1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Containment

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rhcpfan, 30 април 2016.

  1. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Containment е нова серија на CW, ново дело на Џули Плец (The Vampire diaries,The originals) и Давид Нутер (Game of thrones).
    Се работи за смртоносен вирус кој е донесен од еден сириец и ја доведува цела Атланта во опасност. Поради ширење на вирусот, дел од градот е во карантин.
    Досега се излезени само две епизоди.Јас и дадов шанса на серијата и ми се допаѓа до сега како оди.Морам да признам дека главна причина за гледање е и Chris Wood :inlove::D

    [​IMG]
     
    На vault13 и 1209 им се допаѓа ова.
  2. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Добро стварно никој не ја гледал серијава што нема ич коментари?
    Секогаш загледувам некои серии што никој не ги знае :?:

    Да си признаам, откако Каи се врати во Вампирски Дневници ми текна колку е маченце, па така ја најдов и почнав серијава, поради него :wasntme: ама останав да ја гледам поради дејствието.
    Само 13 епизоди се, ама според мене е баш интересна, напната, со можеби предходно обработена тематика во други филмови/серии, ама знае да го задржи вниманието ^_^
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. vault13

    vault13 Нов член

    Се зачлени на:
    17 јули 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    Си реков баш серија каква што ми се гледа, ја спуштив и после една одгледа епизода ја избришав. Па оваа побавна е од турска серија.