Containment

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rhcpfan, 30 април 2016.

 1. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  997
  Containment е нова серија на CW, ново дело на Џули Плец (The Vampire diaries,The originals) и Давид Нутер (Game of thrones).
  Се работи за смртоносен вирус кој е донесен од еден сириец и ја доведува цела Атланта во опасност. Поради ширење на вирусот, дел од градот е во карантин.
  Досега се излезени само две епизоди.Јас и дадов шанса на серијата и ми се допаѓа до сега како оди.Морам да признам дека главна причина за гледање е и Chris Wood :inlove::D

  [​IMG]
   
  На vault13 и 1209 им се допаѓа ова.
 2. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.846
  Допаѓања:
  16.319
  Пол:
  Женски
  Добро стварно никој не ја гледал серијава што нема ич коментари?
  Секогаш загледувам некои серии што никој не ги знае :?:

  Да си признаам, откако Каи се врати во Вампирски Дневници ми текна колку е маченце, па така ја најдов и почнав серијава, поради него :wasntme: ама останав да ја гледам поради дејствието.
  Само 13 епизоди се, ама според мене е баш интересна, напната, со можеби предходно обработена тематика во други филмови/серии, ама знае да го задржи вниманието ^_^
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vault13

  vault13 Нов член

  Се зачлени на:
  17 јули 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Си реков баш серија каква што ми се гледа, ја спуштив и после една одгледа епизода ја избришав. Па оваа побавна е од турска серија.