам Американски и некои филмови
   
 18. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  Go obozavam filmov :D
  Код:
  http://hopelessdreamofmine.tumblr.com/page/3
   
 19. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  1.083
  Пол:
  Женски
  jas najmnogu ja sakav nevestinski pravez(el velo de novia) so suzana gonzales i eduardo santamarina i zlobnicka(la usurpadora) so gabi spanic i fernando kolunga....a sega so znam ne gledam spanski ovie so gi davaat sega mi se kako bleda kopija nekako..[mod-kirilica:1ovvuzgo][/mod-kirilica:1ovvuzgo]
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.916
  Магична привлачност .. на пинк ја има .. Со вилиам леви :D Многу ја сакам оваа.. Ангели .. ја гледам сеа одвреме навреме ама никако неможам да разберам , можда дека не ја следам редовно , Руби ја гледав порано :D
   
  На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.