1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nivea

Дискусија во 'Коса' започната од Black.Beauty, 27 јули 2012.

  1. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Сте ги пробале ли производите на Нивеа, дали сте задоволни од нив и колку? Оваа компанија не ги тестира своите производи врз животни!!! Да споделиме мислења за познатиов бренд :)

    Јас баш сакам сега да си купам шампон за коса од Нивеа за мрсна коса, па ќе видиме како ќе се покаже..Инаку ја користам кремата за лице и супер е :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Немој подобро не си купувај шампон од нивеа а посебно не за мрсна коса , косата ке ти биде мрсна уште на првиот ден.Јас така се зафркнав , за џабе 170 денари им се шампоните кога не им вредат ни за 50!
     
    На strangewoman му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    Единствен шампон кој ми одговарал од Нивеа е овој:
    [​IMG]
    и чудно ми е дури што косата ми ја прави просто прекрасна - сјајна, мазна, права, не ми ја мрси дополнително, што не беше случај со оној специјално наменет за мрсна коса. |(
    Уште го користам, а планирам да си земам и пена за коса кога ќе ми се потроши Тафтот.
    Каква пена би ми препорачале од Нивеа - имам права коса, а сакам така да ми биде благо кадрава со пената, како брановита. Морам да напоменам дека не ми успева со секоја пена, чудо е што со оваа моментално што ја имам како се витка малку од малку, баш таква каква што сакам.
    И едно питањце - имаат Нивеа лак за коса или ?
    Немам сретнато. :?:
     
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    ^

    Мишела, Нивеа имаат лак за коса, прогуглај го како Nivea styling spray. Има различни видови во зависност колку зацврстува.
     

    Прикачени фајлови:

    • default.jpeg
      default.jpeg
      Големина на фајлот:
      3,3 KB
      Прегледи:
      617
    • defauх6lt.jpeg
      defauх6lt.jpeg
      Големина на фајлот:
      3,6 KB
      Прегледи:
      617
    • defaцецеult.jpeg
      defaцецеult.jpeg
      Големина на фајлот:
      2,5 KB
      Прегледи:
      617
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Јас веќе го купив, ај ќе видам како ќе се покаже. Се мислев помеѓу тој и Шаума за мрсна и го земав Нивеа, па ако не се покаже добро тогаш ќе го пробам од Шаума :)
     
  6. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Ја користев пената порано, а сега шампоните, ги обожавам , и мирис убав имаат и прекрасна ми ја прават косава :) :inlove:
    [​IMG]
     
  7. UnusualGirl

    UnusualGirl Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    5
    Би можеле ли да ми препорачате шампон од нивеа кој не ја мрси брзо косата, не предизвикува чешање на скалпот и има убав и пријатен мирис? :) Конкретно ме интересира тој против првут, дали некој го користел и дали е задоволен? Јас го користам моментално Head & Shoulders но страв ми е да го користам подолгорочно затоа што сметам дека е доста агресивен шампон па ме интересира дали вреди да се инвестира во шампон од Нивеа? Помош би ми била добродојдена :)
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми пена за коса од фирмава, која убаво ја прави косата брановидна до благо-локнеста. :)
    Имам права коса, ама со интервенции станува брановита до благо-навиткана. Тафт ми е при крај, па сега сакам да пробам со Нивеа.
     
  9. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.627
    Допаѓања:
    8.514
    Пол:
    Женски
    Мишела јас ја имам Нивеа пената за виткана коса, и искрено не вреди ни 5 пари, може сепак зависи и до косата, но јас пак не би ја купила, косата ми ја направи наелектризирана и бушава, ниту ми ги оформи локните, ниту пак ми ги смири влакната кои стрчат не вреди за 200 ден :|
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Doutzy

    Doutzy Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Не знам за другите, ама за мене Нивеата е чудо! Буквално се им е убаво, па затоа користам се од нив.Имам шампон еден плав за хидратација нешто така пишуваше,сега тој ми е при крај па си купив еден друг Diamond gloss за свиленкаста и мазна коса.Исто и гел за туширање имам и од него сум презадоволна! :inlove: :inlove: :inlove: Ги имам користено повеќе ама сите се предобри! :rofl: Дезодорансите им се исто супер.За лабелото не знам што да ви кажам-злато! Целосно ја измазнува устата.Така да за нивеа имам единстено пофални зборови и многу сум задоволна од нив, а од особено значење ми е тоа што како што кажа не ги тестираат производите врз животни! :)
     
    На Black.Beauty му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Се согласувам!
    Шамноните не им се квалитетни.Косата едвај издржува да биде 'свежа' еден ден,а утредента е мн мрсна,како да не е миена 3 дена.
    Инаку задоволна сум само од антиперспирантите.
     
  12. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    сум користела и шампони и гелови и дезодоранси и ич не сум задоволна,шампоните и се катастрофа,дезодорансите ич не држат после 2ч исто како да не сум ставала,едино што ми се свигаше беше розовиот гел за туширање но не го користам и него повеке се откажав од се од нивеа :D
     
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Nivea е убав бренд ама што немаат убави шампони немаат ,посебно не за мрсна коса :|
     
    На fashion.owl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Скоро па ништо не ми се допаѓа.Единствено сите продукти мирисаат убаво.
    Инаку не сум задоволна.Шампонот ми ја прави премногу мека косата,ми ја лепи за глава. |(
    Потоа млекото за тело е премногу мрсно што мислам дека на кожата и треба цела вечност да го впие, додека кремата па премногу ми ја суши кожата.
    А пак за дезедорансите да не зборувам,сите маици имаа бели ракави под мишка откако ќе ставев и повеќе ме потеше него што ја спречуваше некогашната непријатна миризба. |(
    Не сум задоволна ама ич.
    За џабе толку пари давав-демек NIVEA. :?:
    Ама ајде да не делам толку критики,планирам да пробам некоја пена за коса,се надевам нема да ме разочара. :)
     
  15. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Јас искрено се сомневам во производите на Нивеа кај нас,мислам дека се фуш.Порано користев од шампоните,мислам дајмонд глос и за исправување на косата,мирисаа прекрасно а ефект само првиот ден,а после само мрсна спласната коса(затоа што се полни со хемикалии).Потоа од антипреспиранитите-средно жалосни-не држат,за млеко или лосион не сум пробала,само највеќе ми се допадна гело за туширање Хармони тајм-многу убав мирис што се задржува на кожата,а и ќе ја забравев Нивеа софт-многу добра крема за лице-ама за зима,а класичната Нивеа во сино пакување-никогаш повеќе во животот!
     
  16. fashion.owl

    fashion.owl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    21
    Nivea многу ја сакам. Производите за лице, лабелата, геловите за туширање, млеката за тело... :inlove:

    Единствено не сум задоволна од производите за коса. Скоро сите шампони имаат светки, премногу ја мрсат и лепат косата и создаваат првут (перут). Тотален промашај. :emo:
     
  17. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    пред да се омажам го користев шампонот нивеа дајмонд глосс преубаво ми мирисаше и мека ми ја правеше косата ама сега не го користам бидејќи золвата ме нервира што ми фаќа цело време од моите работи за коса, за тело и за лице а за ништо не дава ни 2 денари
     
    На dimebencov му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    32.132
    Пол:
    Женски
    И јас се согласувам за шампоните Нивеа. Еднаш го користев Nivea Straight за исправување на косата. Кога го рекламираа кажуваа дека после миење косата останува права. Немало потреба од пеглање. Тоа немаше никаква врска. Кога и да ја измиев косата, не ми се исправуваше.
     
  19. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Еднаш користев шампон од Нивеа за сува и оштетена коса .. и регенератор исто така.
    Добри беа, не приметив некоја голема разлика во однос со другите шампони..
     
  20. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Порано користев шампони од Нивеа, ама не бев задоволна, сега само гел за туширање