1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Burger King

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Snow-Queen, 12 септември 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Првиот Burger King во Македонија се отвори на Скопскиот Аеродром, но еве сега на 4 Октомври, Скопје ќе го добие првиот Burger King во City Mall Skopje.
    [​IMG]
    За тие што пробале досега, како ви се допаѓа?

    Искрено јас се надевам дека цените нема да им бидат соленки, па и Мс може конечно малку ќе ги намали цените. :?:
     
    На Hemera му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Горе доле што Mc и бургер кинг се слични по она што го нудат како храна. Нели стандард оброк сендвич, помфитче и чаша пијалок. Еднаш имам пробано оброк од таму во странство и во вкусот има некоја разлика ама отприлика тоа е тоа.
    Цените во МС може и да не ги спуштат, посебно не ако во Бургер кинг се повисоки или горе доле слични на нивните.
     
  3. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Имам јадено од Бургер Кинг на аеродром во странство, пред 2 години. Јадев оброк, хамбургер со помфрит и кока-кола, и истиот чинеше 10 евра :tmi: Меѓутоа, претпоставувам дека тука нема да бидат такви цените (освен на нашиот Александар Велики), зошто ова сепак беше на аеродром, а таму секогаш се' е поскапо.
    Инаку, вкусот е поразличен од McDonalds, некако повеќе вкус има месото во сендвичите во Бургер Кинг, ако ова има некаква смисла :wasntme: Во McDonalds мене некако се' ми е без вкус (за месото зборувам). И плус, во Бургер Кинг хамбургерот е нешто поголем од оној во McDonalds.
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^и јас се сложувам за тоа дека вкусот е повеќе наликува на месо, отколку во Мс.
    Прв пат го јадев во Америка,...потоа и додека престојував таму некако се навадив на него.И можам да речам дека и кечапот им е повкусен. Но пак компирчињата и лепчето од Мс никој не може да ги замени.

    Е потоа во Истамбул имав јадено,е таму беа доста поскапи.
    И во Србија секогаш кога одам кај братучетка ми барем 1 си купувам.
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    А исти им се сендвичите на големина како во Мс???
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Каде точно се наоѓа? На кој спрат во city mall?
     
  7. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Имам јадено само еднаш, во Будимпешта на екскурзија. Мене ми беше превкусен оброкот, дали ние начекавме некоја промоција или појам немам што беше ама се сеќавам дека плативме околу 5 евра за цел оброк, со огромен сендвич и голем пијалок. Баш после коментиравме со тие што јадеа во Мек дека ова повеќе се исплати.

    Мене лично ми беше повкусен сендвичот од Мек, како што рековте повеќе има вкус на месо. И компирите не беа лоши, а имаше и некакви сосови кои беа сон. Јас не сфаќам како ќе им се исплати да имаме Бургер Кинг со високи цени, кој ќе може да си дозволи да јаде таму?? Со 300 денари во Мagic, на две минути од трговскиот Бог си, а тука ќе си собираш трошки од послужавник...
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сестра ми ми кажа дека цените биле поскапи од Мц, ама па и еден оброк бил доволен. Еее сега за кого како....ама ќе видам кога ќе отидам јас да пробам :)
     
  9. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    поскапи се цените ама далеку се повкусни и поголемки оброците од мс . :inlove:

    на 3 спрат кај делот за јадење
     
  10. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    Цените биле скапи! Имам пробано јас во други држави и искрено прекрасно е :$ Фала богу што има и тука.
     
  11. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Сум била во Burger King,потполно ми е исто како во Mc'donalds, а и цените се скапи...
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Летово, авионот ни каснеше неколку часа, а треба да полетаме околу 13:00 часот мислам дека и сите отидовме ненајадени, спремни да јадеме во авион, па потоа да се фрламе на храната во хотелот. :lol: Арно ама како што бевме гладни од немај каде татко ми седна да јаде и кога му го донесоа чизбургерот беше како некој да го седел 10 часа. Гадотија.
    Во City mall сум јадела само take out, ама исто му доаѓа. Ми се допадна од тука, не беа згмечени, баш фино изгледаа. Уствари фино како што можат да изгледаат правени во таа гужва, но сепак вкусни беа.

    Најубавиот оброк од Бургер кинг ми е дефинитивно на аеродромот во Анталија. Бев толку гладна, што наместо да си купам нешто од фри шоп нарачав едно оброчиште од 10 евра и не мрднав од таму.
     
  13. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
  14. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Јадев во Прага WHOPPER и беше прееееееееееубав ама ептен, а тука во City Mаll не сум пробала уште.
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    После скоро 1 година како е отворен, прв пат јадев сега пред 10тина дена.
    Не се повкусни од Mc, цените им се поскапички, ама па искрено 1 оброк во ВК би ме заситил, а во Мс не. Како појак да е сендвичот во ВК.
     
  16. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Досага не сум била таму но сите велат дека е исто како во мц само ви бг цените биле многу поскапи?? инаку сакам да го посета :D :lol:
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Епа во Мс чизбургер оброче беше 90ден. Ваму е 114.
     
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не сум јадела во Бургер Кинг, ниту планирам да јадам. Цените им се многу скапи.
     
  19. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.143
    Допаѓања:
    4.115
    Од понеделникот проработе Burger King во Рамостор во Центар. Мислам дека би им било паметно да стават на менито и нешто за вегетаријанци (некаков Гринбургер).
     
  20. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Ме заситува, и подобри се од Мцд...во Софија идам понекогаш, и цената му е добра.