1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Yves Rocher козметика

Дискусија во 'Лице' започната од smiley-32, 13 октомври 2011.

  1. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Ја гледав страницата на фб ,па ми се виде интересна козметика :D
    Има ли некој користено козметикава??
     
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    АХХХ :inlove: ми недостига [​IMG] стара амбалажа.



    еднаш многу одамна пред можеби 5 години за прв пат пробав дел од оваа козметика и тоа баш овој лосион за тело од лилјани, да видиш само како мирисаше сите ме прашуваа што парфем користам, а колу беше само мрсен, кожата ми се сјаеше, мирисот интезивен но нежен, има лосиони со интезивен мирис и создаваат алергиски реакции, овој не, оваа козметика е на природна база. Перфекција.

    Инаку лосионот тогаш го платив 450 денари а 250 мл.

    јас во мк ја немам сретнато инаку има неверојатен асортиман, имам каталог и ден денешен си плакнам очи.
     
  3. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    ДА,кармини и сјаеви за усни супер беа.Тетка ми имаше некои парфемчинња мислам,ама оваа козметичка компанија ја нема кај нас,Швајцарија знам дека има,исто и Германија.Баш во Хамбург кога бев,посетив нивна продавница,имаше многу голем асортиман на производи.
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    Француска е мислам, ама едно време имаше парфимерија и во Хрватска незнам сега дали има, мислам не, тоа беше пред 5 години, како ми недостига овој лосион аххх...
     
  5. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    да....преубави се!
    Штета што ги нема во нашава мила Македонија (или барем јас ги немам сретнато).
    Оваа козметика е на природна база, немаат којзнае колку многу избор, за разлика од другите компетитивни компании, но мене многу ми се допаѓаат. Имам шанса, редовно да патувам, и ги купувам нивните производи.
    Имам користено млеко за тело, путер за тело и многу убав шампон.
    Од декоративната козметика имав преубав руж, камена пудра и маскара.
    Имам другарка во Франција, која редовно ми праќа вакви прозиводи, посебно кога има промоции...доста работи можеш да си најдеш. :*
     
  6. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Има и во Македонија :lol: !
     
  8. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Интересно изгледа а каков е принципот на продавање?Мислам бидејки не сум ги видела во Космо,да не преку консултанти како Авон и Орифлејм на пример?
    Баш ме заинтересиравте :)
     
  9. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Имам неколку комплети сенки и кармини од Франција ми се. Преубави се ама кај нас ги немам сретнато :)
     
  10. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    каталошки,нема продавница, затоа се чудам инаку ќе ја забележав досега. Најверојатно порачки преку фб, ама гледам нема се, посебно лосионот кој јас го барам.
     
  11. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Има и во Македонија ! Инаку е слично како Орифлејм или Авон ! 8)
     
  12. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Ми се допадна една маскара 661 ден. Некако ми се гледа скапа ,ама мислам дека вреди за тие пари :lol: Една во розево пакување :lol:
     
  13. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    некој има порачано нешто од овде и ако има може ли да сподели искуство...
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Се' убаво, ама цениве многу мрснички. :^)
    Би требало да имаат квалитет штом се на природна база - ама тоа го велат и за производите на Авон и Орифлеим.
    Мене сепак не ми се даваат толку многу пари за толку малку, еве конкретно 600 денари за маскара, 450 денари за 250мл млеко за тело - ух, ту мач.
     
  15. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
  16. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    сакам да си купам некој добар крем за брчки -немојте да ме сватите погрешно не сум 40годишна,имам 25 -26 и нели секаде велат на тие години треба да се почне со некава превентива-за да не ми се појават, мегутоа имам читано дека кремите против брчки создаваат зависност ако не се на природна база односно дека со годините се појак и појак ке треба да користам ...само да напоменам дека кремите на нивеа ми прават бобулјици, па затоа ги гледав овие, па муабетот ми е некој некој крем да има користено?
     
  17. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Само кој носи од оваа козметика, незнам :?: , баш би сакала млекото да си го нарачам, инаку овој каталог нема многу избор, тој јас што го имам дома има повеќе, најверојатно затоа што се нови кај нас.
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    И јас сакам да си нарачам, ама незнам што, а и не само тоа, цениве се малце :fubar:
    Како и да е, ако некој порача нека ни каже дали му стигнале, и дали е задоволен од производите!
    Мислам дека 250 денари е испорака :^)
     
  19. maryJ

    maryJ Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    17
    Јас ја користам козметиката подолги години, и во македонија конечно може да се најде, работаат само по нарачка.
    Иначе сум многу задоволна од сите производи до сега што сум ги имала.. разладувачи за пети,креми за пети,кармини,креонче,млека за тела,лосиони за чистење на лице,ролони,кремовите за лице им се исто така убави и го прават лицето мазно, парфемите им се феноменални само се секогаш поскапи...
    Е само за сенките за очи незнам какви се зошто ми се скапи да ги купам.
     
  20. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Од оваа фирма имам парфем [​IMG] Преубаво мириса,ме потсетува на Valentina by Valentino.
    Само уште малку повеќе да траеше :)
    Јас го купив од нивна продавница во Софија.